Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bull tipusú kutya mennyire...

Bull tipusú kutya mennyire lenne nekem való, ha én elég határozatlan vagyok és nem vagyok valami domináns típus?

Figyelt kérdés

Leginkább az amstaffok, a pitbullok és az amerikai bulldog tetszik. Meg nagyobb biztonságban érezném magam, ha egy ilyen kutya vigyázna rám és a házra.


Szüleimnek németjuhásza volt/van. Egyikükkel sem bírtam soha, nekem nem fogadtak szót. Ha sétálni vittem, akkor is rángatott, húzott maga után.



jan. 30. 22:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát az irományaid alapján nem tudnék neked való kutyafajtát ajánlani, csak annyit, hogy bármit is választasz, a kutya, és a saját érdekedben is csak akkor, ha vállalod, hogy kutyasuliba is elmész vele már kölyökkortól. Bullokkal pedig nemhogy ajánlott, hanem kötelezővé tenném, és ezt egykori bull-gazdiként írom. Abszolút nem értesz a kutyákhoz jelenleg, szóval csakis így. Ha nem, ha mindenképp makacs tökfilkó vagy és kizárod a kutyaiskolát, mert az biztos valami úri hucutság, akkor viszont mások épsége érdekében olyan kutyát válassz, amit fizikailag meg bírsz tartani, és nem lebegsz utána a póráz végén, amikor sétáltok. Tehát jóval németjuhász alatti méretet.

Nekem mindig is nagy kutyáim voltak, leginkább őrző-védő típusúak, és állítom ezekhez a kutyákhoz nem erő kell, hanem érzék a kutyákhoz, és tudás a nevelésükhöz. Szerencsédre mindkettő tanulható.

jan. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és még azt én is leírnám, hogy a bulloktól csak azért érezheted magad biztonságban, mert sok ember előítéletes idióta, nem tud róluk semmit, kinézet, és a médiában hallott dolgok alapján ítéli el őket. Ha a bull vér mellé nem keveredik benne őrző-védő is, akkor házőrzésre teljesen alkalmatlanok. Szeretik az embereket, sőt sokuk egyenesen rajong értük. Az enyém kinti-benti kutya volt, ha bárki számára idegent beengedtem, és leültettem a kanapéra, 3 perc múlva a kutya az ölében ült. Szóval a területőrzés, és a gazdi bevédése nem az ő asztaluk... :D
jan. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%

akkor meg minek neked harci kutya

Egyébként is a bullterrier típusú bikák felügyeletére lett kitenyésztve, nem pedig arra, hogy az ember legjobb barátja legyen, nem az a vérvonal (a kis foxterrierieken is lehet látni a vadságot, nagyon jó patkány elleni kutyák)

Sok esetben igen agresszív a pitbull önmagától beindul és nekimegy a saját gazdájának is meg alapvetően egy erős izmos felépítésű extrém erős harapású kutyáról van szó, nem ajánlom ha már a németjuhásszal sem bírtál

jan. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Tudod mi való neked? Egy macska, igaz az sem fog rád hallgatni, és legalább öntörvényű. Kb ugyanazt érnéd el a kutyákkal hozzáértés nélkül mint alapjáraton egy macskával.
jan. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%

"nagyobb biztonságban érezném magam, ha egy ilyen kutya vigyázna rám és a házra."


A kutyatartás 99,5%-ban sokkal inkább arról szól, hogy te vigyázol a kutyára, nem pedig ő rád!


Egy kutya is vigyázhat a gazdájára, ha parancsot teljesít, és ezzel nem borul fel a hierarchia! De ha egy kutya magától kezd el vigyázni a gazdájára, mert ennek szükségét érzi, az régen rossz!

Az a kutya szemében csak a te gyengeségedet jelenti, és ezzel együtt automatikusan alárendelt pozícióba kerülsz!!!


A fantáziádra bízom, milyen lehet alárendeltnek lenni egy pitbullal szemben.... Kb. nyugodj békében.


Volt hasonló kérdés nem rég, itt a 4-es válasz az enyém:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__12536991-ha-..

jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%

15-ös vagyok, ezt utólag olvastam: "németjuhásza volt/van. Egyikükkel sem bírtam soha"


Akkor most trollkodsz, vagy be vagy rúgva, vagy mit bohóckodsz???

Vegyél egy si-cu-t!!!


Tudod az ilyenekre szokták mondani, (mikor borítékolhatóan baj lesz belőle) hogy az sose a kutya hibája, hanem mindig a gazdáé!


És ezt sokan nem értik, hogy miért lenne a gazda hibája, hiszen foglalkozott vele, nevelte, tanította, stb, "mindent megtett" tehát ő, nem lehet a hibás, csak a kutya.


Hát nem! És ez jó példa erre!

Mert nem mindegy, hogy ki tesz meg mindet! Egy arra alkalmas ember, aki tudja kezelni, vagy egy arra alkalmatlan, aki nem!

Tehát a felelősség már a kutya kiválasztásánál elkezdődik, és ha valaki az alkalmatlansága ellenére ragaszkodik egy számára kezelhetetlen kutyához, akkor kizárólag az ő döntése miatt lehet ebből tragédia!

jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Akkor hagyjuk a pitbullt.


Ès a bullmasztiff sem lenne jó? Az meg 60 kilósra is megnő, kb 2x akkora, mint a pitbull

jan. 31. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!