Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszúszőrű kozmetika igényes,...

Hosszúszőrű kozmetika igényes, vagy rövid/félhosszú szőrű kutyát preferálsz? Melyiket tartanád inkább?

Figyelt kérdés

Rövidszőrű pl tacskó, vizsla, agár


Félhosszú szőrű pl németjuhász, golden retriever, mudi


Hosszúszőrű pl yorki, havanese, tibeti terrier

(Tehát aminek a szőre nem hullik, de folyamatosan nő, nyírni kell)


márc. 1. 16:35
A kérdező szavazást indított:
Rövidszőrű/félhosszú szőrű
Hosszúszőrű kozmetika igényes
14 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én személy szerint inkább takarítok a kihullott szőrök miatt, minthogy kozmetikába járjak a kutyával, de ez én vagyok :)
márc. 1. 16:38
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hosszúszőrű kutyáim vannak 30+ éve, de nem kell velük feltétlenül kozmetikába járni (skót juhász).
márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Enyém is hosszú szőrű, de én sem járok kozmetikába vele. Kefélem és annyi.
márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Félhosszú szőrű, nem nyírós fajta keverék.
márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igy, hogy tacskom van es napi millioszor kell takaritani ahhoz, hogy a bugyimban ne legyen szor…

Mar csak olyan fajtat tartanek a jovoben, aminek nem hullik!! 🤣🤣

márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy a többség inkább hordja kozmetikába a kutyát, ami ugye plusz költség meg macera, de cserébe nem hullik, vagy inkább vállalja a szőrhullást és a vele járó takarítást :D


Nekem egyébként 3 rövidszőrű kutyám van, 2 csivava keverék és 1 tacskó keverék, de nem hullik nagyon a szőrük. Heti 2x porszívózok és így minimális szőr van a lakásban. Persze hullik, mert hát kutyából vannak, de egyáltalán nem sok. Úgyhogy én maradok a rövid/félhosszú szőrnél :)


Ismerősömnek hosszúszőrű nyírós kutyája van, nagyon cuki, de valahogy nem illik hozzám.

márc. 1. 18:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Heti 2x? Es minimalis a szor 3 kutyanal? Kerlek-kerlek oszd meg a titkot :D
márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten tetszenek a nagyon hosszu szoru kutyak kullemre, igy a felhosszut jeloltem, de baromi sokat takaritok utana, furdetesnel csomokban all a kadban a szor, a furminator bar hasznos, de nem 100%-os, es olloval fazonra is igazitom, szoval nem a kozmetikazassal lenne gondom, csak jobb simogatni egy olyan kutyat, ami mintha plüss lenne, nem olyat, mint egy hajasbaba. :D
márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 hát szoktam trimmelés szerű mozdulatokkal kiszedni a szőrüket a nyak és hát vonalán, meg a tenyeremmel végig "dörzsölni" a testüket, úgy az egyik csivava mixből szépen ki szokott peregni a szőr. Ez biztosan segít a helyzeten, de igazából enélkül sem hullik belőlük extra sok, úgyhogy nem tudom pontosan :D Brit Care tápot esznek


A szőrükkel mindig porszívózás előtt foglalkozom. Először a trimmelés, utána az átdörzsölés, végén a fésülés. Persze 2 rövidszőrű kutya szőre sem egyforma, nálunk ez egyik csivava mix mopszosan tömött szőrű, a tacskó mixnek meg vékony szálú puha szőre van, nála pl a Zooro kefe tiltó listás, mert tönkreteszi a szőrét. Egyszer kipróbáltuk, de soha többet.

márc. 1. 18:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk komondorok vannak, jelenleg három. Nem járunk kozmetikába, mi magunk gondozzuk, nyírjuk a bundájukat.
márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!