Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeretnék egy ágyban...

Nem szeretnék egy ágyban aludni a kiskutyával, mit tegyek? 12 hetes havanese

Figyelt kérdés

Mindenhol mást olvasok a neten.

Nagyon alvászavaros vagyok, felületesen alszom, a lányommal egy szobában és ha a kiskutya velünk aludna, abból nem lenne alvás. Első perctől kezdve nagyon akaratos kiskutya, makacs, napközben is az ágyamban akár aludni, nem lehet őt megnevelni, ha kizárom az előszobába, akkor sír. Tanácstalan vagyok. Sajnos eléggé idilli módon gondoltam a kutyára, hogy majd milyen jó lesz simogatni etetni, lesz egy aranyos kis társam, és minden olyan nyugodt lesz és békés. Ezzel szemben amióta nálam van a kutya, agyon stresszelem magam, alig eszem, nem bírok el egy kis Bichon kutyával. Az összes családtagot megugatja, nem igazán tudok dűlőre jutni vele, a társasházi lakás kicsi. Én tényleg azt hittem ez egy meseszép álom lesz de hát.. nehéz.

Amúgy volt már saját németjuhász kinti benti és az nem csinált ekkora káoszt és ribilliót az életembe.



jan. 12. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Előző kérdésed alapján is vannak gondok bőven. Szerintem vidd vissza a szaporítónak, legalább a pénzedet próbáld meg visszaszerezni.
jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nincs megnevelhetetlen kutya, csak képzetlen gazda.

Hozzá kell szoktatni a kutyát az egyedülléthez fokozatosan (több napos procedúra), először fél óra egyedül, utána egy óra, három óra, egy délután stb. Utána egyszerűen zárd ki a szobából estére.

A kutyatartás nem annyiból áll, hogy simogatod meg eteted. Kezdjetek kutyaiskolába járni, amint lehet (van ahol vannak kölyöktanfolyamok is 3 hónapos kórtól) vagy keress neki másik gazdát.

jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell vele aludni. Nalunk a kutya szobakennelben alszik ejszaka, erre szoktattuk, minden rendben van vele, magatol megy be, ha aludni akar.

A kutyat bizony nevelni kell, nem csak ugy rahagyni mindent.


Kutyasuli es/vagy trener, ha nem megy. Nem szegyen segitseget kerni, de idoben el kene kezdeni a nevelest.

jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__12534156-mie..


Ezek után joggal lehet állítani, hogy át lettél cseszve, a kutya ideggyenge és lesznek még vele bajok. Meseszép álom ebből sajnos nem lesz.

jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevelhetetlen a kutya, csak se tudásod se türelmed nincs hozzá. Inkább vidd vissza ahonnan szeretted, mindenkinek jobb lesz.
jan. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen én írtam ki kell kérdést, és erre rájött mindenki hát ez nagy tudomány tényleg.

A normális valaszoloknak köszönöm.

jan. 13. 07:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek szobakennelt és fokozatosan szoktassátok be. Egyik szomszédoméknak gyepiről van bichon jellegű kutyájuk, az a kutya is kölyök volt még, amikor hozzájuk került, első kutyájuk, szobakenneleztek, egy idő után elhagyhatták, elég volt az ágy. Amúgy a kennelbe szoktatás hasznos azért is, ha valami miatt boxban kellene utaztatni a kutyát.
jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nevelhetetlen kutya nincs,csak gyenge,határozatlan gazdi!!!


2. havanese-m van.


Teljesen jól nevelhetőek,persze akaratosak időnként,de nem szabad hagyni.


Kezdjetek el kutyaoviba járni ha meg van minden oltása.

ott a kiképzők sokat tudnak segíteni,illetve te is olvasgass kicsit abban a témában,hogy neked kell egy vezető szerepet betöltened,neked kell mindenről döntened. Nem a kutyának.


Ha szapitól van a kutya sajnos az is sok mindent befolyásol. De nevelni attól még lehet!


Lényeg semmit ne hagyj a kutyára!!

Egy kölyök kutya egy éves koráig sok idő és energia. Ha mindent ráhagysz bazi neveletlen kutyád lesz akivel pokol lesz élet,most még csak 3 hónapos most kell nevelni,szabályokat felállítani. Sétánál majd mindenre ugatni fog,sehová nem fogjátok tudni vinni,mert szocializáltan ugató görcs lesz. Sajnos az ilyenek miatt bélyegzik meg a kiskutyásokat,akik képtelenek megnevelni egy ekkora kutyát.


Írták előttem a szobakennelt az nagyon jó,szépen be kell szoktatni,kapja ott a kajáját is,pozitív élménnyel társítsa és egy rosszabb pólodat rakd be neki,hogy érezze az illatodat. Aztán éjszakára be kell zárni. Ha sír ne foglalkozzatok vele. Majd abba hagyja. lehet órákig csinálja,nem baj ne törj meg.

lehet pár napig nem fogtok aludni,de ki kell bírni. Neked kell győznöd. Ha látja,hogy nem jön be a sírás akkor szépen elhagyja majd ezt a hisztit.

Minél többször engedsz neki annál több idő lesz leszoktatni a sírásról is!! Jön majd az is mikor elkezd válogatni a kaják között,mert megsajnálod,hogy 2 napja nem eszik kap mást. Nem nem szabad semmmit rájuk hagyni.Pont.


Ha ezekre képtelen vagy,ne haragudj akkor nem való neked kutya. Nem mindenkinek való sajnos.


Muszáj,hogy legyenek szabályok,következetes légy,mert később majd morog vagy harapni fog ha ő ott lesz ágyon,mert saját területének fogja hinni, nem fog téged oda engedni,de lehet a házba sem fog beengedni,mert az az ővé (gondolja ő,mert hát neki mindent lehet,nincs vezetője aki rendre utasítja)

jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Neked inkább macska kellett volna, az nyugton hagyna titeket..
jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Létezik ideggyenge kutya, aki állandóan ugat, agresszív, stb. Ezzel nem lehet mit kezdeni, szar helyről jött. Beszéljetek egy orvossal, hogy valami idegnyugtatók adjon neki. Hátha az valamit javít a helyzeten. Meg keressetek de rohadt gyorsan egy kutyatrénert.
febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!