Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nyugtathatnám meg a...

Hogy nyugtathatnám meg a kutyám az építkezés zajaitól?

Figyelt kérdés
Két kutyám van, mindkettő nehezebb eset amúgy is, de ilyen eddig még nem volt. 12 éves a tacskó keverék, aki belevaló, házőrző, 9 körüli a labrador keverék, aki pedig egy félős szelíd kis nyuszi, aki mindentől fél, menekült a vihar elől, stb... Kertes házban lakunk, aránylag kicsi telkek vannak itt, ők kinti kutyák (fűtött házuk van, és nem láncraverve vannak az egész kert az övék, napközben sokat érintkezünk, nyitva az ajtók, stb, nincsenek elhanyagolva sem) és egy hónapja körülbelül elkezdtek építkezni mellettünk kettővel, jobbra kettővel meg valaki fémet vág szinte egész álló nap. Mind a kettő borzasztóan hangos, és az eddig bátornak tűnő tacsim teljesen meg van bolondulva, nem lehet megnyugtatni, ki akar törni a kertből, idegesen járkál föl alá, fúrja be magát helyekre, meg is sebesíti magát. Ő eddig sosem volt ilyen! Az egyébként meg félős labradorkeverék pedig most teljesen nyugodt, semmi baja. Tudom, hogy amúgy sem tökéletesek a kutyák, de mi történhetett? Miért fordult így meg a viselkedése a tacsinak? Hogy tudnám kisugározni felé, hogy nincs semmi baj és ne féljen, mint ahogy a másik kutya sem fél! Állandóan megsebesül ettől, hogy ki akar mindig törni a kertből. Valaki volt már ilyen helyzetben? Állatorvos felírt Xanaxot, korábban adom be neki, mint ahogy nekikezdenek, ahogy mondta, de nem ér semmit... Köszi előre is

2016. szept. 28. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Xanaxot?! Azonnal fejezd be, a mellékhatásaitól bolondult meg a kutyád!!!!!
2016. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még csak 2x adtam neki, a többi nap is ugyanilyen volt. Amúgy akkor miért írta fel?
2016. szept. 28. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Az idő mindent megold. A kutya megszokja a zajokat, a ház meg felépül.
2016. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
mennyit sétáltatod őket? valszeg" semennyit és ez túl sok inger egyszerre. Nem tudják mi az istent kellene csinálniuk. Egy idő után megszokják de minden másnál is ez lesz a reakció ha nincsenek hozzászoktatva. Én rendszeresen sétáltatom a kutyám és én is azt hittem hogy semmitől sem fél amíg be nem mentünk egy játszótérre... vagyis jobban mondva nem mentünk be mert úgy elkezdett menekülni hogy két lábon állt és tolta magát...én meg néztem mint a moziban hogy mi lelte. Szóval ja...nyugtatgatni nem kell, az neki a legjobb nyugtatás ha lássa hogy a főnök is nyugodt. Rá fog jönni hogy nincs veszélyben nem kell félni, de ez akkor sem állapot. Hozzá kell őket szoktatni ami nem 1-2 perc.
2016. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem félelemből ideges, hanem mert ami nekünk "borzasztóan hangos" az neki már konkrétan elviselhetetlenül hangos. Sokkal jobb a hallásuk, mint a miénk.

Gondolom nem vagy olyan viszonyban a szomszédaiddal, hogy megkérdezd tőlük, meddig óhajtanak még építkezni meg fémet vágni. Mert tartós megoldás csak az lehet, ha elkussolnak.

2016. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#6 igen a zaj a probléma azért mert nincsenek hozzászokva. Az én kutyám elfekszik simán a műhelyben aztán az ágyúdörrenésre sem rezzen meg, mert hozzá van szokva, szóval nem csak a hangerő a gond. #4 voltam
2016. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vehemensen sétál, és ellenjavallt neki mert egyszer le volt bénulva, túlterheli magát mikor rohangál kinn. :/ Sajnos igaz, hogy kellene neki... De van egy külön rész elöl, ahova csak esténként mehetnek ki, hogy legyen valami "extraság" is. Viszont igen, ezt próbáltam már, hogy csak vagyok kinn és árasztom a nyugalmat. Ma befeküdt a lábtörlőre az előszobába és itt aludt, hagytam neki egy kicsit, ettől megnyugodott, de tudom, hogy hosszútávon ez sem jó megoldás, mert akkor ezen az apropón majd beszokik :) A fémvágósok bejelentésén gondolkozom, ez lakóövezet itt, nem szabadna semmi ilyesmi munkát, műhelyet üzemeltetni rendszeresen....
2016. szept. 28. 14:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig ebben a helyzetben jobb lenne a kutyának, ha bemehetne a lakásba, legalább az előszobába. Főleg, hogy ott meg is nyugszik. Nem tragédia, ha "beszokik'. Amúgy is idős már.
2016. szept. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!