Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez a sok altatás?

Miért van ez a sok altatás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tapasztalt kutya tulaj, 2 éve van csak kutyám, de sosem gondoltam volna, hogy a kiskedvencünk elaltatása ennyire "divat" lett.

Miért kell ez? Miért nem lehet a fájdalmukat enyhíteni és megadni nekik a természetes elmúlás lehetőségét?

Volt, aki mesélte, hogy altatás előtt kirohant a rendelőből a kutyusa, hát nekem biztos nem lett volna szívem azt mondani egy szaladgálós kutyára, hogy meg kell halnia...


febr. 12. 06:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Könnyen ítélkezel, amíg nem vagy benne. Attól, hogy pillanatnyilag képes volt a kutya elszaladni, még nem biztos, hogy a mindennapi életben nem okoz neki extrém kínokat a létezés, vagy gyógyíthatatlan betegsége van, ami fulladásos rohamokkal jár míg le nem bénul az egész tüdeje stb.

A fájdalomcsillapítás egy dolog. Fájdalomtól függetlenül is lehet valakinek pocsék életminősége, ami helyett már megváltás a halál. És a fájdalomcsillapító sem mindig használ már, pl. végstádiumú ráknál állat- ember iszonyatos fájdalmakat él át morfiumtapasz mellett is, míg a szervezete végleg fel nem adja a küzdelmet.

Őszinte leszek, én az emberek esetében is, a magam részéről szeretném az eutanáziát, ha nem lehet rajtam segíteni, akkor szabadítsanak meg a szenvedéstől, ami jön.


Ez nem divat kérdése, hanem egy borzasztóan nehéz döntés a gazdinak. A magadfajta okoskodós itélkezők miatt pedig még nehezebb, mert kapja utána az ilyen kéretlen "kedves" "jóakaratú" véleményeket is a nyakába.


Nem kívánom, higy egyszer meg kelljen hoznod ezt a döntést, de van az a pont, amikor, ha VALÓBAN szereted az állatot,és ő a fontos a történetben, nem te, akkor elengeded.

febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%

Mert általában ezek a bugyuta emberek marha okosnak hiszik magukat, és 100%-ra tudja, mit érez pl egy kutya.....

Agyrém szerintem is komolyan.


Macskámat 3 éve akarják folyamatosan elaltatni, mert ilyen olyan amolyan vérképe van.

Ami annyit okoz, hogy néha bágyadt, levert.


De napi rendszerességgel mászik kint fára, szaladgál, eszik, vidám, stb.


Igazad van kérdező, az ilyen kretén gazdákat, meg a dillettáns dokikat kellene inkább elaltatni.

febr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Épp ezt teszik. Enyhítik a fájdalmukat. Az élet a kutya számára is addig jó, amíg nem csak szenvedés és a saját szarjában hugyában fetrengés. Ennyi. Azért egyre több az altatás mert van rá lehetőség, hogy ne kínok között haljon meg egy állat. Nincs az a mennyiségű fájdalomcsillapító ami használ egy haldokló kutyánál. Bár nem látom hogy férhet össze a természetes elhalálozás, meg az, hogy közben 20 féle gyógyszerrel tömöd csak hogy valamiféle életfunkciókat mutasson, mert önző vagy. Ahelyett hogy elaltatnád.


De nyilván nekünk is még 5 évig csövön keresztül kellett volna kényszeretetni meg infúzión tartani a vesebeteg kutyát, mert hát csak 8 éves volt még nem olyan öreg, hadd éljen. Beteg emberek vagytok.


Régen kint hagyták a sarokban meghalni. Wow micsoda humánus megoldás lehetett.

febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Az embereknek le kéne szakadniuk a halál és a szenvedés romantizálásáról.


A 96 éves dédmamám is természetes módon halt meg. Az utolsó 10 évében csak vegetált. Őszintén remélem, ha megélem hogy ilyen állapotba kerüljek, majd lesz olyan, aki kiáll értem és segít az eutanáziában.


Inkább a humánumot kéne szem előtt tartani. Az élet nem szentség, hanem jog. Le lehet mondani róla.

febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
87%

Hát én sajnos átéltem tavaly ilyenkor ezt a borzalmasan nehéz döntést. Ráadásul úgy, hogy nem is látszott semmi a kutyámon, eszembe nem jutott volna, hogy nem viszem haza többet az állatkórházból. Majdnem 15 éves volt, és a mai napig iszonyatosan hiányzik.

Szerdán vagy csütörtökön kezdődött, hogy kicsit szaporábban, kapkodva vette a levegőt, és néha köhögött. De nem aggódtam, mert játszott, szaladgált, jó étvágya volt, bár két napja nem ette meg a száraz tápot, csak a nedves, puha kaját. Azt is észrevettem, hogy hamarabb elfárad a játékban, de még itt sem gondoltam semmi komolyra. Végül kértem időpontot a állatorvosunkhoz, hétfőre kaptunk is.

Viszont szombat estére annyira leromlott az állapota, egyre többet köhögött, úgyhogy bevittük az állatkórházba. Megröntgenezték, és jött a sokkoló hír, hogy tele van a tüdeje vízzel, és a szíve is borzasztó állapotban van.. Szívelégtelenség... Rögtön oxigénsátorba tették, negyedóránként kapott vízhajtót és szteroidokat, meg nem tudom még mit... Rettenetes volt... Látszott rajta, hogy haldoklik. Végül el kellett engednünk, mert nem használt semmilyen kezelés.

Életem eddigi legnehezebb döntése volt, és azóta is ostorozom magamat, hogy miért nem vittem azonnal orvoshoz az első jeleknél, mért gondoltam, hogy csak egy kis megfázás vagy nem tudom mi.. Talán még most is élne. :(:(


Szóval ez sajnos nem divat kérdése. Nyilván vannak olyan esetek, amikor nem feltétlen szükséges, de szerintem nem ez a jellemző.

febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
92%
Sajnos nem eléggé lett divat. Még mindig rengeteg ember van, aki "ráhagyja a természetre" (virágnyelven azt jelenti, hogy nagy ívben le se tojja a szenvedését) a beteg, szenvedő állatát. Elmaradt gondolkozás, majd kikopik remélhetőleg. Vagy direkt csinálják, mert pszichopaták és nincs lelkiismeretük. Rájuk egyáltalán az állatkínzás, mint olyan elég jellemző is amúgy.
febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Amíg meg nem tapasztalod, benne nem vagy egy ilyen nehéz döntés meghozásában, addig nem fogod igazán megérteni. Én is úgy voltam vele, hogy nem tudnám megtenni, iszonyatosan szerettem a kutyámat. Magam helyett a kutyára bíztam a döntést. Többször mondtam neki, hogy szóljon, ha itt az idő. Aztán mikor már csak magatehetetlenül feküdt, megfogta a pulcsim ujját és mélyen a szemembe nézett, tudtam, hogy ez a jel. Az állatorvos szerint még napokig vegetált volna, mire leállnak a szervei és elpusztul. Lényegében már halott volt, az már nem volt neki élet. Idős volt, rákos, mellette epilepsziás. Vannak olyan helyzetek, mikor már nincs mit tenni, dönteni kell, hogy vagy a kutya érdekeit tartjuk szem előtt és csendben elalszik, vagy a sajátunkat és miattunk szenved tovább.
febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Májbeteg volt a macskám. Nem evett. Azt mondták kb 5% esély van a fél-1 éves túlélésre,ha azonnal kórházba megy és minden nap infúziót kap. Többszázezer ft-ért. Az is elmebeteg,aki szerint ez jó ötlet.
febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, ha az állat nem kap levegőt, azt hogy csillapítod? Ha nem tud enni vagy inni, azt hogy csillapítod?

Inkább az ilyen ostoba, minden humánumot nélkülöző emberekből kellene kevesebb...

febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Az kutyák,macskák élete viszonylag rövid. 13-16 év jó esetben,de bizony van,amelyik a 7-10 évet is jó,ha megéri. Az emberek is meghalhatnak fiatalon. Ha az egyik szerve felmondja a szolgálatot, akkor onnantól mélyrepülés. A gyógyszerek meg tovább károsítják a májukat,veséjüket. Ők másképp szenvednek,mint az ember. Nem tudnak beszélni,nem tudják kisírni magukat és mivel nincs jövő-és halálfogalmuk,nem tudják,mi lesz. Csak csendben szenvednek, nyilván ha képesek,akkor járkálnak, meg csóválják a farkukat,de attól még nagyon szenvednek.
febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!