Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy keverjem a kutyakaját?

Hogy keverjem a kutyakaját?

Figyelt kérdés

BARF etetés annyira nem vonz, a tápot viszont szeretném tartani. Hogy keveritek a kutyatápot?

Julius K9 fish and rice tápot kap a 1.5 éves kutyus(lakásban tartva), amit keverünk vacsira főtt répával és rizzsel. Valamint vitamincseppeket kap mindennap.

Amit észrevettem, hogy egy nap akár 5x is kakil, van hogy nem szilárdat, vagy még a szilárdabb kaki után jön a folyós rész.

Reggelire csak tápot kap.

Emellett, még tanulunk, ezért rengeteg jutifalatot kap.

Mi lehet az, ami hiányzik az étrendjéből? Vagy mit csinálunk rosszul?

Csontot és maradékot nem kap, és nem is szeretnénk neki adni.



jan. 24. 12:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Szamomra a Bosch is ipari hulladek, a maga 20% hustartalmaval (szarnyas husliszt nagyresze), a tobbi szinten kukorica, rizs, borso, arpa, koles, konkretan rosszabb mint a k9.

Amit kerulj tapok edeteben, az a megnevezetlen husszarmazek es mellektermek, a szarnyas altalaban csirket jelent, mert az a legolcsobb, gyorsan felhizlalhato, antibiotikumozott - amire egyre tobb kutya allergias. Osszetevoket nezd, az hogy elso helyen all a "hus", meg nem jelenti azt hogy jo, mert szazalekosan eloszlik a tobbi gabona, de bizony 70%-at az teszi ki. Ez forditva kellene, 60-70% hustartalom mar jo. A prémium megnevezes se tevesszen meg, jo reklamfogas amivel el tudjak adni a szemetet is.

jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Keverni semmiképpen sem.


Napi 5 kaki nagyon sok. Én pont ez miatt váltottam nyersre,mert a kutya kb semmit nem hasznosított a tápból és nem kevertem semmi plusszal,néha konzervvel.(nyers mellet napi 1-2 kaki van :D )



Első körben keress egy jó minőségű magasabb hús tartalmú tápot (wolf of wildneres és a rocco is jó összetételű), ehhez nem kell sem répa sem rizs,hiszen ezeket a tápok is tartalmazzák.

Tápba van hús,gabona,zöldség, gyógynövények,vitaminok és minden más.


Ha nagyon szeretnél hozzá adni vmit akkor magas hús tartalmú konzervből lehet néhány kanállal hozzá keverni.


Jutiból szintén magashús tartalmút.


Tréningre a meat and treat vállt be nekünk, könnyen kockázható,puha, a kutyák imádják.


Váltakozó kaki is azt mutatja,hogy ez így semmiképp sem jó,első körben egy jó táp egy hónapig ne keverj semmit,álljon át rá a gyomra a tápra. Majd utána. Addig kiderül mennyire hasznosítja jól vagy meg marad a napi 5 kaki.

jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
N&D sutotokos tappal etetem most a kutyat, en ezt tudom ajanlani pl.
jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A brit premium egy elég jó közép kategóriás táp és nem is drága (szerintem jó még a purizon, rocco, primal spirit, platinum). Rizst biztos, hogy nem kevernék bele, de talán a répa sem szükséges. Próbáld rákondicionálni a kutyád, hogy a tápjára is dolgozzon és a kajáját kaphatja a feladatokra is.

Suliba pedig főzz neki husokat, belsőségeket jutinak, ha utánaszámolsz, sokszor a szín marha is olcsóbb, mint a gabonás borzalmak.

jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd! Vagy táp vagy főtt! A kettőhöz más erősségű gyomorsav kell. Azért kakil sokat a kutya, mert rossz a kaja, amit kap. Válts normális tápra és hagyd el a főttet.
febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Minél rosszabb minőségű a táp, annál többet kakálnak, és olyan mint a tehénszar, nagy lepény, nem pedig kis hurkák.

Tápot és nem tápot nem keverünk, ahogy az előző is írta.

A legegészségesebb a hússal való etetés, vagy a jó minőségű táp. A rossz minőségű tápnál minden jobb.

Húst lehet barf és prey módszer szerint, vagy ezek ötvözetével, de akár főzve is. A barf kicsit túlmisztifikált, amikor patikamérlegen adagolják ki a hozzá valókat. Prey vagy a sima főzött kaja sokkal egyszerűbb. Táp a legegyszerűbb, de a jó minőségű táp nagyon drága, hús fele annyiból kijön.

febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem jon ki a hus feleannyibol, max ha farhatat meg szarnyat kap, de ez megint egyoldalu, tapanyagszegeny etetes, ami nem ajanlott.

Ha valtozatos husokat, belsosegeket veszel, plusz hozza nem art 1-2 kiegeszito is, az biza draga. Es ez a fozesre is igaz!

febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. ~40 ezerből etetek három óriástestűt hússal, amiben rendszeresen van tüdő, máj, lép. Ki sem merem számolni, jó minőségű táppal mennyi lenne.
febr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hat akkor te varazslo vagy. Hogy csinalod? De ez most egy komoly kerdes, erdekelne, mert nekem 2x annyiba kerult a barf egy kutyanal, mint a jo minosegu tap, ezert is hagytam abba.
febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én nem barfozok, számomra túl tudományos.

Hentesnél szoktam kaját venni. Van néha olyan, amit már embernek nem adhatnak oda, az viszonylag olcsó, 100-150Ft kilója, ezek többnyire belsőségek. Szoktam még venni olcsón nagy tételben kacsafarhátat, szintén 150Ft környékén. Embernek is adható csirkefarhát bármelyik hentesnél 300-350Ft, a belsőségek pedig 450-600Ft között vannak (sertésmáj, lép, tüdő).

Néha nyersen adom, néha hőkezelve (leforrázva), van amikor főzve. Disznót csak főzve. Bár az Aujeszky-betegség vagy 10 éve nem volt regisztrálva idehaza, nem kockáztatok.

Még szoktam mellé zabot adni (roppantott vagy pehely), néha rizst, zöldségeket (főleg répát).

Illetve savót is kapnak rendszeresen.

Mindezt úgy, hogy napi szinten megyünk 7-10km-t, szóval jó kondiban vannak.

Persze kell egy mélyhűtőláda, mert úgy még olcsóbb, ha nagy tételben tudsz venni. Akár 60-80kg-okat egyszerre, amikor épp olcsóbb valami.

febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!