Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez a sok altatás?

Miért van ez a sok altatás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tapasztalt kutya tulaj, 2 éve van csak kutyám, de sosem gondoltam volna, hogy a kiskedvencünk elaltatása ennyire "divat" lett.

Miért kell ez? Miért nem lehet a fájdalmukat enyhíteni és megadni nekik a természetes elmúlás lehetőségét?

Volt, aki mesélte, hogy altatás előtt kirohant a rendelőből a kutyusa, hát nekem biztos nem lett volna szívem azt mondani egy szaladgálós kutyára, hogy meg kell halnia...


febr. 12. 06:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Ne kerülj olyan helyzetbe,hogy neked kell meghoznod ezt a döntést.


Első kutyám 16,5 éves volt mikor elaltattam.


Utolsó 3 hónapban konrkétan hetente jártam vele vmi miatt dokihoz.

Majd egy hétvégén nagyszülemnél voltunk a kertbe,kutyám bóklászott,napozott,elvolt mama hozott neki egy kis párizsit azt is ette,este megette a vacsoráját is. Nem látszodott semmi,majd hétfői napon már nem ette a reggelit(vese beteg volt reggel-este ennie kellett) Aztán nagy nehezen felvágottat megette a gyógyszerrel,de este sem akart enni, leginkább feküdt, második szintén nem akart enni, de a másik kutya tápja érdekelte így abból adtam neki,azt szívesen ette,de este már az sem kellett. Aztán nem kakilt,nem jött elém ha haza értem csak feküdt, ha állt akkor imbolygott. Inkább elvittem elaltatni valami már nem stimmelt vele,nem volt jól.


Mondtam a dokinak a tüneteket és mondta sajnos a végelgyengülés elkezdődött,sorjában állnak le ilyenkor a belső szervek ami fájdalmas,csak a kutyák nem sírnak,mert magas a fájdalom küszöbük. Lehet néhány nap mulva magától elment volna,de nem vártam meg. Miért hagyjam kiszenvedni,ha van rá humanusabb megoldás?


Ismerősöm kutyája is fekszik a saját pisijében kakijában,enni is alig akar,de még próbálnak életet lehelni belé. Kutya már csak fekszik,vegetál, életfunkciók már kb semmi. Nem akarják elengedni. Mitől jobb hagyni a szenvedését? ismerős kutyáha is valószínű szenvedve elalszik majd,ami már nem biztos,hogy békés lesz,ha a szervei leállnak.

febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Meg amúgy abba belegondol valaki,hogy mit él át a kutya,ha már nem tud kakilni? Ezt úgy saját magadon elképzelted?
febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, ha szenvednél, mert szépen lassan kimúlsz, akkor mit választanál?


A. Még szenvedsz 1 hétig, fájdalmak között, de a vége ugyanaz


B. Elaltatnak egy tű szúrással és nem kell még tovább szenvedned

febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg nem láttál még fájdalomtól üvöltő agonizáló állatot. Sem olyat aki már sem vizeletet, székletet nem tud tartani, egész nap csak fekszik, és már enni sem eszik, fejben már feladta, de a szervezete még próbálja életben tartani.


Friss kutyás vagy, majd rájössz, hogy a halál nem egy romantikus álomba szenderülnek és másnap nem ébrednek fel történet.

febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Volt egy kutyánk aki lebénult ezért el kellett altatni. A másik opció az lett volna hogy szomjan hal miközben lelkileg és testileg szenved.

A természetben nemigen van szép halál, a szervek leállnak, rohamok törnek az állatra, megvakul, megsüketül, retteg, folyamatos ízületi fájdalmak kínozzák stb.

febr. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is volt szívbeteg kutyám, akinek évekig szinten lehetett tartani a betegségét gyógyszerekkel, de a végén már a gyógyszerek és vízhajtók ellenére is feltelt a tüdeje vízzel. Elaltattattam, mert a másik opció a lassú, fulladásos kínhalál lett volna.Sajnos nem csak olyan betegségek léteznek, amiket fájdalomcsillapítóval kezelni lehet.
febr. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%
Tehát te inkább hagynád szenvedni. Az, hogy fájdalomcsillapítókon él a kutya, nem állapot szerintem.
febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
Ott van a probléma ebben a gondolatban hogy a természetes halál megtévesztő kifejezés, a halálnak konkrét oka van, valami élettel összeegyeztethetetlen állapot. Biztos vannak esetek ahol olyan gyorsan lezajlik a halál hogy lehet vitatkozni, hogy szükséges -e az altatás, de a legtöbb halál nem ilyen.
febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Amúgy régen ezerszer több volt. 30 éve vidéken éltem. Ha egy kutya kezelhetetlennek minősült,simán elaltatták és vettek másikat.
febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
32%
Akkor minek vitted orvoshoz megint,ha semmi baja?
febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!