Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfosok!! a szardíniát csak...

Barfosok!! a szardíniát csak simán nyersen simán meg tudja enni a kutya?

Figyelt kérdés

Régebben barfoztunk, de a sok utazás miatt úgy döntöttem abba hagyjuk, halakat nem nagyon vontunk be a diétába, szóval nincs tapasztalatom vele. Főtt ételt szoktam adni a kutyámnak, és gondoltam frissen fogott szardíniát is elkezdek heti 3x-4x adni a kutyónak.

Személy szerint én se eszek halat, szóval személyes tapasztalatom nekem sincs velük. Olvastam, hogy van benne szálka, de olyan amit a kutya könnyen emészt. Azonban nem tudom, hogy ez igaz olyan kutyákra is akik még nem ettek sose ilyet?

Szívesen várok még ötleteket milyen tengeri halakkal turbózzam fel a vacsit, ugyanis egy mediterrán szigeten élünk és nagyon könnyen olcsón jutok hozza friss halakhoz!

Mellette szívesen akármilyen tanácsot elfogadok elkészítéssel kapcsolatban is!:)



márc. 9. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha a kutyád nincs hozzászokva a nyers ételhez, akkor ne etess nyers szardíniával. Ha a kutyád tápos, akkor egészen biztosan ne próbálkozz ahhoz ilyet adni pluszban, mert a tápos kutyáknak sokszor nem megfelelő erősségű a gyomorsavuk, és ezért problémát okozhat a nyers hal, főleg az olajoshal, amilyen a szardínia. (Értem, hogy nem konzervről van szó, de vannak olajos húsú halak, pl. lazac, makréla, és a szardínia is ezek közt van).

Ha a kutyád mondjuk főtten eszik, túlnyomó mennyiségben húsból áll az eledele, akkor elképzelhető, hogy elég erős a gyomorsava, de ez esetben is valami könnyen emészthető, fehérhúsú hallal érdemes próbálkozni elsőre.


Az igaz, hogy ha a kutya szokva van ilyen típusú ételekhez, akkor gond nélkül emészti a szálkát. Ugyanez igaz a macskára is. Ha viszont nem nyersen adnál halat, hanem főzöl, akkor ugyanúgy szálkamentesíteni kell, mint az embernél, mert a főtt szálka már nem rugalmas, a torokban és a nyelőcsőben okozhat gondot, még ha a gyomorban meg is emésztődik.

márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Minden frissen fogott halat 2 hétig fagyasztani kell vmi féreg miatt.



Mivel nem nyersen etetsz,ne add nyersen. Hiába jutsz hozzá olcsón.


Erős gyomorsav kell a szálkák megemésztéséhez is ahogy a csontokhoz is.


Szóval nem ajánlanám,nyilván ha nyersen etetnél 2 hét fagyasztás után gond nélkül,de így inkább ne, max ha kifilézed megpárolod egy kis kókuszolajon és ugy adod akkor oké.

márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem adunk nyerset a kutyának, ha közben tápos! Nem keverjük az etetési módokat. Nem. Felejtős. A barfhoz és táphoz tök más gyomorsav erősség kell.
márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kieg: Főtt étellel sem keverjük.
márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mostmár három napja adom a kutyámnak a főtt ételéhez téve. Először sütőben megsütöttem ameddig a szeme ki nem folyt, ezt követően lefagyasztottam és etetés előtt másfél/két órával kiveszem a fagyóból, kiolvad és elrágcsálja szépen. Az első naptól kezdve tökéletes a széklete, és semmilyen probléma nem volt evés közben ls után se.

Szóval ha valaki hasonló cipőben jár biztosan merem ajánlani. (belgajuhász keverék, 3 éves )

márc. 12. 19:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Így eléggé veszélyes,mivel barfoztál már érdekes,hogy nem tudod hő hatására más lesz a csont/ szálka szerkezete ami miatt szilánkosan törik.


Szóval lehet elrágcsálja,de sokkal veszélyesebb.

márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!