Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire nehéz a...

Tényleg ennyire nehéz a spánielekkel?

Figyelt kérdés
Gyerek mellé szerettem volna egy szelíd, kedves kutyát, de mivel tudtam, hogy panellakásba fogunk költözni nem vállaltam nagyobbat, mint mondjuk a Golden Retriever vagy Labrador. A spánielekről csak jót hallottam és utánaolvasva is azt szűrtem le, hogy telitalálat lesz nekünk. Sajnos tévedtem. Lassan 10 hónapos, ivartalan kan kutyusunk van, akit nem lehet a gyerekkel kettesben hagyni, mert harap. Tudom játékos stb, de képtelen vagyok tűrni, hogy a gyerekemnek fájdalmat okozzon.. A napokban teljesen kifordult magából és egyre többet ugat ami kiborítja a családot. Most kinti-benti és bent is torkaszakadtából kezd ugatni ami megijeszt mindenkit. Egyszerűen nem tudom mit csináljak. Jó formán teljesen magamra vagyok hagyva a bűntudatommal, mert én szerettem volna kutyát, de miatta megromlott a családommal a viszonyom. Rettegek, hogy panelban hogy fog viselkedni és meddig bírják az idegszálaim. Őszintén egész életemben kutyára vágytam. Most megadatott, de nem vagyok boldog.. Persze mióta megvan csak azt hallom másik gazdiktól milyen nehéz ezzel a fajtával.. Kutyatrénerhez jelenleg nem tudom vinni így ezek a válaszok nem segítenek csak esetleg valami tapasztalat. Hálás lennék..

jan. 21. 20:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
A spániel vadászkutya eredetileg, ennek megfelelő temperamentummal. Ráadásul 10 hónaposan még kölyök, nevelni kell, sokat játszani vele, szocializálni. Vannak interneten is videók, ahol tudsz tippeket találni, hogyan tanítsd, Kapuvári Cintia, Kutya Guru, Zizidance, ezeket ajánlom, nem tudom, hol laktok, de a Kutya Gurunál a kutyaovi ingyenes, Óbudán a SciDog kutyaovi a helyi lakosoknak ingyenes. De ha ezek nem opciók, ott az internet, YouTube, TikTok, csak célzottan kell keresni. Játsszatok a kutyával szimatolós keresős játékot, rejts el falatokat a lakásban, vagy vegyél szimatszőnyeget, és keresse meg, szuper fárasztás egy ilyen kutyának.
jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként mennyi idős a gyerek? Mert a kutya most van kb. kamaszkorban. Ha a gyerekkel ott még nem jártok, kösd fel a gatyád, ha a kutya kamaszkora is probléma. :-)
jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Honnan van a kutya? Mit mondott erre a tenyésztője?

Hogy fárasztod le a kutyát naponta?

Ha ugat, miért nem tiltod le? Vagy ha nem megy a tiltás, miért nem fekszetek rá a nevelésre jobban?

jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1. Remélem nyilvánvaló, hogy ez meg sem fordult a fejemben! Meg szeretném oldani a problémákat!


3. Köszönöm a segítséged. Sajnos így utólag tudom, hogy én nem voltam kellőképp felkészült.. 😔 Sokszor eszembe jut, hogy nem a kutyus akart hozzánk kerülni, lehet, hogy sokkal, de sokkal jobb gazdi várt rá valahol, így nekem kell kihozni magamból a maximumot.

jan. 21. 20:43
 5/29 A kérdező kommentje:

4. Három éves a kisgyerekem. Húha, most nem nyugtattál meg. 😅


5. Nem beszéltem a tenyésztővel. Szándékosan nem szeretném megnevezni, mert tisztában vagyok vele, hogy kezdő kutyatartóként én is hibás lehetek a helyzet miatt. Nem szeretnék ujjal mutogatni.. Hogy tilthatnám le az ugatásról? Ki szoktuk engedni a kertbe, hogy kiugassa magát és visszaengedjük 😕 Mondjuk ma este reménytelennek ígérkezett, hogy valaha abbahagyja 😑

jan. 21. 20:47
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Kutyaiskola
jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi :-D


Egyébként a kutyátoknál pár hónap ez a kritikusabb érzékenyebb időszak, a gyereknél több év lesz, inkább most a kutyánál tapasztald ki magad, a gyerekkel meg alapozd meg jól a kapcsolatotokat, és akkor könnyebb lesz. :-)

Amúgy a szimatolós játékra még eszembe jutott egy videó, amit nemrég láttam. Törölközőbe szórtak így falatokat a kutyának és azt tekerték össze, meg egy laza csomót kötöttek rá. Ha van egy rossz törölköző otthon vagy egy rongy, azt nyugodtan lehet ilyenre használni.

jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jól esik, hogy pozitívan álltok hozzám és nem hurrogtok le!
jan. 21. 21:00
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

A kutya azért ugat, mert frusztrált. Tele van energiával, unatkozik stb. Ezen az nem segít, hogy kiengeded az udvarra! Ha ennyi csak a foglalkozás, amit kap, akkor kár nektek kutya és csak egyre rosszabb lesz.

A napi séta az alapnál is kevesebb, az a minimum. Az nem fárasztás. Mellette szellemileg és agyi szinten is le kell fárasztanod naponta és meg kell tanítanod pihenni! Ha pedig ez egyedül nem megy, kérj segítséget.

jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk is az van. Nem könnyű eset,de meg lehet nevelni. Nálunk is harapós,de a gyereket pont imádja. Ha ugat,rászolunk leszidjuk. De alig ugat napi 2 percet. A legszomorúbb ebben az egészben nem a kutya,hanem,hogy "kiküldöd ugatni"..ilyen büdös paraszt hogy lehet valaki?? Tudod,mások is szeretnének élni,nem csak a neveletlen kutyád hisztijét hallgatni. A panelba remélem már nem viszed,mert az a bunkóság csúcsa lenne. Mondanám,hogy a kutyával van a baj,de valószínűleg belőled fakad.
jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!