Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámat prémium táp és...

Kiskutyámat prémium táp és házi koszt keverékével szeretném etetni. Mit főzzek neki házi koszt gyanánt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős?

házi koszt, lehet: rizs,tészta,répa,máj/húsdolgok/,de arra ügyelj,hogy ha főzöd,akkor ne fűszerezed, ne tegyél bele hagymát se fokhagymát se,mivel megtalálhatók valamilyen mértékben azok az alkotórészek, amelyek pusztítják a kutya vérében lévő vörösvérsejteket. Különösen kis testméretű, kevés vérmennyiségű kutyák kerülhetnek ez által hamar veszélybe.Tehát csak sima vízben főzd meg. Csontot ne igen adj neki,mivel székrekedést okoz, legalábbis ne vékony csontot mint a csirke csont,hal, de velős csont mehet.

2010. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából jó minőségű táp mellé(milyen tápra gondolsz?)nem fontos más kaja.

De ha mindenáron főzni akarsz neki,jó pl.marhaszív rizzsel,zöldséggel főzve,tenyésztő ismerősöm túrót és nyers tojást is szokott adni nekik.

2010. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Royal caninre gondolok, azt vettem neki. De nem eszi valami jóízűen, ezért gondoltam, hogy főzhetnék mellé házi kosztot, mert azt tudom, hogy nagyon szereti. Viszont nem szeretném hanyagolni azokat a fontos vitaminokat, stb, amiket a táp tartalmaz, ezért gondoltam a kettő kombinációjára.
2010. okt. 21. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Elhiszem hogy nem eszi jóízűen a rc-t, mert egy xar! próbálj ki valami mást.


másodiknak:

A nyers tojás azért előnytelen, mert a tojásfehérje nyers állapotban leköti az egyébként értékes biotinokat. A tojás beleértve a tojáshéjat is kiváló fehérje-,vitamin-, ásványianyag- és kalciumhordozó.A főtt tojás teljesen mellékhatásoktól mentes tápláléka lehet minden kutyának.

2010. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az Acanat sem eszi, kipróbáltuk már. Azt egyáltalán nem, a royal canint pedig eszi, csak látom rajta, hogy nem rajong érte.
2010. okt. 21. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen akartam már inri, hogy az acanát se eszi meg a legtöbb kutya, ahogy a chappi, pedigreet se. Én kutyám a darlingot imádja, meg a frolicot, felváltva plusz házikoszt.
2010. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan szar a RC,az én kutyám szőrét és emésztését pl.most rendbehozta.
2010. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Soféle prémium táp létezik, és nincs olyan, hogy legjobb. Minden kutya mást eszik szívesen, és mindegyik kutyára másképp hatnak a tápok. Nekem 4 évembe tellett, mire rájöttem, hogy az Acana Lamb and Apple a megfelelő:)

Egyébként én csak néha adok főtt kaját a kutyámnak. Ez rizs, egy nagyon pici vegetás vízben kifőzve, natúr sült hús. De a kutyám imádja a párolt zöldséget is:D

2010. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Purina Pro Plan tápot adok a kutyámnak (kölyök) és néha teszek a tápra egy kvés olívaolajat, hogy szép legye a szőre (és hámlik a bőre egy picit, eztjavasolták rá) és arra gondoltam, én is adok majd neki házi kosztot, pl. rizst, esetleg tésztát, és csirke csontról a porcos részét. Egy ismerősöm mondta, h azt nagyon szereti a kutyája :D De csak a porcot, a sima csontot nem.
2010. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!