Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hetes husky-m...

Enikő18 kérdése:

Van egy 9 hetes husky-m nagyon szép meg minden de ismerőseim azt mondták nem fajtatiszta mert barna a szeme. Lehet hogy átvátertek?

Figyelt kérdés
Szülei kék szeműek törzskönyvesek láttam is a tk-kat a kutyusomat7.5 hetesen hoztam le de ismerőseim már lassan kiakasztanak hogy ha barna a szeme akkor biztos Malamut is van benne és átvágtak a szülőkkel.

2014. jan. 2. 23:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de olvass utána a fajtádnak.A husky lehet barna szemű,kék szemű,sőt van amelyiknek egyik szeme kék a másik barna.Szerintem csak szekálnak,ezt már a 6 éves fiam is tudja,pedig sosem volt huskynk.
2014. jan. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm én is mindenhol azt olvastam hogy lehet az ő szemébe kék foltok is vannak ijen picik szerintem ez normális de ismerőseim esküdnek rá hogy ilyen nincsen
2014. jan. 3. 00:04
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Ha van törzskönyve fajtatiszta, ha nincs, akkor fajtajellegű keverék. Tök mindegy a szülőknek mi van meg mi nem, mutogatni akármit lehet. Ha nincs a kutyádnak tk., akkor egy huskyjellegű keverék kutya.
2014. jan. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Neki még nincs törzskönyve elvileg ivartalanítás után megkapom mert hobby célra vettem a kutyát
2014. jan. 3. 00:12
 5/16 A kérdező kommentje:
sajnos manapság már sokat lehet hallani olyanról hogy igérik a tk-t de sosem kapja meg a vásárló
2014. jan. 3. 00:14
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

ez a dolog azért sántít, mert szerintem egy tenyésztő, ilyen 0 tudással nem adna neked egy olyan fajtát, amire ő az életét áldozta. Valamint, ha szétnéztél volna a hazai kennelek között, akkor láttad volna, hogy a hazai huskyk zöme barna szemű. Nincs köze a fajta tisztaságának a szem színéhez. Még ilyet...

A barátaidnak meg mondd meg, hogy akkor szóljanak hozzá egy témához, ha tudnak is róla valamit, én se égetem magam, hogy hozzászólok pl a kvantum fizikához, amikor azt se tudom, hogy mi az.

2014. jan. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
1. Értek a kutyákhoz előző kutyám Mala volt sajnos elment közülünk és én nem vettem volna soha huskyt hirtelen jött hogy van egy kiskutya törzskönyves ingyen és kell e én meg mondtam hogyne kellene semmi baja a kicsinek anyi hibája van hogy sajnos amiért is ingyen vólt a farka vége eltört neki és le kellet vágni állítólag a ajtót rávágta a huzat
2014. jan. 3. 00:53
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Fujj de idegesít, hogy ennyire hibásan írsz.. :(
2014. jan. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

1:Olvasd el a fajta standartot és megtudod : Szemek: Mandulavágásúak, egymástól közepes távolságra állnak és kissé ferdék. A tekintet élénk, de barátságos; érdeklődő vagy egyenesen csintalan. A szemek színe kék vagy barna, a kevert színű (az egyik barna, a másik kék) szem elfogadható.

Hibák - túl ferde szemek; túlságosan közel álló szemek.



2: Hiába, hogy a szüleinek volt TK-ja mivel a tiédnek nincs attól csak keverék, nem fajtAtiszta, hanem faJtiszta, tehát csak kutya, de nem husky.

2014. jan. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Platypus ***** válasza:
100%

Szerintem ez korrekt hozzáállás volt a tenyésztőtől, simán hihetőnek tartom az esetet. Egy ilyen sérült kölyköt nem vesz meg senki pénzért, így érthető hogy ingyen volt, és felelős tenyésztőre utal, hogy csak ivartalanítás után adja a törzskönyvet. De egyszerűen ellenőrizheted is, ha láttad a szülők törzskönyvét, akkor tudhatod a kennelnevet és simán utánanézhetsz.


Az emberek meg hülyék és félismereteik vannak. Sokakban él egy kép egy fajtáról, és el sem tudják képzelni, hogy más is lehet. A németjuhász az rajzos, a dalmata fekete pöttyös a husky meg kékszemű. Láttam a tévében, ezért így van és pont :)

2014. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!