Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhász mennyire való...

A németjuhász mennyire való családi kutyának? Azt hallottam, hogy egygazdás kutya, csak egy emberhez ragaszkodik.

Figyelt kérdés

febr. 18. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Az egygazdás kutya is lehet családi kutya. Az egy dolog, hogy az egy gazda neveli stb. az meg egy másik tök alap dolog, hogy az egygazdás kutyának is látnia kell, hogy hiába hozzám ragaszkodik, a gyerekemet szeretnie kell, mert én is szeretem őket.
febr. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A nagy Levin ***** válasza:
87%
Egy (normális vérvonalból származó) német juhászkutya jó döntés családi kutyának. Nekünk volt több, mint 14 évig, mindhármunkhoz ragaszkodott és mindhármunknak szót fogadott. Persze, foglalkozni, sétálni stb. kell vele.
febr. 18. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk is németjuhaszunk van, igazi családi kutya, a mienk abszolút nem egyhazdás.

Szerintem 2 dolog fontos, 1. Jó helyről vedd, 2. Nevelni kell, sokat kell foglalkozni vele, nagyon okos kutya, le kell fárasztani agyilag is. Tehát, ha csak kerti dísznek kell, arra ne németjuhászt válassz.

febr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon jó családi kutya a németjuhász, de a szocializációra nagyon kell figyelni, még sokkal jobban, mint más kutyáknál. Nálunk a családban természetesen mindekit elfogad és szeret, szót is fogad, de én vagyok a főni, férjemmel már próbálkozik, hogy arra menjenek amerre a kutya szeretne , sétánál. :D Meg sokszor a parancsokat is kissé vontatottan hajtja végre, olyan internet explorer üzemmódban. :D Gyerekeimet nagyon szereti, mászik utánuk az ágyba, játszanak sokat - persze ők is gyakorolnak vele feladatokat, amit velük jobban szeret, mert sokkal több jutifalit kap érte, mint amúgy :D

Úgyhogy egy normál idegrendszerű nj tökéletes családi kutya!

febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhaszunk volt. Teljesen jó volt családi kutyának. Egy a gond, hogy gyerek nem vigye sétáltatni, mert nem egy Golden Retriever, a hímek vehemensek tudnak lenni. Sajnos anno az enyém egy kuvasszal verekedett össze, semmit sem tudtunk tenni mi gazdák. (az enyém pórázon volt, a kuvasz nem)
febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!