Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szorongó, félős kutyára...

Szorongó, félős kutyára valami megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy Yorkink, 5 éves. Kisebb korában semmi gond nem volt vele, viszont most már egy ideje állandóan stresszes, mindentől fél, hol hányik, hol hasmenése van, utazás után főleg. Enni se mindig hajlandó, mikor sokáig nem eszik meg savat hány. Nagyon sok gond van vele, egyszerűen nem tudom màr mit találjunk ki. Állatorvossal is beszéltünk erről, azt mondta ő ilyen. Esetleg valakinek valamilyen bevállt ötlet? Nagyon hálás lennék
2023. aug. 29. 20:24
 1/6 anonim válasza:
100%

Akkor is így viselkedik,ha egész nap vele vagytok?


Mi kutyánk is stresszes, de csak ha hosszabb ideig egyedül hagyjuk.

2023. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Home officeban dolgozok, így 90%ban itthon vagyok. Néha normálisan viselkedik, kb ilyen 50%ban
2023. aug. 29. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Érte valami trauma esetleg?
2023. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem érte semmi
2023. aug. 29. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem volt számára semmi kellemetlen, amit te talán nem úgy értelmeztél?

Mondok egy példát. Nemrég jártam egy szabadtéri ingyenes koncerten. Többen kutyával voltak ott. Az egyik ilyen kutya folyamatosan lihegett, nyalogatta a száját, és nézegetett távolra, stresszelt, azt leste, merre menekülhetne, a gazdájának pedig fel sem tűnt, hogy a kutyája rosszul érzi ott magát.

Egyébként ha feltételezzük, hogy semmi trauma nem történt, a viselkedés változás akkor is problémára utal. Én felkeresnék egy másik állatorvost. Nehogy úgy járj, mint egy ismerősöm, akinek a kutyája azért halt meg fiatalon, mert állatorvos félrekezelte.

2023. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A sorrendisegi szabalyokat nem tartod be.
2023. aug. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!