Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bull tipusú kutya mennyire...

Bull tipusú kutya mennyire lenne nekem való, ha én elég határozatlan vagyok és nem vagyok valami domináns típus?

Figyelt kérdés

Leginkább az amstaffok, a pitbullok és az amerikai bulldog tetszik. Meg nagyobb biztonságban érezném magam, ha egy ilyen kutya vigyázna rám és a házra.


Szüleimnek németjuhásza volt/van. Egyikükkel sem bírtam soha, nekem nem fogadtak szót. Ha sétálni vittem, akkor is rángatott, húzott maga után.



jan. 30. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem neked való
jan. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
A bullok nem vigyáznak a házra. Kutyaviadalokra lettek tenyésztve, mindenhova szájkosárral kell vinni őket mert belekapnak a szembe jövő kutyákba.
jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Minek kérdezel olyat, ami egyértelmű? Nem a kutya dolga biztosítani a biztonságodat! Akkor már inkább a tied az övét biztosítani, mert te vagy az ő gazdája, nem ő a tiéd. Szorongással fordulj pszichológushoz, nem háziállathoz.
jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

"Szüleimnek németjuhásza volt/van. Egyikükkel sem bírtam soha, nekem nem fogadtak szót. Ha sétálni vittem, akkor is rángatott, húzott maga után."


Itt alap problémák vannak, nem tudsz kezelni egy kutyát. Egy németjuhász kb gyerekjáték a bullokhoz képest. De ha már az sem ment, hogy egy németjuhászt kontroll alatt tarts, egy erős fegyelmet igénylő fajtával kapura fogsz futni. Nagyon nem ajánlott neked.

jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Inkább ne.
jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez alapján nem való neked.

Egyébként még a kiválasztott fajták funkciójával sem vagy képben. Ezek nem házőrző fajták. Ráadásul nem is egyszerűek, komoly, határozott gazda kell hozzájuk, vagy bekerülsz az esti híradóba. Ha német juhásszal nem ment a dolog, ami egy kifejezetten gazda és feladatorientált fajta, akkor ezekkel végképp nem fog. Felejtsd el.

jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6%

Ha jartok kocogni/futni a kutaddal (amstaff inkabb v am. Bulldog) ,akkor hagymi fogja a laza porazas setat. Rendszeres testedzes kell,nem dominancia.


Nem kell leuralni. Eleg ,ha kovetkezetes es kedves parancsokat osztasz es kovetkezezesen elvarod a teljesiteset turelemmel. Ez a fajta kifejezetten nem turi a lealazo /durva (szobelire is ertemdo)banasmodot .


Ez tapasztalat,nem olvasgatas eredmrnye,mint az itt kommentelok tobbsege.



A fajta nxugalma rs temintelye tetszik meg gondolom. Nem veletlen az osztonos vonzodasod. Biztos kol meglennetek. A tenyeszto tud neked alacsony eregiaszintut adni. Az lesz szofogado (bb).

jan. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban a környéken volt egy amstaff. Nekem már akkor is nagyon tetszett, benyúltam a kerítésen és megsimogattam. Pedig sokan féltek tőle, mindig nagyon ugatott és ugrált a kerítésnek, ha elment valaki a ház előtt. A gazdája azt is mesélte, hogy egyszer kiszökött és megkergetett valakit, aki az autóba zárkózott be előle. A szomszéd asszony is mondta, hogy inkább átmegy az út másik oldalára, ha arra jár.

Velem mégis kezesbárány volt. Ha meglátott, odajött a kerítéshez és hagyta magát simogatni.



A németjuhászról amúgy azt hallottam, hogy nagyon egygazdás kutyák. Ha pl. apámat tekinti falkavezérnek, akkor nekem nem fogad szót.

jan. 31. 01:55
 9/17 A kérdező kommentje:
És a bullmasztiff?
jan. 31. 05:43
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire, max az angol bulldog, bar makacs, de lusta legalabb es hazat orizni o sem fog. A bullmasztiff kemeny hazorzo, de kemeny gazdat is igenyel. Amstaff, pitbull sem fog hazat orizni, cserebe lebontja azt, ha nem foglalkozol vele eleget, es el is rant a pi*aba. Ja es egyik sem kinti kutya, mert rovid szoruek.
jan. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!