Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyátoknak is van olyan...

A kutyátoknak is van olyan szokása,ami nem jó,de végül elfogadtátok és nem változtattátok meg?

Figyelt kérdés

Fél éve próbálom a kutyámat leszoktatni arról,hogyha meglát egy másik kutyát,ne ugasson rá.

Vagyis ebben is vannak azért különböző helyzetek,mert nem minden kutyát ugat meg...valamikor feltuningolja magát akkor mindenkit.

Morog,ugat,de ha elengedném nem támadná meg

Kutyasuliba járunk,ott is ezt csinálja, főleg akkor a legjobban ha elvannak engedve a kutyák (ilyenkor én is elengedem és megy játszani)

De akkor se jó,hogy ugat és morog mert ő odaakar menni

Fél éve próbálom korrigálni kevés vagy szinte nulla sikerrel.

A kutysuliba azt mondták,hogy biztos van benne ilyen "vér" is. Olyan mint a Border Collie ,hogy csipked vagyis Nem lehet róla leszoktatni.

Gondolkoztam másik tréner felkeresésében,De sajnos azon is,hogy elfogadom ez egy "rossz" szokás...


Ui:Azért még nem szeretném feladni...tanácsokat is várok!


ha esetleg bárkinek lenne tanácsa egy kis tudnivaló:

-Ha ugatnak a kutyák,futkároznak, vagy nagyobb mint ő,megugatja,morog, menne oda

-Ritkán támadott más kutyákra,leginkább akkor,ha sokan jöttek hirtelen és nagyok voltak

-félénk,mindig a lábamhoz támaszkodik mikor ugat,nem mindig akar odamenni (ez is változó,nem tudom mitől függ)

-elengedve a többi kutyával (kutyasuli) senkit nem bánt, inkább csak velük futkározik


febr. 15. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A morgás agresszió jele, én a helyedben biztosan nem engedném el olyankor.
febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Eszi a kertben a fáról lehulló, félig rohadt gyümölcsöket. Fosik tőle, de más baja nem lesz.
febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem eléggé szocializált, kutyákra reaktív. Ezen lehet dolgozni, sőt, ha rendszeresen kutyák közé viszed, akkor kötelezően KELL rajta dolgozni, mert komoly bajok lehetnek belőle. Ha azzal jöttek a kutyasuliban, hogy biztos van benne olyan vér, aminél alap az agresszív megnyilvánulás, akkor keress fel másik kutyasulit, mert ez egy rohadt nagy ostobaság.
febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád reaktív, keress más kutyasulit...


Enyém is reaktív (tacskó keverék), mostanra 90%-ban semleges más kutyákra, ha a másik nem akar póráz nélkül az arcába mászni. Ehhez sok videót néztem és sokat olvastam a témában. Southend Dog Training-nek jó videói vannak Facebookon. "Reactive dog" a kulcsszó

febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ilyen sulit (mint ahogy mások is írták), én is kerülnék. Egyébként igen, a border is csipkod, ha úgy van terel, de ha jól nevelt, ki vannak elégítve az ösztönei, akkor nem fogja ezt csinálni.


Szerintem amúgy a tiédnél félelmét leplezi az ugatassal pluszban ja, ahogy mások is írták, reaktív.

febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

“Nem eléggé szocializált, kutyákra reaktív.”


Én 3 hónapos korától hordtam kutyasuliba a kutyámat, mégis ugatja a többit. Egyszerűen azért, mert fél (sajnos volt már, hogy odakapott egy nagyobb kutya és azóta ilyen) és félig csivava, szerintem ezzel mindent elmondtam :D Ő abszolút nem agresszív, csak fél. Persze biztos lehet rajta dolgozni trénerrel meg trükkökkel, de nagy csodát azért nem várok tőle.

febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan szokás, amit hagyni kéne, csodálkozom, hogy a kutyasuliban így engedik csoportban dolgozni. Keress hozzáértő trénert, ne olyat, aki erőszakos, aggresszív, "ledomináló" módszereket használ.


A miénket felnőttként fogadtuk örökbe, erősen pórázreaktív volt, szabadon is túl feszülten közelített meg más kutyákat, nem is engedte a suli, hogy becsatlakozzunk a tanfolyamba, amíg ezt helyre nem tettük, mert könnyen fordulhat verekedésbe ha két ilyen hasonló habitusú kutya szembekerül. És igen, tréner (pénz) és türelem kell hozzá, de nagyon szép eredményeket lehet elérni.


6-os: rossz a hozzáállásod, mi az hogy "félig csivava, szerintem ezzel mindent elmondtam"? Azért, mert kis termetű pont nem kéne ezeket a viselkedési problémákat hanyagolni. Nekünk MUSZÁJ volt dolgozni a problémán, mert egy 27 kilós labi-bull keverékkel nem akar az ember úgy sétálni, hogy minden felbukkanó kutya komoly felsőtest-izom gyakorlatokat jelent, ahogy megpróbálod visszafogni a kutyát, te persze a kicsit könnyebben visszahúzod/fogod pórázon, de a kutyának ezzel rosszat teszel, mert stresszhelyzetben marad, tehetetlen, nem tud menekülni és támadni sem.

febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
#7 a csivavák fajtából adódóan is ilyenek. A másik kutyám yorki, egyidősek és ugyanígy neveltem, ő barátkozik minden kutyával, sosem ugatja őket. Mi más lenne akkor a magyarázat, mint az, hogy a csivik ilyenek. Persze lehet dolgozni rajta, nem mondom, hogy lehetetlen, de felesleges tagadni, hogy vannak fajtajellegek, amiket kár lenne tagadni. Egy golden retrieverre is más jellemző, mint egy pitbullra vagy egy jack russelre.
febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
8-as: nem, nem "ilyenek". Hajlamosabbak rá a fajtából adódóan (egyébként a yorki is, mert terrier), de PONT EZÉRT kellene vele foglalkozni, kezelni a reaktivitást stb. Persze, idő, pénz, oké, de akkor írd azt, hogy neked erre nincs időd meg energiád pluszban a 2 kutya mellett, inkább elnevetgélsz rajta, hogy a kutyád napi többször stresszel ilyen szitukban (le is írod, hogy fél, ezért viselkedik agresszívan).
febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Először odavitte a tréner a kutyusom pár kutyához,hogy "na gyere nézzük mit szólsz hozzájuk" és mivel látta,hogy nem támad csak szaglászik ezért el kellett engednem,de ennek 4hónapja, senkit nem bánt sose. Csak ha a fentiek állnak fent (Pórázon van és a többi ugatvagy futkározik,vagy nagyobb nála vagy mát fene se tudja mikor mi baja van...)

Sajnos sokan vagyunk a suliba, ezért gondoltam egy külön trénert,mert nekem se tetszik,hogy minden ugatásra vissza ugat.

Örülök, hogy leírtátok a véleményeteket. Szerintem keresünk másik tréner is...

Ui:nem én pontoztam, így akinek 0% van vagy kevés nem én voltam!

febr. 15. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!