Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nézzen ki az örökbe...

Hogyan nézzen ki az örökbe fogadás napunk? Nektek milyen volt az első napotok?

Figyelt kérdés

Busszal megyek, jövünk.

Mit vigyek - pénz, iratok, póráz, nyakörv, szájkosár, víz és kistál, jutalomfalat - ezeken kívül?

Miután kijöttünk a telepről lesz kb két óra a visszabusz indulásáig, addig sétálgassunk, üljünk le nyugodt helyen, itassam meg, adjak neki kevés kaját (jutalomfalatot) ?

Hazaértünk egy picit még maradjunk a levegőn, pisiljen, úgy menjünk csak fel a lakásba, ugye?

Aztán nagy baj lenne, ha a fürdetéssel kezdeném, amint felmentünk?

Utána adnék neki enni, aztán hagynám pihenni.


márc. 25. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Szoktatva van a buszozáshoz, biztosan? Mert ha nem, akkor nem fogod tudni erőszakkal feltenni, vagy ha mégis akkor traumatizálod, nem jó kezdés (kistestű esetén a hordozóhoz hozzá van-e szoktatva, az a kérdés).


Víz és kistál nem praktikus, kutyakulacsot vigyél, abból tud inni útközben is.


Sétáltassátok meg igen, és aztán nyugodt helyen várjatok.


Otthon is megpróbálhattok vele lent pisilni mielőtt felviszitek, de lehet nem fog egyelőre lent pisilni, valószínűleg nagyon fáradt/feszült lesz mire hazaértek. Kakkantás ha nem megy (miénk majdnem 48 órán keresztül nem volt hajlandó, hiába szaladgáltunk le vele és evett is rendesen), akkor érdemes egy félreeső, kutyák által kevésbé használt/körbejelölt területet keresni, mert amíg nem érzi magát otthon/biztonságban, addig ez is ok lehet, amiért nem végzi el a dolgát.


Ne a fürdetéssel kezdj, pláne ha ehhez sincs hozzászoktatva a kutya, ha nagyon koszos akkor nedves törölközővel töröld át, ha ezt hagyja, de előélettől függően lehet, hogy mindent a nulláról kell kezdeni vele, nem ugorhatsz neki kefével stb., erre készüljetek fel.


Szobatiszta? Mert ha nem, akkor készülj arra is, hogy ugyanúgy kell kezelni mint egy kölyökkutyát ilyen szempontból.

márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene a fürdetéssel kezdeni. Nem írtad, hogy mennyire sikerült már korábban megismerkednetek, találkoztatok-e a kutyával, de nagyon fáradt lesz, mire haza juttok, és bizonytalan. A legjobb, ha hazatérve adsz neki enni és hagyod pihenni, nem erőltetném a fürdetést még. Ha nagyon piszkos, esetleg száraz samponnal lehet kicsit tisztítani, de azt sem rögtön hazaérvén.
márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fürdetéssel kezdtem mert iszonyat büdös volt a kutya, liftben nem lehet így fel-le szállítani. Nem tetszett neki, de csak lefagyva tűrte. Legalább túlesett rajta hamar, én nem bántam meg, hogy első nap megfürdettem. Buszozást is ki fogja bírni, biztosan stresszelni fog, de egy autóban is stresszelne. Igazából akárhogyan szállítod, stresszelni fog, elvégre egy idegen ember magával viszi. Mi zónázó vonat + villamos kombóval hoztuk haza, persze stresszelt szegény, de hát a menhelyi kutyák autózáshoz sincsenek hozzászoktatva. Valahogy meg haza kell vinned.
márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ő egy nyugodt, kedves, alázatos kutyus.

Nem egy bull keverék.

Lehet, hogy nem fog neki tetszeni, de szerintem bármit tehetek, akkor is stresszes lesz neki az első néhány nap, hét.

Szerintem a határozott, de szeretetteljes mozdulatok és gesztusok segíteni fognak, látni, érezni fogja, hogy nem bánom, de meg kell tenni.

márc. 25. 13:23
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk első nap annyira bizonytalan volt még a kutyus, mindenre felriadt, nem is tudott aludni, egyszerűen mindig "ugrásra kész" állapotban volt. Mármint csóválta a farkát, meg így jól érezte magát, de még nem nagyon tudott aludni, meg még nem érezte magát 100% biztonságban, meg mi is még ismeretlenek voltunk neki, szóval próbáltunk neki teret adni. Mi azt hiszem másnap, vagy azutáni nap fürdettük meg, amikor már nem félt. Tudom, hogy tök jó lenne a fürdetéssel kezdeni, nálunk is tök poros, büdike volt a kutyusunk mikor hazahoztuk, de akkor sem kezdhettük a fürdéssel, mert arra még nem állt készen. Szóval az, hogy mikor fürdessétek meg, az nagyban attól függ, hogy miképp fog viselkedni a kutyus.
márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
3-as: ez így nem igaz, a miénket pl. autóval hozták el onnan, ahol találták (vidéken, egy romos házban a kölykeivel), már akkor sem volt gond vele, tehát mielőtt az utcára került valahol valakik hozzászoktatták az autózáshoz, gond nélkül tudtuk hazahozni mi is kocsival a menhelyről. Van, ahol gyakorolják is ezeket a kutyákat, gyepmesteri telepen nyilván nem, inkább menhelyekre jellemző, vagy kiadják ideiglenes gazdinak pont a szocializáció miatt.
márc. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 attól mert 1x autóba teszik őket (mert nyilván valahogy be kell vinni őket a menhelyre) még nem jelenti, hogy autóhoz vannak szoktatva. Tiéd szerencsésen jól viselte, mert mint írtad valaki az utcára kerülése előtt hozzászoktatta, tehát nem a menhely érdeme. A menhelyi kutyák 90%-a csak akkor utazik autóban mikor bekerül, vagy ne adj isten kórházba kell vinni valamiért. Aztán ugye esetlegesen mikor örökbefogadják.
márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja, viszek egy tekercs papírtörlőt meg zacskót, ha behányna a buszban.

Meg zacskót a kakinak is, bár szerintem hasmenése lesz, a stressz miatt.

márc. 25. 14:23
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Egyenlőre ne fürdesd meg szerintem. 1-2 napig bírd ki. Kérdezd meg, hogy mielőtt kiadják nem etetik e meg, szerintem fölösleges kaját vinned. Póráz, nyakörv, víz, esetleg egy plüss. Mást nem hiszem, hogy vinnék.
márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Ja, meg a buszozás miatt sem adnék neki kaját, a hányás elkerülése miatt.
márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!