Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félek a kutyáktól! Mit...

Nagyon félek a kutyáktól! Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Olyan kisvárosban lakom ahol rendszeres, hogy járnak nagyon nagy kutyák, éjelenként verekednek meg minden.

Sokszor megyek haza akkor kerülöm ki azokat a helyeket ahol tudom járnak nagy kutyák, ne essen bajom.

17 vagyok, az itenni emberek megszokták a kutya jelenlétét, de én valahogy nem. 5 éve lakunk ebbe a városban és 5 év alatt nem voltam képes megszeretni őket, a nagy kóbor kutyákat. A kissebb termetű kutyától nem parázok egyedül a nagytól. Hogyha egy barátomhoz megyek és van kutyája, sőt simizem is a kutyust vagy ha nagy kutyáról van szó egy ezstenán például, akkor is szeretem őket, volt körülöttem vagy 10 nagyon nagy kutya és nem haraptak meg játszottam velük, nem volt probléma. Na de a kóbor hirtelen verekedős nagy fekete kutyáktól én ijedek meg. Egyik este jöttem haza egy barátomtól egyedül, este 11-kor és futtam mert hamar haza ekartam érni és na, lányos dolog:)

Messziről meglátok egy fekete nagy kutyát pihenni, mondom jó, szuper pont engem szúrt ki a fenvaló erre, pont most. Elhaladok a kutya mellett nyugodt próbaltam lenni, sétáltam és nem törődtem vele, mikor elhaladtam hátra néztem, hogy nem-e követett-e és persze, követett. Elkezdtem menni a kocsik mögött hàtha a kocsi eltakar ès elmegy csak, kimentem vissza az útra és már kezdett futni felém a nagy kutya. Én ilyenkor annyira megijedtem, hogy sírtam hangosan és mentem a kocsik mögött, de nem akartam futni, mikor megálltam látom jön felém csunyán, felmásztam a kocsi tetejére és vártam amíg apám lejön és elzavarja, mivel már csak 7 percre voltam otthonról.

Nem tudom mitől van ez, de unom és nem bírom, nem értem miért nem szedik össze, nem akarom én ezt elviselni, egyedül a nagy kóbor kutyákkal van bajom... azoktól félek.

Valami tipp, hogy leküzdjem?



márc. 16. 23:41
 1/7 Thunderfairy ***** válasza:
23%
Probálj arra gondolni hogy ha te nem bántod akkor ő se bánt téged. Egy barátságos nagy testű kutya az nem veszélyes. Ha azt érzi hogy nem bántod akkor megszelidűl. Sok esetbe csak rossz gondolat az hogy megtámad. Egy ember előbb fog különösebb ok nélkűl ártani neked mint egy kutya.
márc. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Nagy l.faszt 1es. Engem simán megtámadott egy köcsög kutya mikor mentem haza a munkahelyemről. Egyetlen megoldás, ne maszkalj arra gyalog. Más opció nincs. A kobor kutya az kóbor kutya, nincs jól tartva, nincs szoktatva az emberhez, lehet rossz tapasztalata van az emberrel.. kiszámíthatatlan.


Esetleg szerezz jogsit és ne maszkalj gyalog.

márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Az kimaradt, rá se néztem arra a ku.va kutyára. Csak mertem bringával az út másik oldalán és nekem szaladt a köcsög. És ez nem lakott rész, hanem út meg vasúti átkelő van ott. Én nekem eszembe nem jutott bántani szóval az a kutya anélkül akart bántani hogy előtte valaha is látott volna..
márc. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
15%
Mutass rá, nézz a szemébe, kisvártatva szólalj meg: "Tudom, hogy te voltál". Valamiért erre a kutyák nagyobb része elszégyelli magát, és eloldalog.
márc. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%
Nem kell félni, a kutya kedves, barátságos állat.
márc. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus felkeresését javaslom.
márc. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es, te sem laktál olyan helyen, ahol nagytestű kutyák vannak szabadon. A fszt nem bántanak.


Kérdező, nem tudsz mit tenni, mint elkerülni továbbra is. Én nem félek a kutyáktól, de azért Mo-n a kóbor állatokat elkerülöm, mert a franc tudja, támad-e (a legtöbb simán támad, ha olyanja van).


Ezen kívül paprikaspray legyen nálad mindig, esetleg valami, amivel üthetsz.


Ha megtámad a kutya, nem kell finomkodni, ütöd, lefújod, és az se érdekeljen, ha megsebzed, a lényeg, hgoy te túléld.

márc. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!