Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől sántít a 7 éves tacsim?...

Mitől sántít a 7 éves tacsim? Mi lehet rá a megoldás

Figyelt kérdés
7 éves a tacskóm. 2-3 napja a bal első lábára elkezdett sántítani. Nap közben, amikor kicsit többet mozog, szinte egyáltalán vagy csak picit sántít rá. Azonban, ha megpihen és után feláll nagyon sántít rá. Szinte rá se tud állni. Vajon mitől lehet ez? Mit kell ilyenkor csinálni?

nov. 27. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen el kell vinni orvoshoz.
nov. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos.
nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk elvinni állatorvoshoz? Nem is értem ezt a kérdést.
nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
92%
A mi kutyànknàl a csontràk ìgy kezdődött! Nekünk sajnos rà egy évre altatàs lett a vége. Tényleg vidd el a tacseszt orvoshoz.
nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kutyámnál is ilyen volt, azt hittem kis ficam, el is vittem állatorvoshoz, de amúgy nem ficam volt, hanem elszakadt neki egy in meg még valami más is volt a lábával, és műteni kellett.

Nyilván lehet a kutyádnak csak egy ficam, de azért jó elvinni az orvoshoz, hátha más is lehet a baja, meg azért írhat ám fel neki fájdalom csillapítót, mert amúgy fáj kutyáknak ez.

nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
4: nekünk a cicánknál ugyanez, csak nagyon agresszív és gyors lefolyással, szeptemberben sántított először és most jutunk oda ahogy elnézem őt, hogy már nem lesz tovább :(
nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Kicsi korában nem történt semmi? A mi tacsink kiskorában meghúzta a jobb hátsó lábát azóta néha sánta.
nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Azért korántsem biztos, hogy egyből a legrosszabbra kell gondolni. Lehet, hogy csak megrántotta, vagy beütötte valahová. Nekünk a törpe tacskónknak is volt egyszer, hogy nagyon fájt a lába, arra a lábára rá se bírt állni. Külső sérülést nem láttunk rajta. 3-4 napig tartott, aztán elmúlt neki. Azóta sem tudjuk, hogy mi volt, és ennek már 5 éve.
nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
77%
Ha sokat nyalogatja,lehet,hogy ,,toklasz,, van a lábában.
nov. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nem is azt mondtuk, hogy ha nem viszi el most azonnal, akkor le fog robbanni a feje.


Igen, lehet, hogy csak szimplán megerőltette, és magától elmúlik pár nap múlva. De az is lehet, hogy valóban valami csúnya dolog áll a háttérben.


Ezt nem tudja otthon, egyedül megállapítani, mindenképp lássa szakember.



Én is jártam úgy a cicával, hogy amúgy tök normálisan viselkedett, aktív volt, jól evett... de furán szét volt nyalogatva a mancsa, és nem hagyta, hogy kitoljam a karmát. Felkaptam, mentünk azonnal dokihoz.

Én amúgy ekkor úgy gondoltam, hogy valószínűleg nincs semmi baja, de azért nézzenek rá - ha más nem, legalább nyugodtan alszom este.


Aha. Gyulladás, csak a kis mocsok semmi jelét nem mutatta. Azt mondta az orvos, hogy ha sokáig kezeletlenül marad, akkor akár a mancs amputációjáig is fajulhat a dolog.


Szóval bármi van, inkább vidd.

nov. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!