Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be a kutya a...

Pityinger Dóra kérdése:

Miért pisil be a kutya a lakásba? Hogy lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
A kint tartott kutyám rendszeresen bejön és bepisil a lakásba. Folyamatosan van etetve, az nem lehet a baj, hogy éhes. Törődéssel sincs baj, mert minden nap foglalkozom vele. Amint valaki kimegy a házból az udvarra az az első, hogy bent van a házban és a legkülönfélébb helyekre odapisil. Ez miért van?
2011. máj. 23. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

mert nincs megnevelve. Azt nem ertem hogy ennek mi koze lenne az ehseghez, te ha ehes vagy pisilsz?

Miert nem pisilne be? ha kint van tartva honnan tudna hogy a hazba nem szabad pisilni? jeloli a teruletet ez egy teljesen termeszetes viselkedes. Szobatisztasagra kell nevelni. [link]

2011. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A kutyának jól be kell osztani az idejét, ha hagyod hogy azt csináljon amit akar akkor nem csoda. Ráadásul oda szokta meg a pisilést, lehet hogy ráadásul nem is takarítjátok fel rendesen utána, a szagminta ott marad amit ti már lehet nem éreztek de a kutya igen. Meg kell szokatni vele hogy mikor van ideje pisilni. Erre jó a sétáltatás, aminek mindig ugyan abban az időben kell lennie. Az én kutyám bent alszik nálunk de megtanulta hogy hétkor nyitom az ajtót és addig mindig visszatartja. Másik probléma hogy nem érik új szagok, sokat kell vinni sétáltatni, ha folyamatosan új szagok érik akkor nem akar a lakásba pisilni, inkább akar majd az utcán.
2011. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha nincsenek szabályok az életébe és nem tanítanak neki semmit akkor honnan is tudná, hogy mit lehet és mit nem

meg kell érteni, hogy egy kutya másfajta törődést igényel mint egy ember, mások a szükségletei

pl. ha nincs mellette egy megbízható és tisztelhető vezető akkor átveszi az irányítást és ennek "hangot is ad" pl jelen esetben megjelöli a területét: "hé haver figyelj, nekem más lenne az igényem, én mástól vagyok boldog mint te azt gondolod!"

2011. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%

dobd ki a ge*ibe.

pontozz csak le de így van. vagy neveld meg!

2011. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 D.O.81 ***** válasza:
Azért pisil be, mert Ő irányít és nem Ti!
2011. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!