Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új helyre költöztünk, egész...

Új helyre költöztünk, egész álló nap ugatnak a kutyáink. Félek a szomszéd nem sokáig fogja szó nélkül hagyni. Abba fogják hagyni vajon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van két kutyusunk, egy vizsla és egy tacskó. Eddig egy kisvárosban éltünk az anyukámmal és a férjemmel. Egy hete elköltöztünk az új lakásunkba ami egy 400 fős falu, pár kilométerrel arrébb.

Hatalmas kertünk lett, korábban is családi házban éltünk de kicsi udvar volt így a kutyáink nem igazán szerettek kint időzni. Ez most teljesen megváltozott, mivel ide már úgy költöztünk,hogy állattartásba kezdtünk így elég sok féle állat megtalálható a portán. A kutyák be sem akarnak jönni szinte a házba, csak éjszakára tudom őket betessékelni.


Egész nap kint járkálnak és bárki megy el a kapu előtt hatalmas zajt csapnak, minden kis neszre ugatásba kezdenek. Amikor bent vannak és hallanak valamit azonnal mennek az ajtó elé és néznék meg mi folyik kint.


Eléggé aggódok, egy idősebb hölgy a szomszédunk és félek,hogy előbb utóbb valamit tenni fog ellenük. Felügyelet nélkül szinte soha nincsenek tehát folyton figyeljük őket, megmérgezni biztos nem merné illetve kameránk is van, de azert parázok. Szerintetek ezt elfogják hagyni ha teljesen megszokták az új portát?



márc. 29. 19:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Faradt kutya csendes kutya.

Menjetek setalni, legyenek mentalisan is lefarasztva.

márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
51%

a tacskó az eleve egy ideggyenge elmebeteg, minden neszre ugat, nem fog megváltozni. Annyi becsülendő azért, hogy legalább faluban, udvaron van. A kutyaugatás azért jellemző erre a közegre, megszokott.

Na de amikor valaki városban, egy társasházban, ahol zengenek a csövek az ugatásától, vonyításától a bezárt tacskónak 12 órán keresztül, majd az udvarra kiengedve 20 perc nonstop ugatás végre rá van szólva nyámnyila hangon, hogy "Zseni...Zsenike, csendesebben" az ilyen szomszéd megérdemli, hogy el legyen küldve a jó k_va anyjába. El is lett egyébként. Mindezt úgy, hogy kb 10 percre laktak egy kutyaiskolától, ahol lehet, hogy tudtak volna vele valamit kezdeni.

Lehet hogy én vagyok túlságosan elrugaszkodva, de én valahogy úgy kezdeném:

1. Milyen közegben élek?

2. Milyen kutya kompatibilis ehhez?

márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Vannak sétáltatva, ezelőtt is voltak és most itt is visszük őket rétre szaladgálni, ez ettől teljesen függetlenül történik. Kivettem másfél hét szabadságot is,hogy velük legyek teljes egészében mielőtt elmennék munkába 7-8 óra hosszára és ,hogy ne egyből legyenek egyedül hagyva napközben.
márc. 29. 19:29
 4/36 anonim ***** válasza:
37%
de miért egy kifejezetten ugatós, minden neszre reagáló kutyafajtát választottál, ha benne van a pakliban hogy ez a probléma felmerülhet, mert nem egy tanyára költözöl?
márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
De miért kellene emiatt nekem más kutyafajta? Van olyan kutya amelyik nem ugat? 😃 Engem nem zavar,hogy ugatnak.
márc. 29. 19:49
 6/36 anonim ***** válasza:
24%

jézusom...na akkor ne csodálkozz. Igen van olyan, amelyik nem ideggyenge, és nem ugat minden neszre. Keress már rá a tacskó jellegzetességeire.

Figyelj, akkor itt nincs kérdés. Egyértelműen te vagy a felelős, az, aki a környezetét, szomszédsáságát telibe sz@rja. Nem zavar téged semmi sem igazából, főleg nem mások nyugalma. De most olvasom el újra, téged nem is az érdekel, hogy a szomszéd nyugalmát zavarod, hanem csak attól félsz, nehogy feljelentsen, problémázzon.

Az ilyen mint te nagyon nagyon megérdemli a sorsát, az összes bejelentést, amit kapni fogsz, a lakóközösség összefogását, és nagyon remélem, hogy végül költöznöd kell majd.

márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
19%

közjegyzőig, rendőrségig nyugodtan el lehet menni a szomszédnak. Egy perc nyugtod nem lesz, folyamatosan ezen fogsz görcsölni, hogy ugat-e a kutyád, csengetnek-e a szomszédok, jönnek-e a panaszkodó levelek, mit csinál, amíg nem vagy otthon. Végül majd meg kell hirdetned, vagy jó esetben egy rokonnak oda tudod majd adni, vagy költözöl.

Legközelebb majd átgondolod, hogy milyen kutyát tartasz és illeszkedik-e a lakóközösségbe.

márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

El kell érned, hogy le tudd állítani, amikor feleslegesen ugatnak.Kérdés,mennyire tudod irányítani a kutyáidat.

Kaput, kerítést első sorban átláthatatlanná kellene tenned. Már azzal is valószínűleg kevesebb ok lesz az ugatásra.

márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kérdés commentjéből úgy tűnik, hogy mivel a kutyák eddig nem sokat tartózkodtak kint, így mondhatni elszoktak a kinti zajoktól, más kutyáktól, a kapu előtt elhaladó szomszédoktól.
márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
66%
1,2,3-napot várnék utána rátok szólnék ha én lennék a szomszéd kutyatartás magányügy nem lehet vele másokat zavarni!
márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!