Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből lehet tudni, hogy egy...

Miből lehet tudni, hogy egy kutya alázatos típus más kutyákkal?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni, de most kimondottan olyan szukát keresek, aki inkább omega típus, nem domináns. Van már egy szukám, aki domináns típus, elég pasis viselkedésű, viszont a nem domináns kutyákkal tök jókat játszik. Mi árulja el, hogy egy kutya inkább omega típus? A kennelben lévő többi kutyával való viszonya adhat jó támpontot?


(Enyém elég érdekérvényesítő volt már a kennelben is)


jan. 11. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Örökbefogadásnál ez lutri, simán kerülhet nálad otthon olyan helyzetbe, ami nem volt a menhelyen, és így más viselkedést is tapasztalhatsz. Az én kutyám is örökbefogadott, első kutyának javasolták, kis megszeppent kutyának látszott, aztán előjött a reaktivitás nálam, mert séta közben olyan ingerekkel találkozott, amik valószínűleg a menhelyre kerülése előtti rossz tapasztalataira emlékeztetik, de a menhelyen ilyenekkel nem találkozott. Én ezt tudom kezelni, szóval nem dobtam vissza, csak ezt bele kell kalkulálni, hogy ilyen lehet.
jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt előre nem lehet megmondani. Gazdánál kinyílnak a menhelyi kutyák és jönnek elő olyan tulajdonságok, amik a menhelyen nem látszottak.
jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha kant viszel, egyel nagyobb az esélye, hogy összeszoknak (menhelyről csak ivartalant kaphatsz, így kölykök miatt nem kell aggódnod).

Láttam már olyat menhelyen, hogy egy szukát bárkivel össze lehetett rakni, aztán fél év után elkezdett megváltozni, egy év múlva meg csak egy kutya volt, akivel elvolt, de őt is folyton dominálgatta.

Otthoni körülmények között szerintem pár hét alatt kiderül, hogy mennyire jönnek ki.

jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Kant valassz. Az a biztos
jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!