Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első behívás? Ti nem féltettétek?

Első behívás? Ti nem féltettétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

1hónapja fogadtam örökbe egy 8hónapos (már 9) kutyust.

Szóval a helyzet

Egyelőre nem szereti a kutyákat,cicákat. Fél tőlük, ugatja őket. Ő kezdi a vitát de ha odamennek hozzá akkor eldobja magát visítva (ez kutyasuliba volt...)

Lényeg

Pórázon (hosszún) És a kutyafuttatóban jön szóra.

Viszont rettenetesen félek elengedni. Okos. Jön hozzám az első szóra és figyel,de nagyon félek elengedni, mivan ha nem jönn vissza, nem figyel rám már akkor¿Folyamatosan ez van a fejemben.

Illetve felelős gazdiként engedném el annak ellenére ha nincs jóba az állatokkal¿ (Fent leírtak szerint)

Természetesen egy nyílt,üresebb rétre engedném el,de valahogy félelem van bennem.(Amíg nincs jóba az állatokkal)


Hozzátenném

Futtatóban mikor jön mellettünk egy kutya akkor odamegy és ugatja. Akkor 3x szólok odajön. Bár akkor is nyűszít meg ugat miközben jön hozzám,de jön...


febr. 8. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem engedheted el a kutyát réten, mezőn, erdőben, meg városban sem. Futtatóban, illetve magánterületen teheted meg.

Ez nem opcionális, jogszabály tiltja.

febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Kutyaiskolában oktatni fogják a behívást, de addig még sok munka van vele. Nem kell ennyire előre sietni a tananyagban.
febr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

"Természetesen egy nyílt,üresebb rétre engedném el,de valahogy félelem van bennem."


Vadászterületen ki is lőhetik, ha nincs pórázon. 1 hónapja fogadtad örökbe, azt sem tudod még, mire hogy reagál. Kutyáktól, macskáktól fél, meglát egy vadat vagy világgá fut, vagy átkattan és üldözőbe veszi. Ne akard elengedni. Nem minden kutyával lehet ezt eljátszani, hiába van betanítva behívásra.

febr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Nyílt terepen póráz minimum, alap!
febr. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Amíg nem 100%-ig megbízható a behívás, ne engedd el! Ha felugrik egy nyúl vagy macska a réten és ő elindul, mit teszel?

Neveld meg rendesen és majd csak akkor engedd el, ha mindog, minden helyzetben tudod kontrollálni!

febr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
1 hónapja van nálad a menhelyi kutyád, ez még semmi idő a kapcsolat építésére. Majd ha elsőre be tudod hívni abból, hogy a másik kutyára üvöltsön, akkor lehet rajta gondolkodni.
febr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták a kutyasuliba,hogy nyílt terepen engedjem el,ahol nincs erdős rész és nem járnak emberek. Ott szerettem volna.

Köszönöm a válaszokat.

febr. 9. 08:48
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Te tudod milyen a bizalmi kapcsolatotok, de amig mas allatokra igy reagal, en biztos nem engednem el. A menhelyi kolyok 4 honaposan kerult hozzam, elso seta alkalmaval elengedtem, huzta maga utan a porazt (kolykot konnyebb elkapni, ha megsem akar visszajonni). Jott velunk a masik felnott kutyam is porazon, mert ot nem mernem elengedni, olyan mint a tied, nem minden allatra reagal jol, foleg macskakkal van baja. Vittem rengeteg jutit, es csak magamhoz hivtam neha, akkor kapott egy falatot es mehetett tovabb, de sosem tavolodott el 5 meternel tavolabb, es ezt igy szokta meg, de mi külteruleten lakunk, foldes uton, hosszan belathato helyen engedem el. Setanal 100% behivhato, sot sokszor hazranez, lecsekkol megyunk-e utana. Az udvarrol meg ugy kell bekonyorogni neha. Dolgozzatok azon, hogy hagyja figyelmen kivul a tobbi kutyat. Aztan gyakoroljatok hosszu porazon, ha az jol megy, es biztok egymasban, akkor elengedheted.
febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Vannak 10-15 méteres nyomkövető/kiképző pórázok. Nem kell elengedni a kutyát, tök veszélyes a kutyának! Mikor értik már meg az emberek?? A póráz nem divatból kell, hanem hogy óvd a kutyádat! Nem kell, hogy előtted-mögötted több 10 méterekre rohangáljon, mert akkor honnan fogod tudni, ha mondjuk feleszik valamit? Használj pórázt!!
febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem mondtak ilyet.
febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!