Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves kutyámnak lép daganata...

13 éves kutyámnak lép daganata van, megműtötték,kivették a lépét. Jó a kutyusom közérzete,napról napra több az energiája,étvágya kedve minden pozitív. orvos azt mondta daganat újra fog nőni ás egy kutya sem él többet 1-2hónapnál.tényelg nincs esély?

Figyelt kérdés
nov. 26. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem lehet megmondani. A daganat fajtájától, elhelyezkedésétől, áttétképződéstől stb. függ.
nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

A daganat típusától függ, meg hogy vannak-e áttétek más részeken.

Az orvos nyilván azért mondta, amit mondott, mert úgy látta, hogy nem volt lehetséges nyom nélkül eltávolítani a rákos részt.

Ilyen idős kutyát eleve nem is lett volna szabad feleslegesen kínozni. Vagy ha már műtét közben derült ki, akkor egyből el kellett volna altatni, nem pár hónap miatt okozni neki rengeteg szenvedést.

nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján mondta ezt?

Milyen típusú daganatról van szó?

Szövettan mit mondott?

Van már áttét?

Jelenleg alkalmaztok-e valamilyen daganatellenes készítményt?

nov. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lépén volt a daganat,ettől szétnyílt a lépe mint egy rózsa bevérzett az egész hasa felpuffadt. azt mondta megműtjük kiszedi a sok vért, a lépét amin a daganat van. kérdeztem mik az esélyek.azt mondta 1-2hónpot tud még szenvedés mentesen élni max.Kérdeztem hogy a benne lévő daganat is évek alatt nőtt meg,mostmeg hogyhogy pár hónap alatt újra nő? azt mondta ha már volt benne egy az hamar újra fog nőni. áttétről nemnagyon beszélt,alig bírtam sírás nélkül felnőtt férfi létemre.vérképe teljesen rendben volt vese máj funkció stb. Műtét után egy napig álmos volt,étvágya folyamatosan van, most meg már bejárja az egész házat mint régen.látszik hogy legyengítette , de van életkedve,nem szomorú.erejét még nem nyerte vissza teljesen.nem nyüszög,nem mutatja hogy fájna valami.kemoterápiáról is szó volt azt mondta azzal is 6-8hónapot lehetne hosszabbítani az életén kb.és idős kutya,megterhelné, ő nem látná értelmét.én meg próbálok bízni hogy tovább él,de szenvedést semmiképp sem akarok, ha nagyon szenved elaltatjuk
nov. 26. 18:59
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Lép nélkül nem szoktak sajnos sokáig élni. Valamint ha már tovább terjedt a daganat (ami valószínű), akkor az ki fog jönni máshol. Sajnos nem sokat tehetsz.
nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
amit utána olvastam sajnos egyezik azzal amit az orvos mondott, egyik leg agresszívabb fajta. Gondolom amig nem nőnek nagyra benne addig még normális élete lesz, aztán nincs tovább sajnos. nehéz elfogadni.most is vidám virgonc,mintha baja sem lenne
nov. 26. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha kirepedt a lépe, akkor szépen szétszórta az egész hasüreget vele, csoda, hogy a műtét után ilyen jól van.


Nem tudok én sem többet ígérni, mint az orvos.


Sajnálom.

nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Környezetemben amikor idős kutyáknak daganat miatt vettek ki a lépet. Változó ideig éltek. Egy mopsz élt 1 hónapot utána,másik kutya fél évet,de viszont ő sokat volt rosszul :( szóval az a fél év nem igazán volt zokkeno mentes.


Kitartást! Drukkolok,hogy még sokáig veletek legyen!

nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ne tévesszen meg, hogy nem látod levertnek. A kutyák, és úgy általában az állatok aránylag jól viselik a fájdalmat, ha nem túl nagy. A vadonban az állatnak túl kell lépni a fájdalmon, ha meg akar élni, élelmet akar szerezni magának. Csapatban élő állat (pl. farkas, a kutya őse) esetén a fájdalom észrevehetősége azzal jár, hogy az alacsonyabb rangúak felismerik, hogy itt a lehetőség feljebb lépni, és támadják, azaz harcolnia kell, valamint az osztozkodásnál is kevesebb jut a gyengébbnek. Ezért a kutya jól tudja palástolni a fájdalmát.
nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!