Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni kutya támadás...

Mit lehet tenni kutya támadás ellen egy kis termetű nőnek szintén erdő mellett?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés azóta foglalkoztat amióta egy tanyába 2 rottweilerrel költözött ki valaki. A vadász boltos gázspray-t adott, de interneten rákeresve úgy tűnt azt sehol sem javasolják. Anyukám meglátogatása már nem csak öröm, hanem stressz is.
jan. 3. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Leguggolsz hozzájuk, kedvesen beszélsz és simogatod őket. A kutyák értelmetlenül nem támadnak emberre, de ha csapkodsz a táskáddal, meg sikitva menekülsz, az ingerli őket.
jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

A gázspray jó ötlet, de önvédelemből bármit felkapsz és ütsz, tökéletes.


Én is ütöttem már rá tiszta erőből egy faággal kutyára, rúgtam pofán, mert agresszívan jött. A gazdája 50 m-rel mögötte ordibált, miközben a kutyája már nekem ugrott.


Szeretem az állatokat, gondozom is őket, szóval tudom, hogy kell viselkedni egy pl. kutyával.

Ez az az eset, amikor ütöd-rúgod, csak TE túléld, akkor is, ha eltöröd valamijét.


Nem öröm, de inkább az állat bordája törjön, mint a te arcodat kapja szét darabokra.


Az egyes meg életében nem látott megvadult kutyát, szerintem.

jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

A gazspray nem, de a medvespray hatasos. 8 meterre elvisz (jo, persze, nemtom hany kilometer per oras szellokesekben nem, de meg mindig nagyobb esellyel mint a gazspray). 25-30 ezer forint korul van. Vegyel egyet, aztan adjal nekik, ha jonnek.


De ezt felelosen kell hasznalni! Utolso eshetosegkent, amikor mar minden mast megprobaltal es egyertelmu hogy meg fog tamadni a kutya. Nem lehet minden allatra rafujni, aki szembe jon es csunyan nez.

jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A gázsprayt tanuld meg használni, különben semmit nem ér, hiába adták.
jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Baratkozz ossze veluk es megjegyzik es joban lesztek.


De megjobb,ha szolsz a szomszednak,h baratkoztasson ossze a ket kutyajaval kozteruleten. (Mert a sajat teruletet elvbol vedi. ) A kertjukon kivuli teruletet nem kene vedenie. Ez a legcelravezetobb. Kerdezd meg h vihetsz e nekik vmi sulthust,h megszeressenek.


Ket rotinak inkabb a baratja lennek,mint ellensege. Sokkal egyszerubb es esszerubb igy.


Erre mondjak,h a szeretet legyoz mindent.

jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Nincs kerítés? Nincsenek megkötve? Szabadon grasszálnak? Mert azt simán fel lehet jelenteni.
jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

" a szeretet legyőz mindent"


Kérdező, megkaptad a választ! Ha neked megy a roti, mondd neki, hogy szeretlek kutyulikám, egyből megjuhászodik! Csak finoman, kedvesen, eszedbe ne jusson védekezni!


Az a durva hogy szerintem ezt teljesen komoly tanácsként írta az 5-ös...

jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van kerítés persze, kb húsz éves drótkerítés meg egy ránézésre is rozoga kapu. Még nem jöttek ki, csak a kerítés mellől ugattak.De nem szívesen találnám szembe magam velük az úton. A gazdát még sohasem láttam. Ezért gondoltam valami önvédelmi eszközre végszükség esetére.
jan. 4. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!