Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kistestű kutyát ajánlan...

Melyik kistestű kutyát ajánlanátok a leginkább úgy,hogy lakásban tartanánk és napkozben nem nagyon lennénk itthon vele suli meg munka miatt?

Figyelt kérdés
Én leginkább a Yorkira meg a Bichon Havanesera gondoltam,de nem tudom.

jan. 8. 16:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Semmit, minek? Otthon kínlódik napközben, majd hazatérsz hulla fáradtan, és akkor akarod levinni, -20 fokban?
jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Hány órát takar a nem lennénk otthon dolog? 10 óránál tovább nem hagyhatsz egy kutyát egyedül.
jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Na de mennyit lenne egyedul? Max 8 ora meg oke. Annal tobb nem annyira optimalis, nyilvan sokan tartanak lakasban ugy kutyat, hogy 10+ orat is egyedul van, de ez nem feltetlenul jo.


Macskak jobban birjak az egyedulletet egyebkent es nincs is veluk annyi dolog, mint egy kutyaval.

jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
8-10 órát el tud lenni egyedül egy felnőtt kutya, annál több viszont nem egészséges neki (képzeld el, hogy ilyen sokáig vissza kéne tartanod a pisit, kakit). És lesz naponta legalább 1,5 órád sétálni vele? Két rövidebb, 20-30 perces és egy hosszabb, kb. 45 perces sétára igénye van egy kis kutyának is. Csak akkor vállaljátok be, ha ez belefér nektek.
jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Nekem Bichon Havanes kutyusom van. Napi 3x van sétáltatva, amikor dolgozunk egyedül van otthon. Viszont az energiaszintje a miénknek átlagon felüli, tehát vele menni kell agilityzni is. Hihetetlen okos kis szeretetgombóc. Én csak ajánlani tudom.
jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Esetben tényleg a macskát javaslom Én is.
jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Bichon hipoallergén kutya. Alapból nincs szaga és nem hullik a szőre. Ha rendesen van szocializálva a kutya, illetve kellő mennyiségű sétát kap, akkor nem szarik és hugyozik össze semmi a lakásba.
jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

9-10 óránál többet egyedül ne legyen.


Egyébként suli/meló előtt minimum egy fél órás séta,hogy ki pisilje magát,kakil plusz mozog is.


suli/meló után viszont rögtön vinni kell le legalább 60 percre,persze időjárás függő is.


Én is haza esek melóból annyi,hogy átveszem nadrágomat télen melegebbre,meg két pulcsi,kutyás kabát és megyünk lefelé.


Este lefekvés előtt 22:30-23 óra környékén még lemegyek velük egy 10 percre.

jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%
A 8-10 óra is sok egyedül egy kutyának. Sok ahhoz is, hogy visszatartsa a pisit, kakit. Én max. 6 óránál többet nem javasolnék egyedül hagyni egy kutyát.
jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!