Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan rossz (általában)...

Miért olyan rossz (általában) az emberek véleménye a keverékekről?

Figyelt kérdés
Az anyámnak gyerekkorában például csak utcai kis keverékei voltak, és mind értelmes, kedves kis családi kedvencekké lettek. Miért nézik le olyan sokan, és tartják haszontalan "korcsnak" a keverékeket? :(
2010. okt. 23. 21:52
1 2
 11/13 xnorkax ***** válasza:

Aki szereti az állatokat annak mindegy milyen fajta :) Minden kutya egy őstől származik pont. És amúgy sem a külső, hanem a jellem számít.

Nekem volt már keverék ill. fajtatiszta kutyám is. És nem éreztem különbséget :D

Ugyanúgy szeret, ugyanúgy lesi minden kívánságodat. Ja és szerintem aki nem akar kiállításokra járni vagy tenyész szemlékre és nem akar divatból kutyát tartani az fogadjon örökbe! Nincs is annál rendesebb dolog :)

Nekem van egy menhelyi kutyuskám és nagyon hálás édes kis eb és nem fajtatiszta. De kit érdekel?! :D

2010. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom a keverékekkel. Sokszor szebbek és okosabbak is a fajtatisztáknál. (beszélek mondjuk én, nekem fajtiszta a kutyám) :D Ettől függetlenül imádok minden keveréket és sosem néznék le egy ilyen édes kutyát sem. :) Utcán kóborló négylábúkat szoktam ideiglenesen haza hozni, amíg meg nem lesz a gazdijuk, és nagyon hálásak ezek a kis jószágok.

Talán azért köpködnek a keverékekre, mert irigykednek.... mondjuk nem tudom.. egy olyat kéne megkérdezni aki lefujjogja őket.

2010. okt. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Egyrészt a becsületes tenyésztők nagyon sokat tesznek a kutyák minőségéért. Sok energiát ölnek abba, hogy kiválasszák a legmegfelelőbb fedezőt, és itt most nem csak a kinézet a lényeg! Eleve csak stabil kutya tenyészthető tovább, az agresszív viselkedés például kizáró ok (még az őrző-védő fajtáknál is).

Jó tulajdonságokkal bíró keverék kutyák sem létezhetnének a tenyésztők nélkül. Ez gondolom belátható. Úgyhogy minimum respect nekik (és a szaporítok dögöljenek meg).


Másrészt a fajták között nagy a különbség.

Akinek mindegy, hogy a kutyája milyen jellemmel és tulajdonsággokkal fog bírni annak jó a keverék, de ez sokszor zsákbamacska. Aki kicsit is beleássa magát és kutyát választ magának, annak nehéz még a fajták között is választani --ahol viszonylag garantált a jellem és egyéb tulajdonságok--, nemhogy a különböző keverékek között.

Mégis hogyan választasz egy komoly, nagytestű, erős, nagy felelősséggel járó kutyát úgy 10-1 évre úgy, hogy nem tudod pontosan milyen tulajdonságokkal fog bírni? Ez felelőtlen kutyatartás. Vagy bejön, vagy nem. Ráadásul mi a garancia arra, hogy nem hordoz öröklött betegséget vagy veszélyes magatartásjegyeket? Így is sok a kidobott kutya.


Szerintem ennyiről van szó. Én nem tapasztalom egyébként, hogy rossz a korcsok megítélése, egyszerűen csak a nyelvhasználatba bekerült ez a szó egy már-már külön jelentéssel.


És ha itt valami divat a zsebpiszok kutyákon kívül, akkor az az a sárdobálás ami fentebb olvasható a sok tájékozott és komoly érvekkel bíró válaszadótól, nem pedig a felelős kutyatartás.


Minden jót!

2010. okt. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!