Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nem lehet soha hibás,...

A kutya nem lehet soha hibás, csak az örökbefogadó?

Figyelt kérdés

Látom, hogy időnként visszakerülnek az örökbefogadott kutyák a menhelyre. Elhiszem, hogy van, amikor az emberek a hibásak, de úgy érzem lassan ott tart a dolog, hogy a kutya soha sem lehet az oka a visszakerülésének. Pl hazaviszik a kutyát, kiderül, hogy gyerekekkel nem megbízható. Akinek gyereke van, nyilván olyan kutyát szeretne, ami "gyerekbarát" és nem fogja kockáztatni a gyerek testi épségét. Ha egy kutyáról kiderül, hogy reaktív és emiatt visszaviszik, szerintem az is teljesen érhető. Nem mindenkinek való egy reaktív kutya, érzelmileg nagyon kimerítő tud lenni. Ha másik kutya mellé viszik haza és a 2 kutya valamiért abszolút nem jön ki, akkor miért kockáztatná bárki a régebbi kutya sérülését?


Kicsit úgy érzem, hogy a menhelyek elfelejtik hogy bizony rengeteg viselkedés problémás kutya kerül hozzájuk és egy "normális" kutyához szokott embert egy ilyen kutya viselkedése sokkolni fog. Megértem egyébként az ilyen kutyák viselkedését, én se lennék éppen barátságos, ha valaki bántalmazott volna, vagy szocializáció nélkül nőttem volna fel, de ettől még az a kutya problémás marad, még ha nem is az ő hibája.


jan. 23. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Igen, az ember a hibas. Kutyat fogad be a menhelyrol, mire szamit, hogy tokeletes lesz?

Munka van vele.

jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Egy kisvárosi menhely vezetője vagyok.

Sajnos tudom, hogy sok olyan menhely létezik, ahol nem adnak megfelelő tájékoztatást a kutyáról, nem mindenkinek való minden típusú kutya.

Sajnos viszont az én tapasztalatom az, hogy 90%-ban a gazda kész kutyát akar, nem hajlandó semmit foglalkozni vele. Pedig sajnos egy menhelyen általában sajnos nincs idő képezni a kutyát.

Tehát összegezve; előfordulhat persze, hogy nem a gazda a hibás, de sajnos az esetek nagy részében csak lusta az ember. Legalábbis nekem, nálunk ez a tapasztalatom

jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Kikepzett kutyat penzert lehet venni tenyesztotol.


Aki sinterrol menhelyrol hoz kutyat,az majd sz idejez vagy penzet kell,h rakoltse.

jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mentettem van, elő is jött probléma, de én ezt be is vállaltam egy bizonyos szintig. Szerencsére olyan probléma nem jött elő, ami miatt visszakerült volna, de akár lehetett volna olyan is.

Én azt nem díjazom, hogy vannak olyan menhelyek, ahol tényleg szórják ki a kutyákat rendes tájékoztatás nélkül (tudom, nincs kapacitás, de azért kutyás tapasztalattal már némi felkészítést illene adni a gazdijelölteknek), aztán ha visszakerül a kutya, akkor megy az örökbefogadó keresztre feszítése. Nem egy ilyennél kerestem vissza az örökbefogadásról készült fotót, ahol szerepelt az örökbefogadó is, és többször is volt, hogy elkerekedett a szemem, hogy ezt mégis mi alapján gondolták jó ötletnek, hogy ezt a kutyát neki(k) odaadják?

Nemrég egy nagyobb vidéki menhelyet raktam saját tiltólistára, hogy onnan biztos nem hozok kutyát. Ez volt az egyik oka a döntésemnek, illetve korábban kerültek hozzájuk szaporítótelep felszámolásból kutyát, és többen is írtak nekik, hogy kérjenek segítséget akár fajtamentésektől. Válasz, hát, ott nincs fajtajellegű kutya. Aztán mikor elkezdték befotózni a kutyákat, azért csak előkerültek az ilyen-olyan fajtákra hajazók. Szóval nyavalyognak a kapacitáshiányra, de segítséget nem kérnek (biztos vagyok benne, hogy kapnának, főleg fajtamentésektől).

jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Én csak önkénteskedtem, de azt láttam a menhelyen, hogy a visszajövő kutyák zöménél a gazda volt a "hibás". "Kedvenc" forgatókönyvem az, mikor 4-5 év múlva hoznak vissza kutyákat, mert ők külföldre költöznek, de közben beszereztek az örökbefogadott mellé még egy kutyát és akkor azt is vegyük már be vagy szimplán nem sikerült elvinni a kötelező ivartalanításra és akkor vegyük már vissza a kölykeivel. Gyakori az is, hogy kóborol a kutya vagy máshogy jut el a menhelyhez, hogy nagyon nincs jól tartva.

Ezen a menhelyen teljesen megértők voltak, ha agresszió vagy más összeférhetetlenség miatt hoztak vissza kutyát. A reaktivitással szerintem lehetne foglalkozni és nem is nagyon jött emiatt vissza kutya.

Nekem amúgy az a szintmérő, hogy a pár hónapja gazdis kutya milyen trükköket tud. Ha még az ülés sem megy neki, akkor bizony ott nem volt foglalkozva a kutyával (és a zöménél nem megy)...

jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Aki menhelyről fogad be kutyát, az fel kell legyen készülve a nehézségekre. Ez logika, alap, hogy elvárható felnőtt embertől, hogy ezzel tisztában legyen. Innentől a reaktivitás, a traumatizáltság, és az, hogy gyerekkel nem feltétlenül jön ki, nem kellene, hogy váratlanul érje a befogadót. Van, hogy a menhelynek nincs kapacitása ennyire kiismerni a kutyát, főleg, ha relatíve rövid ideig van náluk, és hamar örökbefogadják.

A gyerekkel kapcsolatban pedig szinte kizárólag olyanokat láttam, ahol a kutyát akarták gyerekjátékká idomítani és nem sikerült, ezért lepasszolják,de ilyen helyeken mindig kibukik, hogy a gyereket nem nevelték, hogy hogyan bánjon a kutyával.

A kutya pedig elvi szinten azért nem lehet "hibás", mert a kutya nem ígér és nem garanciával jön.

Viszont az, hogy nem sikerül összeszoktatni a már meglévő kutyával, az valid indok, de ott sem az új kutya a "hibás", hanem csak nem kompatibilisek az állatok.

jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

De a felsorolt esetekben hol hibás a kutya? Ez kb az a szint, mintha azt mondanánk, hogy az őz a hibás, ha kifut az útra és elütik. Mert miért nem méri fel, hogy jön az autó.


Igen, van az a helyzet, ahol teljesen elfogadható, ha vissza viszik a kutyát. De jellemzően ezek a helyzetek elkerülhetőek lettek volna több ismerkedéssel, a kutya tesztelésével különböző helyzetekbe. De hol hibás itt a kutya?

jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen a kutya is egy élõlény, személyisége, egyéni dolgai vannak. Ezt nem lehet egrecíroztatással eltörölni. Még egy "kész" kutyával is van olyan, hogy nem mûködik, nem találod a közös hangot.


"Kedvenc" forgatókönyvem az, mikor 4-5 év múlva hoznak vissza kutyákat"


Természetesen van olyan is, hogy az élet közbejön, és nem tudsz megfelelõ életteret, aktivitást biztosítani az állatnak.

Szerintem ha valaki pl öt év alatt aktív, sportos életmódból rokkantnyugdíjas lesz (ez bárkivel megeshet), inkább váljon meg pl a border collietól, mintsem hagyja megbolondulni az unalomtól. És nem, nem köteles az orrodra kötni miért.


Pl ha ebben az országban nem tudsz megélni, de valahol másgol kapsz mubkát, de városi lakásod lesz, akkor inkább kapjon egy új esélyt a kutya.



A feleõs állattartásnak része az is, hogy néha be kell látni, hogy (már) nem vagy megfelelõ a kedvenced igényeinek a kielégítéséhez, és el kell engedned õt. Igen, szomorú, de azt gondolom vannak helyzetek, amikor ez is egy felelõs döntés ami az állat érdeke is.

jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

5!


Szerintem a trükkök száma nem mérvadó.

Én pl nem tanítok trükköt soha.


Az ül,fekszik,helyben marad, helyedre, egyebek, azok NEM trükkök!!!

Az idomítás,kiképzés,kinek hogy tetszik. Ez az alap. Ez kell.


Trükk pl. a szlalomozás, a dog dancing, ilyesmik. Szerintem ezek teljesen feleslegesek egy kutyának.

jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szerintetek nincs, hogy senki se hibás, csak nem illetek össze?



Dehogynem.



Mondjuk ha nem bírja nálatok az alapzajt?

A kutya sincs jól egy ilyen szituációban.



Még a magasan képzett, jólnevelt dolgozó kutyák közt is van, ami nem válik be, nem lesz belõle vakvezetõ, rendõrkutya vagy nyomkeresõ.


Kedvenc szinten miért ne lenne?

jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!