Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városi kutyás hülye kérdés?

Városi kutyás hülye kérdés?

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg faluban élek, van egy kinti benti tacskóm, aki kutyaajtón keresztül szabadon szaladgálhat ki be a házból, hetente kb 1-2szer tudtam csak elvini egy nagyobb sétára eddig, számomra is ez a megszokott.

Most viszont nagyon úgy fest, hogy fel kell költöznünk Pestre, lakásba.

Semmi tapasztalatom nincs a lakásban kutyatartásról, igazából a lakásban lakásról sincs :)

6-14ig fogok dolgozni, ez kb 05:30 -15:00közti távollétet fog jelenteni, kb mi a normális hányszor vigyem vajon sétálni majd és milyen időpontokban? na meg mennyi időt kell erre szánni, leginkább más lakásban lakó kutyások véleménye, tapasztalta érdekelne.



jan. 6. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Kiviszed reggel 20-30 percre mielőtt munkába mész, kiviszed megint 20-30 percre amikor hazajossz, este kiviszed egy órára nagyjából és éjjel lefekvés előtt egy pisi.
jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el mar most szoktatni ahhoz, hogy hiaba van kutyaajto, nem rohangalhat ki-be 2 percenkent. A legtobb kutyaajto zarhato, de ha nem, akkor tegyel valamit elé, vagy csukd be az eloszoba ajtot, ha van. Fokozatosan noveld az egyhuzamban bent toltott időt. 9 órát elvileg kibir egy felnott kutya, de lehetnek balesetek. Hajnalban mindenkepp le kell vinni.

Hanyszor eszik naponta? Ha 1x, akkor azt mindenkeppen delutanra tennem, amikor hazaersz leviszed eü. setara, aztan kap kajat, 2-3 ora pihenes, utana egy hosszabb, tartalmasabb seta, majd keso este megint egy gyors. Ha reggel megeteted, akkor sanszos hogy nem fogja tartani a kakit delutanig, meg kajara tobbet is isznak, ugyhogy azt se. Jo lenne fokozatosan hozzaszoktatni az uj rutinhoz, hogy ne legyen kesobb stresszes neki meg ez is, a koltozesen felul.

jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

szia, nekem is tacsim van és olyan házban élünk ahol nem tud kint lenni, csak ha kivisszük sétálni.


Én munka előtt 8 órakor kiszoktam vinni pisilni, adok neki enni, utána kiviszem megint kakilni.


Hazaérek 5-re, kiviszem pisilni. 7-8 óra körül fél órás séta, akkor ugye szabadon eltudja végezni a dolgát, majd lefekvés előtt 10-11 óra felé megint kiviszem.


Ha nem teljesen szobatiszta, akkor kutyapelussal érdemes indítani, ha szobatiszta akkor a fenti menetrend teljesen élhető megoldás.

jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
45%

Hát ez szívás lesz. A kutyát meg kell tanítani a rendre.

Főnököm szintén 6-14 is melózott, ő munka előtt is levitte a kutyát, 3:30 körül kelt hogy beleférjen. Amikor hazaért szintén levitte és este megint.

jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévők elmondtak kb mindent, én még annyit fűznék hozzá, hogy ha nincs lift és sokat kell lépcsőzni, vidd kézben a kutyát! Nem tesz jót nekik a folyamatos lépcsőzés ráadásul a tacsinak mégjobban kell vigyázni a gerincére.
jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel munka előtt kb. 20 percet szoktam velük sétálni, munka után csinálom a nagyobb sétát, mert akkor még világos van, ez kb. 45 perc, majd este 8-10 között szintén egy 20-30 perces séta. Ha home office-ban vagyok, akkor akár 4 sétát is megejtek egy nap, de a 3 a jellemző. Ez teljesen rendben van nekik, sosem keltenek éjjel, hogy ki kéne menniük, reggel is addig alszanak, amíg én.


Amúgy érdemes lesz már azelőtt szoktatnod ehhez a napirendhez, mielőtt munkába kezdesz és az egyedüllétet is szokja meg, mert a szomszédokat ki fogja idegelni, ha egész nap ugat. És a kakizacsit se felejtsd, mindig szedd fel a kutyád után, van pár proli, aki nem szokta, de te ne legyél olyan😁

jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!