Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bele merjek vágni...

Szerintetek bele merjek vágni egy komondor tartásába?

Figyelt kérdés

Éppen a házunk rendbe rakásával vagyunk elfoglalva, és a jövőben szeretnénk majd egy házőrző kutyát, falun elfér és elkél azért. Nem valószínű, hogy idén már beszereznék egy kutyát, mert előbb meg szeretném neki teremteni a megfelelő körülményeket az udvaron, és sejtem, hogy még lesznek váratlan kiadásaink.

Az a lényeg, hogy olvasgattam a különböző kutyafajták jellemzéseit, és a komondor tetszett meg a legjobban. Azonban realizálnom kellett, hogy ez egy kifejezetten nagy testű kutya, és ezért egy kicsit félek hosszútávon tartani. Kuvaszt például eleve kizártam, mert félek tőle (főleg azért mert gyerekkoromban bemásztam a szomszédba a labdámért és a kuvasz akiről azt hittem be van zárva, nem volt, szaladt utánam és azt hittem ott halok meg). Legutoljára 20 éve, gyerekként tartottunk egy angol agarat, vele nagyon jól kijöttem, én foglalkoztam vele a legtöbbet a családból.

Szóval ha eleve bennem van az érzés, hogy lehet nem fogom tudni "ledominálni" akkor jó ötlet nekem a kommondor? Vagy belevághatok úgy, hogy ha kiskorától én nevelem, akkor majd megszokom.

Másik opció az lenne, hogy idén tudnék kapni egy ismerőstől egy golden retrivert, de egyrészt tartok tőle, hogy korán van még anyagi okokból, másrészt azt olvastam hogy ez kényesebb kutya, harmadrészt, mindenképpen valamilyen magyarfajtát szeretnék (főleg olyat amiből kevés van). Attól sem zárkozóm el egyébként, hogy valamilyen kommondor keverékem legyen, ami kisebb testű.


Mi a véleményetek? Köszönöm ha válaszolsz!



febr. 28. 10:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sincs értelme a házőrzésnek. Lesz egy ugatógéped,ami minden zajra jelez. Manapság beköthetsz rendőrségre riasztót,bekamerázhatod a teret, táblákat kirakhatsz h kamera működik. Ezeknek még értelme is van.

Szomszédunknak van "házörzője", aki 1x visz neki jutifalatot,már meg sem ugatja..

Én értem,mit mondasz a ledominálassal kapcsolatban. Igenis fontos,hogy tényleg úgy érezd,hogy a kutya akkor sem tudna megtámadni,ha akarna. Szerintem neked nem való komondor a leírtak alapján. A golden retriever is határeset. Láthatóan kicsit tartasz a kutyáktól. Ebben is megértelek,én már eleve a nagy testűekkel bizalmatlan vagyok. Szerintem egy közepes testűvel boldogabb lennél. Nekünk spániel van,imádjuk.

febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!