Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan nagy baj ez, hogy én...

Olyan nagy baj ez, hogy én igenis elviselem (egyáltalán nem zavar) a komondorok szagát? Kifejezetten nem bűzét írtam - pediglen voltak már sokszor olyan megjegyzései (elsősorban nő ill. lány) ismerőseimnek, rokonaimnak, hogy ők bűzlenek. "Örülök..."

Figyelt kérdés

Kedvelem és becsülöm a fajtát, de - ahogy sokan fogalmaztak - sem "koszosságuk" (nehezen tisztíthatóságuk), sem pedig a "bűzük" nem zavar. Tudomásul veszem mindkét tényt, de mindezek ellenére erőst szimpatizálok a fajtával.


Van aki a Van De Graaff-Generátorba nyúlt hosszú szőrű tibeti masztiffokat nem kedveli, van aki a komondorokat. Mindenki mást preferál, más vonzza, vagy taszítja - olyan nagy baj nálatok nőknél, ennyire taszító az, hogy valaki éppen a komondorokat részesíti előnyben, ilyen ebeket szeretne később? (Szegények nem tehetnek arról, hogy olyanok amilyenek!)



jan. 5. 22:07
1 2
 11/14 anonim válasza:
mármint nem baj xd
jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Laikus válasza:

Kedves kérdező Te érzed a Komondor szagát? Nem lehet, hogy inkább a mérete, és tartózkodó magatartása miatt mondják a szagát? Végülis nem egy kis öleb amit lehet tutújgatni! Csendesen megemlítem, hogy nő vagyok és egy kb 60kilós kan Komondorral

élek!Nálunk az egész porta az övé, de lehet akármilyen sáros idő, Nem kell utána takarítani a járdát!Nem tudom hogy csinálja, de a Dobi után kellett rendesen söpörni! Vissza térve az eredeti kérdéshez! Nem a Komival van a baj!

jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

7-es!


Írtam,hogy egy normális volt,vele foglalkoztak és kicsi korától járt,szociális volt,nagyon cuki volt,sajnos már nem él,öreg volt. A többi nekünk akart jönni,minden előjel nélkül,csak nyírni kezdtük el és már kapott a fejünk felé. Nagy nehezen rátettük trükközve a szájkosarat amit egy mozdulattal letépett magáról. Na akkor gazdit hívtuk vigye...Senki kedvéért nem fogjuk lerágatni magunkat. Ez van.. Minket megharap egy kutya akkor a munkából kiesünk azt senki nem fizeti ki..


De nem csak komondort bármilyen harapos kutyát nem vállalunk.Így is fullon vagyunk szerencsére vendeggél sok nagytestűnk is van,nyírunk is kiállításra,válogathatunk,veszélynek meg nem tesszük ki magunkat.



Hát többnyire a pulik 90% aki hozzánk jár évente egyszer toljuk le típusú, a gép is erőlködik, bőrig filces, volt amelyiket már a nyüvek ették, a csomó alatt bepállt bőrt kikezdték, mivel ezekkel a kutyákkal foglalkozva sincs, nem hogy a gazdi tépkedje a szőrüket.. Annak örülünk,hogy a nagy lobonctól megszabadítjuk szegényeket.


Volt akinek meg szőrben volt a pulija évekig tépkedtük,szép volt! Majd egy idő után mivel a tépéses kozmetika nem olcsó buli,úgy döntött már annyit nem fizet.Aztán nyírtuk a kutyáját.

jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
6-os voltam :)
jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!