Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyük dokihoz a biztonság...

Vigyük dokihoz a biztonság kedvéért?

Figyelt kérdés

Ma reggel pottyant ki a kutyusból a képen látható kullancs már megszívott állapotban.

A kullancs csíkjaiból gondolva nemlehetett a babéziás típusú?

Köszi szépen a válaszokat!

Tessék a kép.Ez azért néz úgy ki mert a gáz lángon megpörköltem.


[link]


márc. 7. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elviheted, majd az orvos mondja hogyan tovább, mert a lappangási időben sajnos még a vérvizsgálat sem biztos, h kimutatná.
márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el orvoshoz!
márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a tapasztalatom, hogy ha a kérdés felmerül, a kutyát vinni kell. Volt, hogy a kutyám kicsit rosszul érezte magát szombaton. Nem vittem el. Hétfőn már nem volt mit csinálni. Azóta ha felteszem a kérdést, hogy vigyem-e az állatot orvoshoz, már teszem is a csomagtartóba.
márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs semmi baja

Csak észrevettem a megszívott kullancsot és írtam is a kérdést

márc. 7. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem figyeld az állatot. Ha sötétebbet pössent vagy kedvetlen/nem eszik/levert/lusta akkor indokolt a doki. Vegyél neki valami kullancs elleni megoldást Ezt viszont beszéld meg a dokival. Kullancs és szúnyog ellen érdemes védeni a babézia és a szívféreg miatt.
márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen védekezést használtok kullancs ellen? Mert ha tablettát, akkor nem hiszem, hogy lesz baja. Ha semmit nem használtok, inkább csörögj rá a dokitokra.
márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy most nincs baja, az még nem jelent semmit,a babézia lappangási ideje akár 2 hét, de ha kell(ett volna) kezelés, már késő lesz.

Vidd el, legfeljebb megnyugtat a doki.

márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pipettás Beaphar Immo shield-et használunk rajta.

A talált kullancs picit mozgott még.

Persze figyeljük és szerintem visszük dokihoz holnap reggel.

márc. 7. 13:16
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Elviheted, de a doki semmit nem fog tudni csinálni. Laborteszt ezt még nem mutatja ki, ha történt is fertőzés. Volt, hogy én is vittem ilyen esetben orvoshoz a kutyát, minden esetben azzal küldtek el, hogy figyeljem, és ha bármi gyanús tünetet tapasztalok, akkor vigyem vissza. Szóval sajnos megnyugodni nem fogsz tudni, még ha elviszed is.
márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!