Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak egy reaktív, 8...

Mit csináljak egy reaktív, 8 hónapos, szuka border collie-val?

Figyelt kérdés

Rengeteget kirándulunk vele hegyeken, mezőkön, erdőben, illetve a belvárosban is szoktunk sétálni. Az előbbieknél póráz nélkül, hogy tudjon szaladgálni. Nem értjük, hogy miért van az, hogyha jön szemben egy ember, akkor egyszer megugatja, egyszer teljesen ignorálja és szaglászik. Mitől függ? Sokszor kellemetlen helyzetbe hoz ezzel minket. Nyilván megijednek az emberek sokszor, hogy random elkezd ugatni, aztán barátságosan üdvözli őket, felugrik stb. Mi a teendő?


Járunk magánórákra, foglalkozunk vele, szóval mentálisan le van fárasztva. Nem értem, hogy mi lehet a gond.


Tudom, hogy a törvényben az van, hogy kutyát csak pórázon. Nekem az a véleményem, hogy ez betarthatatlan, különben nem tudom hogy lemozgatni a kutyát. Még mielőtt bárki is mondaná a futtatót. Hiába engedem be, áll egy helyben, nem csinál semmit, várja, hogy történjen valami. Szüksége van arra, hogy haladjunk együtt előre. Bicikli mellett ugyanúgy szabályellenes vezetni, szóval Magyarországon nem tudom, hogy hogy gondolják, hogy kéne megoldani a lemozgatást anélkül, hogy szabályt szegnénk.. Szóval kénytelenek vagyunk.



márc. 6. 21:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%
Vannak sokméteres pórázok is, ahol a kutya szaladgálhat de mégis van rajta kontrollod. Ezt javaslom mindenképp beszerezni. Egyébként terelő juhászkutya, persze hogy irdatlan mennyiségű energiája van.
márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
90%

Tedd porazra a kutyad!! Mi az, hogy felugrik egy idegenre? Gondolom a behivas se megy, kulonben nem ez lenne, ez felelotlenseg basszus, akkor is, ha nem ellenseges.

Te hozod kellemetlen helyzetbe sajat magad, mert egy bizonytalan kutyat elengedsz.

Ha jartok trenerhez, akkor o mit mond errol? Nem ajanlotta a hosszu porazt peldaul? Azzal szuperul lehet gyakorolni a behivast is, anelkul, hogy el kene engedned.

Futtatoba meg labdazz akkor vele, ha mast nem csinal. Az is lemozgatas.

De ne legyel mar ennyire felelotlen.

márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Nem betarthatatlan a póráz használata, sőt, alap lenne, hogy nem csak mások, de a kutya érdekében, biztonsága miatt is ráadod. Az nem kifogás, hogy "tudjon szaladgálni". Azért ugat meg másokat, mert ő dönti el, hogy mit csinál, te nem kontrollálod. Te méterekkel mögötte vagy, nem te irányítassz a helyzetben, nem fegyelmezed, nem tiltod, nem fogja gondolatolvasással kiszedni a fejedből, hogy épp hogy kéne viselkednie.
márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Megy a behívás. Amint szólok neki abbahagyja, és jön:) Nem értem, hogy miért kezelsz valami olyat tényként, ami nem is biztos, hogy igaz, 2-es.
márc. 6. 22:04
 5/41 A kérdező kommentje:

A sok méteres pórázzal sem tud az erdőben cikázni a fák között, ugyanúgy nem tud szaladgálni.


Dobáljam neki a labdát 2 órán keresztül vagy hogy gondoltad?


Mindenképpen azzal kell kezdeni valamit, hogy póráz nélkül ne ,,terrorizálja” az embereket.

márc. 6. 22:06
 6/41 anonim ***** válasza:
96%

De akkor miert hagyod neki, hogy odamenjen egy idegenhez? Te magad irtad. Ha annyira megy a behivas, abban a pillanatban, ahogy jon valaki, miert nem hivod? Vagy ha tul messze van a kutya toled es te se latod, miert nem hivod vissza?

Komolyan mondom, nem ertem.

márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Illetve nyilván rászólok, amikor ezt csinálja, nem nézem tétlenül.
márc. 6. 22:07
 8/41 A kérdező kommentje:
6-os, mert ha összefutunk 30 emberrel egy népszerűbb túrahelyen, akkor nem hívhatom be mindig, mert akkor nem kb. végig mellettem kullogna, annak meg semmi értelme.
márc. 6. 22:08
 9/41 A kérdező kommentje:
Látok olyan kutyákat, akik póráz nélkül mennek, ignorálnak mindenkit. Ők hogy csinálják?
márc. 6. 22:09
 10/41 anonim ***** válasza:
87%

Ha kirándultok és jönnek szembe miért nem kotod meg?? Pont ezért kell póráz,mert túl sok az atrocitas a póráz nélküli kutyák miatt!


Az én kutyám simán elmegy biciklis,futó,sétáló emberek mellett rájuk se bagozik így neveltem . De amikor a parkban sétálunk és póráz nélkül van annak ellenére,hogy nem reagal az emberekre porazra veszem!


Persze jó ha szabadon is vannak én sem vagyok csak a póráz híve.


De gondold el aki nagyon fél a kutyáktól a tiéd meg rá is ugrik!



Magán tréner erre nem is reagált?


Legyen szépen hosszú pórázon ha forgalmasabb helyen sétaltok,hogy legyen kontrollod,vedd rövidre ha ember jön!

márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!