Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákkal nem barátságos...

Kutyákkal nem barátságos (erősen válogat) kutya a futtatóban? Ez jó megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám, az egyik eléggé válogat a többi kutya között, de vannak barátai. A rárohanos ismerkedésre viszont ugrik. Egyik kutyás mondta, hogy elmehetnénk együtt néha a futtatóba hogy játszanak a kutyáink, mert eddig mindig csak pórázon próbáltak kergetőzni, ugye közterületen nem lehet őket elengedni, illetve nem is biztonságos, mert az övé nem igazán behívható, ezért pórázon vannak. Én mondtam, hogy persze szívesen, de nem tudom hogyan oldjuk meg, hogy addig senki ne jöjjön be, mert ha egy nem szimpi kutya berohan a futiba, akkor abból gond lesz. Olyan 15p alatt szerintem kifáradnak, szóval nem órákra foglaljuk le, nem is csúcsidőben mennénk, csak szeretnénk, hogy senki ne nyisson ránk addig a 3 kutyával. Olvastam olyat, hogy valaki pórázzal körbe tekerte a kaput, hogy ne tudjanak csak úgy benyitni, azt az ember azért észreveszi ha babrál vele a másik és van ideje szólni. Ha valaki beszeretne jönni akkor megkötjük a kutyákat és kimegyünk, csak azt nem akarjuk hogy valaki fogja aztán köszönés, kérdezés nélkül beküldje a kutyát hozzánk.


Arra gondoltam hogy viszek egy plusz pórázt, amire ráragasztom a "Kérlek várj / Please wait" feliratot és bekötöm vele a kaput. Így elég érthető, nem? Aztán megbeszéljük a másik gazdival, hogy várjon 1 percet, pórázra tesszük a kutyákat és kijövünk. Utána jöhetnek be.



márc. 4. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem a helyzetet, hogy mivel oldaná meg a helyzetet a póráz. Miért nem tudsz a kapu közelében elhelyezkedni, ahol látod, hogyha jön valaki? Szólsz neki azonnal, hogy várjon egy pillanatot és kész. Szerencsére a kapuk sem simán benyitok típusúak ma már, hanem kallantyú + kilincs, azt csak észreveszed, ha valaki ezekhez hozzányúl.
márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Megoldás lehet. Nálunk, ha ismeretlen kutya vagy kutyák vannak bent, az újonnan érkező meg szokta kérdezni, hogy biztonságos-e bevinni a kutyáját a futiba.

Amúgy meg nektek is jogotok van a futiban tartózkodni. Várjon az újonnan érkező a sorára. Nálunk a futis kutyásoknak van egy Facebook csoportja, abban megbeszélik, ki mikor megy, hogy elkerüljék egymást azok, akiknek a kutyáik nem bírják egymást. Mindenkinek joga van a futit használni.

márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 nagy a futtató és mivel a kutyák kergetőzni fognak, így én sem szeretnék a kapuban dekkolni, hanem figyelni őket játék közben. Egyébként van olyan ember típus, akinek szólsz és az lesz a reakciója, hogy az övé barátságos és már bent is van póráz nélkül a kutyája. De ha 2x körbetekerem a pórázzal, akkor azért az le kell szednie valahogy, nem tudja csak úgy ránk nyitni. Nyilván nem tartja kint a másikat fizikálisan, mert le tudja szedni, de lassítja a folyamatot. Meg azért az emberek 98%-a szerintem nem kezdi leszerelni a pórázt főleg ha felirat is van rajta, ellenben sokan simán kérdezés nélkül benyitnának, hiszen 3 kutya játszik bent, hát biztosan barátságosak.
márc. 4. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jarhato ut lehet, csak nehogy egyszer baleset legyen. Mindenkeppen a kapu kozeleben kene allnod, mashogy nem lehet.

De en mar nem megyek futiba pont emiatt, nagyon sok a gazda, aki beviszi az agressziv kutyajat.

Csak ok szarnak bele, nem szolnak, te legalabb gondolkodsz kerdezo.

De azert en felnek a helyedben.

márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem járok futtatóba, pont az agresszív kutyák meg az ostoba gazdája miatt, aki képtelen visszahívni a kutyáját, vagy egyenesen leszrja.


A te elgondolásod is oké, viszont nagyon figyelj, nehogy egyszer valami baj legyen, mert akkor jogosan vesznek elő érte.

márc. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Amíg nem találkoznak, nem fogod tudni, hogy a másik kutyájával kijönnek e vagy sem. Ha nem tetszenek egymásnak, majd valamelyikőtök elmegy. De én utálom, mikor valaki kiközösíti magának a futtatót.
márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!