Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan rossz (általában)...

Miért olyan rossz (általában) az emberek véleménye a keverékekről?

Figyelt kérdés
Az anyámnak gyerekkorában például csak utcai kis keverékei voltak, és mind értelmes, kedves kis családi kedvencekké lettek. Miért nézik le olyan sokan, és tartják haszontalan "korcsnak" a keverékeket? :(
2010. okt. 23. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert az ingyen van a fajtatisztáért meg fizettél 100 ezreket és akkor máris menő vagy. Hülyeség.
2010. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Így van!

Nagyon sok ember,a fogyasztói társadalom majmai az épp atuális divatkutát akarják.

2010. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a keverékeket szeretem jobban. Minden kutyám keverék volt eddig, és nem éreztem hátrányát.
2010. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
a leghűségesebb legaranyosabb legkarakteresebb kutyák a keverékek szerintem:D
2010. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Így van, a divatot majmolók csak és kizárólag fajtatiszta kutyát-macskát vesznek. Jó sok pénzért. Belőlük élnek a tenyésztők. A pasik nagytestű és tekintélyes kutyát, a csajok picike, kutyának látszó édi-bédi szőrcsomót vesznek és azokkal sétálgatnak, különféle divatcuccokat rájuk aggatva. Hányingerem van mindkettőtől.
2010. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én imádom a keverékeket, mindig keverékeket akartam, a sors iróniája hogy mindig fajtatiszta törzskönyves divatos ebek kerülnek az utamba és ragadnak nálam, pedig enegem aztán kicsit sem érdekel a pedigree, sőt.... De már rég rájöttem hogy hiába van nekem kutya "ideálom", hogy melyik külsejű tetszik, néha a legnemszimpatikusabb külső belseje fogja meg az embert.
2010. okt. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én minden kutyát szeretek fajtatisztát vagy ahoz nagyon hasonlót és keverékeket egyaránt :D nekem most van egy kis keverékem és nála nem kell hálásabb de ez minden kutyára igaz szerintem.hát én lány vagyok és kis kutyám van de nem divatból na meg mondjuk nem is olyan kicsi most 5 hónapos 37 cm marmagasságú kis bohoc és rendkivűlien okos kislány :) de volt egyszer egy fajtatiszta bichon havanese kutyusom őt is imádtam és nem kezeltem divat kutyánként ugyanúgy szerettem mint a keverékeket bár kicsit a keverékeket jóban dijazom mert náluk nem lehet semmit meg szabni milyen lesz a színe nagy korában,mely szín a meg engedet,melyik fordulhat elő?marmagasság,és milyen a szemlélyisége stb?..stb?..nála minden rejtély stb...ráadásul szerintem a kutya az akkor is kutya lesz mégha sok fajt kutyultak ki és ugyanúgy tudd szeretni.a másik fele meg az hogy nincs fajtatiszta kutya mind keverék mivel a farkasból származik és így keverték külömbőző fajokat és így lett pl:a pudli,a kaukázusi,cseh szlovák farkas stb.stb...amugy aki szereti a kutyákat minden kutyát szeret s állatot nem csak egyet vagy éppen a fajon belül a fajtát.ez az én véleményem remélem érthető mire akarok ki lyukadni :D
2010. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hell-ikon ***** válasza:

Szerintem aki tiszteli, becsüli és szereti a kutyákat, annak teljesen mindegy, hogy az adott kutya fajtatiszta-e avagy keverék.

Ezek az emberek általában tisztában vannak (még ha csak hellyel-közzel is) a kutyák és azon belül a fajták (vagy egy-egy fajta) fejlődéstörténetével. Így van előttük egy letisztult kép általánosságban a kutyákról.


Az viszont a keverékeket korcsnak tartja, annak még arról sincs halvány lila fogalma sem, hogy az az adott fajta amit esetleg ő tart, hogyan alakult ki, mely kutyák, fajták voltak az ősei, nem hogy _a kutya_ fejlődés történetével lenne tisztában.


Ez persze csak az én elméletem, igazolni nem igazán tudom.

2010. okt. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Már megint olyan marhaságokat írnak néhányan, hogy még!


,,a leghűségesebb legaranyosabb legkarakteresebb kutyák a keverékek szerintem"


Nem igaz.


,,Mert az ingyen van a fajtatisztáért meg fizettél 100 ezreket és akkor máris menő vagy. Hülyeség"


Nem igaz.


Nekem, személy szerint azért kell fajtatiszta, mert nekem az a fajta tetszik, mind külső,. mind belső tulajdonságai alapján.

Semmi bajom a keverékekkel.


Most nem a ,,yorki-s" (bocsánat a normális yorksihre gazdáktól) divatp*csákról van szó. Igen, vannak ilyenek is.


De legtöbb ember, akárcsak én, azért akar egy adott fajtát, mert neki az tetszik, és egy keverék értelemszerűen nem olyan mint egy adott fajta!


Az meg, hogy a keverékek bármiben is jobbak, egyszerűen nem igaz!


Nem egészségesebbek, nem ragaszkodóbbak, nem aranyasabbak! Mégis, mitől lennének azok?


A másik dolog, hogy megint csak nem azért adunk ki 100 ezret egy kutyáért, mert divatból. Sőt, épp azok akik divatból vásárolnak, pont ők nem adnak ki 100 ezret, ők 10 ezerért veszik a nem törzskönyvezett, beteges, ideggyenge kutyájukat, a szaporítőtól!

A felelős gazdák fizetnek ki 100 ezret, és azért mert egy minden szempontból egészséges, kutyát akarnak!


Különben is, kinek mi köze hozzá, hogy ki milyen kutyát akar, vagy tart? Én meg attól hányok ,,kedves ötödik válaszoló",akik folyton ezen lovagolnak, és a saját igazukat akarják másokra ráerőltetni. Kinek mi köze hozzá? Mindenki olyat tartson amilyet szeretne, és lehetősége van rá, és kész!

2010. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én sosem ítélkeztem a kutyák fajtájával kapcsolatban. Jelenleg egy kis keverék kölyök és egy gyönyörű, "tisztavérű" szálkás szőrű magyar vizslám van. Mindkettőt imádom. Csak azt utálom, mikor a kicsiről valaki megkérdezi, milyen fajta, és mikor mondom, hogy keverék, egy csomóan elfintorodnak, vagy szánakozva elmosolyodnak, hogy "hát biztos ő is okos lesz...". Pedig annyira szép és értelmes! Ha értenék hozzá (és tudnám, pontosan milyen fajták vannak benne, mert a szülei alapján tacskó, spániel, német juhász, de még husky-féle is van benne), akár új fajtát is lehetne belőle csinálni. Mert ha belegondolunk, minden egyes fajtát úgy csinálták, hogy összekevertek másokat, kiválogatták a legkülönlegesebbeket. Én lennék a legboldogabb, ha minden keveréket ugyanúgy tisztelnének, mint egy törzskönyves kutyust. :)
2010. okt. 24. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!