Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon milyen lehetősé...

Magyarországon milyen lehetősége van annak, aki megválna a kutyájától, mert nem tudja ellátni?

Figyelt kérdés

Ha betegség, öregség, költözés, pénzügyi helyzet megváltozása, munkahelyváltás, gyerek születése vagy esetleg váratlan haláleset stb stb

miatt nem tudja ellátni a magyar ember továbbá a kutyáját milyen lehetőségei vannak a gazdának és az ebnek?


Tegyük fel nem egy népszerű fajta cuki benti kutyáról van szó, akit kitesz a gazda facebookra és másnap viszik egy jó helyre, hanem keverék vagy nagytestű kint tartott kutyáról.


Érdekelne milyen mentőövek vannak az ilyen gazdák és kutyáik számára magyarországon.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



dec. 28. 20:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

Ja, akkor csak szr gazda vagy.

Ráadásul a kutyádat sem voltál képes kordában tartani. Nagy nevelést kaphatott, mondhatom.

"Tudod te mekkora egy cane corso? Nem lehet benti kutya. "

A bernáthegyit meg az ír farkaskutyát is bent tartják, attól, hogy te kerti dísznek tartottad a sajátodat és nem voltál képes eleget foglalkozni vele, sem nevelni.

Istenem, és ezek szaporodnak, mint ez a válaszadó. Eszméletlen.

dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%
A legtöbb állatmentő hely - beleértve a menhelyeket - segít új gazda keresésében, ha ezen múlik a dolog, de azt nem szeretik, ha azonnal szabadulnál is tőle. Tervezett módon kell megválni a kutyától. Mellesleg aki nem érzi családtagjának a saját kutyáját, az szerintem a jövőben ne gondolkozzon állattartásban.
dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudom szar gazda vagyok e. Érdekes. Mert amig nem volt az utcában kiskutya addig az enyém áldott kutya volt. 1. 2. Te melyik világban élsz? 34.000 kutyatámadás történik / év. Mind a 34.000ember szar. Mert te azt mondod. NEM AZ A HIBÁS AKI A 30DEKÁS KUTYÁJÁT NEM TARTJA BENT? VAGY portán belül legalább? Kint eteti a villanykarónál. Ott a táljuk a mai napig. AZ A JÓ GAZDI?
dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyent a szükséges és megfelelő módon elutasítja és megszégyeníti a felelős állattartók. És általában mindenki, akinek egy egészen kis lelke is van, meg veti az ilyen embert innentől.

Hisz ha komolyan vesszük, akkor példának okáért a gyerekvállalás vagy költözés csak olyan, amit kizárólag a gerinccel rendelkezők tudnak megoldani kutya mellett.


Miért kérdezed?

dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
13%
Na pá.
dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
96%
Időutazás, vagy facebook poszt.
dec. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%

Gyepmester köteles bevenni, némi pénzt is szoktak érte kérni, de néhány helyen van "inkubátor", akkor ingyen is le tudod adni. Ha x idő után nem jelentkezik érte senki, altathatnak.

Állatvédő szervezeteknél is lehet próbálkozni, ott általában teltház van, de jóval rendesebben bánnak a kutyákkal és megválogatják, hogy hova adják őket.


Én amúgy azt mondom, hogy mindig van az az élethelyzet, de az esetek 95%-ában csupán arról van szó, hogy a régi gazda egy lusta, sz*r alak. A munkahelyváltás, a gyerek születés meg a pénzügyi helyzet megváltozás egy nevetséges kifogás, az öregségre meg lehet készülni, azon túl, hogy x kor után nem vállalsz be kutyát (vagy csak olyat, aminek gyorsan lesz szuper gazdája), az első 1-2 évben dolgozol kicsit a kapcsolatotokon, szocializáción, engedelmességen, akkor a kövi 10 évre lesz egy kvázi segítőkutyád, aki csak az idődet igényli, meg öröm vele az élet...


A corsos sztorihoz: lehetett volna normális a kerítés pl beton alap, leásott vasbeton háló, táblás kerítés, hogy ne tudja felnyomni a kutya vagy villanypásztor, el lehetett volna előle keríteni az utcafrontot, egy kisebb udvart, nagyobb kennelt építeni neki vagy egyszerűen bent tartani, mert tudom, hogy mekkora és nagyobb kutyákkal is élnek egy légtérben a gazdáik. A mozgatását meg természetesen főként közös elfoglaltságokkal kéne megoldani (séta, játék, tréning), nem csak nála, az összes kutyánál :)

dec. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%

"Hergelte az én cane corso kutyám. Az enyém elkapta a kicsit ahogy lehetösége nyílt rá. (Feltúrta a drótkerítést)"


Egy drótkerítés nem megfelelő a kutyatartáshoz, semmilyen kutyához, nemhogy egy ilyen fajtához. Felénk még a kutyafuttatóknak is jobb kerítése van.

dec. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%

A cane corsos borzasztó felelőtlen gazda volt, én azt mondom, jobb, hogy megszabadult a kutyától, mert nem neki való.

Most lehet, hogy le leszek pontozva, de az a véleményem, hogyha egy állattartó bármilyen okból nem akar tovább állatot tartani, még mindig az a legjobb, ha keres neki másik gazdát, akár szervezeten keresztül, mert sajnos sok olyan eset van, hogy kirakják az állatot (főleg, ha nincs benne chip) sőt, sajnos van olyan is, aki meg is öli. Ennél mindenképpen jobb, ha új otthont keres neki. Valljuk be, ha valaki nem akar többet kutyát-macskát, stb., akkor az esetek 90%-ában ráunt, belefáradt a gondozásba. Az ilyen embernek nem való állat, tehát jobb is, ha humánus megoldást keres az állatnak, ezért kérem, hogy ezeket az embereket ne ítéljük el, mert ahogy írtam, az állat elhagyása, megölése, de akár a kényszerből megtartott állat elhanyagolása ennél sokkal rosszabb. És van kB 10%, amikor tényleg előáll a kényszerhelyzet. Ne azok felett az emberek felett ítélkezzünk, akik legalább ebben a helyzetben az állat érdekét nézik, és legalább egyszer meghoznak egy felelősségteljes döntést.

dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%
6 Igen nyílik. Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye. Elcseszted a kutyádat nem nevelted, meg is van az eredménye. Nekem Corso-Rottweiler keverékem van. Soha nem bántana sem kutyát sem embert. Te vagy a hibás abban, ami történt. Továbba remélem sem kutyád sem gyereked nem lesz.
dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!