Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom nem tudja elengedni...

Párom nem tudja elengedni hűséges barátját, mit mondhatnek neki, amivel nyugtathatom?

Figyelt kérdés

7 éves nemetjuhasz kutyánk sajnos diszplazia mellett szív elegtelensegben szenved, termeli a szive a folyadekot es egy 5 cm nagy daganat van a lèpen. Minden doki elmondta, hogy gyogyithatatlan sajnos. Egy vagyonba kerul az eletben tartasa, és csak szenved. 3 napja nem eszik, és a felesegem teljesen ki van borulva, csak sir.


Az elaltatasa lenne a leg racionalisabb döntés, de ő hallani sem akar erről...igazából így konkrétan mondani sem mertem. Mit mondhatnek, mivel nyugtassam? Van még egy másik kutyánk is, de ez a kutya volt az egyedüli társa, mielőtt megismerkedtunk, igy nagyon ragaszkodik hozzá. :(


febr. 10. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát el kell altatni mert csak szenved szegény, ezt mond el a feleségednek,bár valószinüleg ő is tudja.
febr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem akarja elfogadni. Meg mindig hisz a gyogyulasaban... mindent megtenne érte, de lassan rá megy az egészsége arra, hogy a kutya miatt aggódik. Én is nagyon szeretem a kutyát, de már lassan azt tervezem, hogy titokban elaltattatom.:(
febr. 10. 22:52
 3/13 anonim válasza:
100%

Szia! Sajnos muszaj lesz elengedni a kutyust..

Nekunk is nemetjuhasz kutyank volt 16 evig volt velunk úgyhogy erzem azt amit a feleséged érez

Nekunk is beteg volt es nem lehetett gyógyítani az orvos mondta,hogy mindenkepp altatni kell

Megvarta amig apukám hazaér es orokre elaludt

Úgyhogy ugymond segitett nekunk hogy ne kelljen meghoznunk a nehez döntést.

Nagyon nehez es nagyon fajdalmas de a kutyának igy lesz a legjobb

Probalj valahogy hatni ra meg ugyis (tudom) hogy szinte lehetetlen

Kitartast kivanok nektek🙏🏾😔

febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele hogy lényegébe a kutya szenvedését hosszabbítja meg azzal hogy hisz a gyógyulásába amire semmi remény.
febr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki, hogy megérted a fájdalmát, de a kutya fájdalmait kell most szem előtt tartani, nem a sajátját. A kutya szenved, maximum pár napja van vissza, ez már neki nem élet. Ha szereti, akkor valóban őt szeresse, ne a hozzá fűzött életét, emlékeit. Tisztelje meg azzal a kutyát, hogy NEM hagyja és NEM nézi végig a haláltusát (mert ennél csak és kizárólag rosszabb lesz), hanem szépen elalszik a kutyus a karjaiban, mert esélye sajnos nincs a felépülésre.
febr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mantis religiosa ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj Vele erről! Ő sem akarhatja, hogy még akár 2-3 hónapig szenvedjen a kutyus. Valószínűleg egy közelálló személy jobban meg tudná győzni, mint egy " lelketlen " állatorvos.


Sajnos már kétszer meg kellett hoznom ezt a döntést, nagyon nehéz volt. De az első kutyámnál nem tettem meg, és okultam belőle. Hál' Istennek, hogy az állatoknál lehetőség van erre.

febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sosem bírnám szenvedni hagyni, látni a legjobb barátomat.

Szenvedett eleget előző életében a menhelyen, még előtte ki tudja mennyit.

Nálam nem fog soha. Kit érdekel, hogy össze fogok roppanni a fájdalomtól ?! Ő nem szenvedhet többé és kész!

😭😭😭😭😭😭😭😭😭

febr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Annyira befog vizesedni,hogy megfog fulladni,ezt ne várjátok meg.


Egy barátnőm is hallogatta,majd egy éjszaka arra kelltek,hogy a kutya konkrétan fulldoklik,mire össze készültek,hogy vigyék az állatkórházba a kutya megfulladt,nyilván szenvedve,ezt én biztos nem várnám meg. Lép daganat sem egy fájdalommentes dolog,nem is eszik. Jobb lenne elengedni,miért jó ha még néhány napig hagyja ki szenvedni? magától is elmegy majd,de szenvedve.Szerintem az egyik legnehezebb döntés ez egy kutyásnak. De ha idő el kell engedni.


Első kutyám 16,5 éves volt sok sok bajjal,de amúgy evett,sétált,sokat aludt. Aztán egyik napról a másikra nem evett,nem kakilt,feküdt,imbolygott ha állt. Elvittem elaltatni,mondta a doki a végelgyengülés elkezdődött pár nap múlva magától elment volna,de szenvedve,mert mikor már a szervek kezdik feladni,nem dolgozik az már elég fájdalmas.

febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 abigel0000 ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy a kutyának úgy jobb. Altasátok el minden képpen!
febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sokat beszéltünk róla, végül belátta, hogy a kutyus nem fog meggyogyulni. Ma delben vittük volna altatni (tegnap volt a 7. Születésnapja, azon nem akartuk), de 11:20-kor elment.


Ha valaki esetleg olvassa ezt a postot, annak csak annyit tudok mondani, hogy nem szabad az utolso percekre hagyni. Ez mar nem volt élet és biztosan sok szenvedés volt a halála előtt... vérzett hátul, majd hányt, utana megállt szíve. De itt volt vele, a karjaiban volt az utolso perceiben. :(

febr. 13. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!