Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel védekeztek a pollen ellen?

Mivel védekeztek a pollen ellen?

Figyelt kérdés
Tavaly derült ki, hogy pollenallergiás a kutyusom. Voltunk vele orvosnál, akkor kapott szteroidot és jól is volt, viszont azt hosszútávon nem lehet adni, mert májkárosodást okoz. Az az orvos azt mondta, hogy majd találjuk ki, hogy mivel védekezünk a pollen ellen tavasszal. Azóta voltunk vele más dokinál is, ő mondott egy gyógyszert, de hozzátette, hogy nagyon zsebbenyúlós, mert egy havi adag 60 ezer Ft körül mozog, szóval inkább a gyakori fürdetést javasolta. Mivel tavaly úgy láttam, hogy a fürdetés nem sokat segített rajta és nem is nagyon szerette, ezért kérdezem, hogy van-e valami más, amit esetleg tehetek érte? Ti mivel védekeztek?

febr. 14. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Miböl látszik hogy allergiás?
febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én most vettem egy levegőtisztítót a lakásba, ott az egyik véleménybe valaki azt írta, hogy a férjének sokat segített az allergiájába. Bár ugye ha kiviszed sétálni ez ugye nem segít. Nem tudom hogy segítene-e, amúgy a gép 70 ezer volt.
febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lakásban szúnyogháló helyett pollenháló.

Nekem bevállt.

febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az emberi antihisztaminok is hatásosak a kutyáknak, bár kevésbé, pl. a cetirizin.

Az meg 2-3000 és vény nélkül kapható.

Én keresnék egy olyan állatorvost, amelyik nem akar lehúzni.

A szteroid végső megoldás, nem tudom miért azzal kezelnek allergiát, hacsak nem súlyos állapotban volt a kutya.

febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Humac por, megfelelő értrend, minden séta után áttörölni az egész kutyát, meg egy légtisztítót sem rossz ötlet beszerezni otthonra.
febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kolléganőm kutyája brutál szinten pollen allergiás.


Neki egyedül a cytopoint nevű injekció segít (nem szteroid) igaz ez sem olcsó 25kg a kutya és havi 45 ezer ft az injekció.


Tavasztól őszig 2 hetente fürdés,nincs mese.


Fürdéssel és az injekcióval rendben van.


Ősszel egyszer nem adatta be neki az injekciót, úgy volt vele már nincs pollen, a kutya annyira szétvakarta magát,hogy be gombásodott,szóval úgy tűnik nem lehet leállni az injekcióval. De így télen elég ha 5 hetente van fürdetve.

febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!