Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen PC megoldás lètezik...

Milyen PC megoldás lètezik egy beles kutyára, aki hányásig ès azontúl is eszik?

Figyelt kérdés

Megjártam vele több kutyasulit, de nem èrtünk el èrdemi változást. Lassan elfogy a türelme a családnak mert a többieket totálisan tönkrevágja ez a fajta viselkedèse.

Ha ètelről van szó akkor nevelhetetlen, de olyannyira hogy órákig kèpes törni, zúzni, hisztèriázni ès bár már nem èhes de kiköveteli magának a következő adag bármit amit kínkeservesen megeszik, közben össze is hányja magát. Ma odáig fajult a helyzet, hogy miután jóllakott, az egyik lányomat fellökte szèkestől, majd az asztalra felmászva újra enni akart.

Szeretem az állatokat, de erre nincs bocsánat ezèrt soha többet nem jöhet be a házba. 6 èves, menhelyről hoztuk 3 hónapja.

Minden èjszaka vonyít, mindent lever, szèttèp, szèthord, mindenre felmászik, kimászik, nem tudunk tőle aludni de mèg a szomszèdokat is felkelti minden èjjel.

Hogyan lehet leszoktatni erről?

Ha nem rehabilitálható vissza visszük a menhelyre.


febr. 29. 01:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

A vonyításról nem nagyon lehet leszoktatni. Valószínűleg fél egyedül.

Viszont hogy asztalra másszon, követelőzzön, stb., erről simán le lehetne szoktatni. De előbb téged kellene megtanítani arra, hogy hogy kell bánni egy kutyával. A kutya nem a könyörgésből ért meg a sipákolásból, hogy nem szabad. Hanem éreznie kell a dominanciát, a magabiztosságodat. Ezt elég sok ember nem képes neki megadni. De valamilyen szinten azért megtanulható a helyes viselkedés. Enélkül lehet, hogy másik kutyára lenne szükséged, ami kisebb, butább, és kevésbé egyéniség.

febr. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Megbeszèltük reggel a felesègemmel, hogy 8ra vissza viszem a kutyát a menhelyre, viszek egy 2 zsák tápot ès elbúcsuzunk tőle. Reggelre lerágta a lökhárítót, a körmeivel szètkarmolta a motorháztetőt, ès fèl 6 kor az utcáról szedtem össze. Mikor közeledtem felè mèg meg is csípte a kezemet.

Mondták annó, hogy már vittèk vissza ilyen dolgokèrt, de egy esèlyt adtam neki.

Csak a mai kár amit okozott legalább 300 ezer forint. Ezt a pènzt inkább a családra szántam volna.

febr. 29. 06:17
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj, egy menhelyi kutyának lehetnek gondjai, ha nem értesz a kutyakhoz, nem tudom, hogy minek vállaltad be.


Részben megértem, hogy visszaviszed (de egyet nem értek vele), máskor jó lenne, ha átgondolnád, hogy milyen kutyát viszel haza. Ez nem egy ruhakölcsönző.


3 hónap alatt meg egy alap tanfolyammal sem végzel, nem hogy több kutyasulival, gondolom ez a része kamu. Egyébként ilyen specko esetben érdemesebb házhoz járó kiképzőt hívni, hiszen egy idegen környezetben, ahol egy pályán vagy, nem fogja ezeket csinálni.

febr. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Lehetbek gondjai persze, csak nem mindegy, hogy van egy-két bibije, ami belàtható időn belül orvosolható, vagy egy prikezsia az állat, és élhetetlen.


Abban viszont van igazság, hogy minek lett elhozva, elmondták a menhelyen, hogy vitték már vissza, akkor Kérdező, miből gondoltad hogy okos ötlet elhozni?

febr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell menhelyről kutyát vinni, hgoyha alapvetően nem értesz hozzájuk - teljesen felesleges, vagy mit vártál??? Hogy majd hirtelen "megjavul"?
febr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Nezd, egy kutya se tudja magatol, hogy mit kellene csinalnia, foleg nem egy menhelyi. Ez biza kokemeny munka, napi tobb ora foglalkozas is akar.

Szerintem is vidd vissza es tobbet ne legyen kutyatok.

febr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
6 éves, menhelyi kutya. Mekkora paraszt van, kedves kérdező. Gondolj már bele milyen körülmények közül jön szerencsétlen kutya... Csodálkozol, hogy ilyen most, hogy végre szabadon kajához juthat??
febr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom a kutyát és titeket is, hogy így jártatok. Ebben az esetben valóban az a megoldás, visszaadni a kutyát.

Ha még mindig hajlandóak vagytok befogadni kutyát, ajánlom, keressetek olyan menhelyet, ahol ideigleneseknél is van kutya. Ilyen helyeken általában egy-két kutya van családban. Ezeket a kutyákat az ideiglenes befogadó ismeri, vélhetően az együttélés alapjait is tanítja a kutyának. Nem mindig a legközelebb lévő menhely lehet az ideális befogadásra.

febr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Basszus a menhely is átgondolhatta volna hogy egy ennyire problémás kutyát kiad, gondolom elhallgatták hogy teljesen idegbeteg.


Egy 6 éves nem egy kiskutya, ez már berögzült viselkedés.

febr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hiába nyomjátok a dislike-ot a #9-esre, pontosan egy mondatba leírta azt amin egyesek fröcsögnek.


Olyannyira kezelhetetlen, hogy egyenesen megmondták a kutyasulikban. Ezèrt voltam több helyen, mert nem akartam elhinni. Úgy gondoltam, csak le akarnak rázni.

Tèvedtem.

A kutya mint kiderült csikágóból származik, ahol valószínűleg bántották, hol kapott hol nem ètelt. Nem foglalkoztak vele, ezèrt is szökött. Ès mèg 100 dolog amit lehetne erről írni (nem fogok).

A tèma rèszemről megoldott, aki a szívèn viseli az írjon rám pm-be, ès mondom honnan tudja örökbe fogadni. De most szólok, 3 hónap múlva megnèzem, hogy megvan -e

mèg. Okoskodni èn is tudok.

Kinek nem inge.

márc. 1. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!