Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy keverjem a kutyakaját?

Hogy keverjem a kutyakaját?

Figyelt kérdés

BARF etetés annyira nem vonz, a tápot viszont szeretném tartani. Hogy keveritek a kutyatápot?

Julius K9 fish and rice tápot kap a 1.5 éves kutyus(lakásban tartva), amit keverünk vacsira főtt répával és rizzsel. Valamint vitamincseppeket kap mindennap.

Amit észrevettem, hogy egy nap akár 5x is kakil, van hogy nem szilárdat, vagy még a szilárdabb kaki után jön a folyós rész.

Reggelire csak tápot kap.

Emellett, még tanulunk, ezért rengeteg jutifalatot kap.

Mi lehet az, ami hiányzik az étrendjéből? Vagy mit csinálunk rosszul?

Csontot és maradékot nem kap, és nem is szeretnénk neki adni.



jan. 24. 12:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Túl sok jutalomfalattól mehet a hasa, a répás rizs megfogja a székletét és normál esetben a táptól sem lehet gondja, főleg, ha halas.
jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
5%
"Csontot és maradékot nem kap, és nem is szeretnénk neki adni." Palotát nem akarsz neki építeni?
jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Először csak tápot kapjon. A jutalom is legyen csak táp. Ha rendben lesz a széklet, jöhet hozzá a rizs-répa. Ha ekkor sincs gond, akkor a jutalomfalatokkal van a gond.

Legalább 2 héten keresztül várjatok az eredményre.

jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem szerencsés keverni a tápot mással. Vagy táp vagy barf/prey/főzött.
jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
A rizst nem tudja emeszteni. Frelesleges adni.
jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Ez szörnyen hangzik. Egy elég so-so minőségű tápot hígítanál fel méginkább feleslegesen főként szénhidráttal.


Milyen megfontolásból? Mennyi időt szántál rá, hogy utána nézz, mire van szüksége a kutyádnak? Vagy csak random öntögetsz össze mindent mint a moslékot?

jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet az, ami hiányzik az étrendjéből?


Hús, belszervek, zöldségek, gyümölcsök, átgondoltság

jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat igy ne. A kutya húsevő, nem rizsevő. Semmi szuksege ennyi szenhidratra, hagyd el a plusz rizst mindenkepp, es fokozatosan valts at normalis minosegu tapra. A k9 sajnos nem az, hiszen tobb benne a kukorica, meg a rizs, mint maga a húsarány, ezert kakil akar 5x is, nem hasznosul a gabona. Konkretan penzkidobas, mert tobbet is eszik belole, es ugyanugy kijon a masik vegen... A normalis 1-2x kaki naponta, ami kemeny, jol formalt, ezaltal urul a buzmirigy valadeka is. Ha nem etetsz megfeleloen, kesobb gond lehet a buzmirigyevel is a fennallo gyomorproblema miatt, a belgyulladasrol nem is beszelve. Kellenek a rostok termeszetesen, de az akkor legyen zoldseg, repa, sutőtök, uborka, cukkini, brokkoli, edesburgonya. Gyumolcsoket is ehet kis mennyisegben a cukortartalom miatt. Tápok, amik nekunk bevaltak: Carnilove, Purizon, Primal Spirit. Kicsit olcsobb, de meg mindig jo tapok: Polaris, Sam's field. Ha az ár nem szamit, akkor ott az Acana, Orijen, N&D magas hustartalommal. De ezeket nem fogod megtalalni a multi polcain, rendelni kell, vagy kisebb allatos boltokban erdeklodni.
jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Kezdesnek csereld le ezt a tapot es hagyd el a rizst.

A jutalomfalatbol milyet adsz neki?

jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mindenképpen szeretném a tápot cserélni, ez egy "gyorsan kellett egy táp" és a fresshnapf volt a legközelebb. Egyébként a zooplusról szoktam rendelni.

Most a bosch tápot nézegettem, arról valami vélemény, próbálta már valaki?

Rengeteget olvastam utána, csak sajnos nehéz találni konkrétat. Mármint a 7-es válaszoló is jókat írt, de végülis mit? Értem, persze. Hús. Milyen hús? Mit nem szabad? Melyik részét lehet, melyiket nem ajánlatos?

Gyümiből az alma nem jött be neki, a banánt eszi csak meg, de ebből nem is kap sokat a sok cukor miatt.

Oké, a rizst elhagyom(azért adtam, mert rengeteg oldal írja, hogy azt lehet, tehát nem csak úgy adtam, mint a disznóknak mindent, és elnézést, de a moslék egy kicsit messze áll ettől.)

Jutalomfalat szintén fresshnapfból való, egy ilyen gabonamentes premiere márkájú. Ezt aláírom nem a legjobb.

jan. 24. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!