Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis-közepes (max 15kg)...

Milyen kis-közepes (max 15kg) fajtát javasoltok agilityre?

Figyelt kérdés
Van már 2 kutyám, de egyik sem alkalmas rá. Egyik egy csivava, kimondottan szobakutya. A másik egy tacskó mix, aki ugyan elég mozgékony, de hosszú hát - rövidebb láb kombó miatt nem akarom direkt ugrálásnak kitenni. Vele keresős feladatokat szoktam csinálni. Olyan fajtát keresek, ami jól tanítható, gazdacentrikus és felnőttként max 15kg lesz. Fontos ez a méret, nem szeretnék ennél nagyobb kutyát. Előny, ha nem kozmetika igényes a szőre. Fésülés természetesen alap, de jobb szeretem a rövid vagy félhosszú szőrű kutyákat.
dec. 20. 12:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Mudi.

Ő a magyar border collie, a legtökéletesebb agilityre és max 13 kg.

dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Öntisztuló a bundája, száradás után kikeféled a koszt és csillog, selymes.
dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon tanulékony és imádja a gazdáját, ragaszkodó, szófogadó, szeretetteljes.
dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
Whippet
dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

A csivava is tanítható, persze, nem ő az agility császára, de nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=2vOMqjjd1p8


Egyébként én ezeket ajánlanám:

- papillon: https://www.youtube.com/watch?v=ZYZN0nGc0Yg

- foxi, jack russel, parson russel terrierek: https://www.youtube.com/watch?v=lBoDE9E5yAA

- spánielek: https://www.youtube.com/watch?v=viULa8aUi1A

A Border Collie fajtamentésnél szoktak lenni kisebb méretű fajtajellegű mixek, náluk is érdemes szétnézni, van, aki agilityzik a tőlük örökbefogadott kutyával.

dec. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
#1-gyel majdnem egyetértek, de én inkább a pulit ajánlanám. Két meglévő kutya mellé egy mudi hatalmas vállalás, a legnagyobb mozgásigényű terelőkutyánk, egyszerűen nem fogod tudni a mindennapokban kellően lefárasztani, ha nem egy tanyán élsz és nincs más dolgod.
dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Mudi tényleg jó választás, vagy esetleg a schipperke.


Szerintem a puli mozgásigénye nem számottevően kisebb, cserébe a szőre macerásabb. A mudi tulajdonképpen a német spicc jellegű kutyák és a puli keveréke, úgyhogy elég közeli rokonok. A mudi szőre valóban nem igényel különösebb gondozást. Standard szerint max 15 kilósak lehetnek, gyakorlatban előfordulnak nagyobb növésű, 16 kilós mudik is, de gondolom +1kg még belefér. Szukák általában kisebbek, 12kg körüliek. Színre biztosan találsz neked tetszőt, feketétől a barnán át a fehérig van mindenféle. Nagy mozgásigényű, de hát minden agilityre alkalmas fajta az. Ugatós típus, ahogy a puli is, arra készülj fel :D

dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
#7 Aki szerint a puli szőre nem a legkevésbé macerás az összes kutya közül, az el van tévedve, nem volt még pulija. Jól tartott pulinál kb. csak a toklászt kell szedni, de mivel nem a bőr közelében ragad meg jó esetben, még az is kisebb macera.
dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem pulit... Mindent összegyűjt a szőrével, télen hólabdákkal lesz tele. Ha pedig rövidebb fazont szeretne az ember, hogy ne érjen a földig a bundája, akkor nyírni kell. Ami már kozmetikának minősül. Mellesleg 5kg raszta szőrrel nem fog jól agilityzni.


A mudit kifésülöd és ennyi. Nem kell nyírni, nem kell tincseket "tépkedni", nem gátolja a mozgásban a szőre.

dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
8%
#9 Dehogy ismertél te pulit, marhaságokat beszélsz.
dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!