Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes testű agilityre...

Milyen közepes testű agilityre és futásra alkalmas fajták vannak, amik lakásban is tarthatóak?

Figyelt kérdés
dec. 30. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Border Collie, ha győzöd vinni sétálni. Az nem kanapékutya, és nem elég neki ha csak pisilni viszed le. Ha van kedved, ha nincs, menni kell vele futni és sétálni. Gyakran és aránylag hosszan. Viszont aránylag kicsi, ezért elvan lakásban is, ha közben megvan adva a kellő mozgás.
dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Közép uszkár, sheltie, border collie, smooth collie, aussie, mudi, pumi, közép schnauzer, spánielek, vizslák, közepes méretű kopók, foxi és még rengeteg egyéb terrier.

Gyakorlatilag az összes közepes méretű kutya tökéletesen alkalmas lakásban tartásra és alkalmas hobbi sportra. Ha komolyabban akarsz versenyezni, akkor már szűkül a fajták és vonalak sora.

dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen szinten akarsz agilityzni és mennyit szeretnél futni.

Az agility császára a border collie, a hosszútávfutásé a szánhúzók. Hobbi szinten egy mentett kutya is ügyes sporttárs tud lenni.


Egyébként nem tudom, hogy az első hozzászólónak volt-e már bordere vagy csak border jellegű kutyája, de azért mint mentett border jellegű tulajdonos, azért nem tapasztalom ennyire sarkosnak a dolgot, hogy állandóan menni kell vele.

A border pont az a fajta, akire azt hiszik, hogy nagyon sokat kell vele menni, de csak ebben nem fárad el. Ennek a kutyának kombinált foglalkozás kell, fizikai fárasztás és agymunka, az eredeti munkája, a terelés pont ilyen, az agilityben emiatt szerepelnek kiválóan, de sikeresek ugyanezért a dog dancingben is. Az viszont nem mindegy, hogy mi a cél a kutyával, és ahhoz milyen vonalból, milyen helyről választasz kutyát. Más egy hobbi vonal, egy munka vonal, egy sport vonal, és egy terápiás vonal, illetve még ott vannak a mentettek, akik sokfélék lehetnek.

Az én mentett border keverékem (hiszen nincs törzskönyve) lakáskutya, és imád a kanapén dögleni, amikor nincs dolog. Ugyanakkor imád túrázni is (5-30 km), feladatokat csinálni, futni, amikor az van, ügyesen viselkedik városi forgatagban, kutyabarát helyeken is. Esőben pedig max. egy gyors pisire megy ki, aztán szevasztok, ő az orrát sem dugja ki. Persze, volt és van dolgom az előélete miatt, és nincs sok kutyahaverja, de kiváló sporttárs, nekem hobbi célra tökéletes. Ja, és teljes munkaidőben dolgozom, egyedül élek, kizárólag az én felelősségem és feladatom a kutya, aki kiegyensúlyozott ezzel az életmóddal, amit én biztosítok neki.

Viszont nem ajánlom bárkinek, nem mindenkihez passzol egy ilyen kutya. Át kell gondolni, pontosan mi a célod egy kutyával, mennyi és milyen foglalkozás fér bele neked, milyen kutyák tetszenek, milyen jellemű kutyát tudnál magadnak elképzelni, mennyire legyen magának való, mennyire toleráljon más embereket, más kutyákat, te mennyire vagy kreatív, mi van, ha kifogysz az ötletekből, van-e már kiszemelt kutyaiskola... stb. Esetleg belefér-e egy mentett kutya is, mert akkor azon a vonalon is nézelődhetsz.

dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!