Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív, megtámad a saját...

Agresszív, megtámad a saját kutyánk?

Figyelt kérdés

8 éves

jugoszláv farkas ölő a kutyus fajtája.


Kicsinek nem volt vele semmi gond

Aztán ahogy elkezdett nőni

Egyre agresszívabb lett.


Először csak morgott, majd aztán harapott is.

Aztán odáig jutottunk hogy be sem lehetett tőle jönni az udvarra, még nekünk sem.


Még amikor nem volt ennyire súlyos nem is egy kutya iskolába vittük el.

De nem tudtak vele mit kezdeni


Állatorvos is megnézte

Nem veszett, nincs vele semmi baj.


Már 2 éve a kennelben van.

Ott nincs vele semmi baj

Bemehetek megetethetem

Kitakaríthatom

Játszhatok vele.


De ahogy kirakja a lábát a kennel kapuján

Vége mindennek..

Morog, támad.


Nagyon sajnálom szegényt már mindent megpróbáltam az évek alatt.


De belefáradtam

Nem lehet kiengedni.


Van még 2 kutyus az udvaron, őket is erőszeretettel széttépné.


Már a próbálkozást is feladtam.

Legutoljára mikor próbáltam szintén kiengedni, meg fegyelmezni alig tudtam vissza rakni.


Van valakinek valami ötlete?

Nekem már semmi nincs..

A válaszokat előre is köszönöm.



ápr. 1. 09:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
69%

Szia! Ha az megoldható hogy kocsival szállítsátok, akkor ezt a kutyasulit nagyon ajánlom. Annyi hogy ők nem mennek házhoz.



[link]

ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Honnan van? Mit mond erre a tenyésztője? Milyenek a szülők, testvérek?
ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Thunderfairy ***** válasza:
92%
Amikor olyan fajtát választasz magadnak amilyet nem kellene. Nem minden fajta való mindenkinek.
ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Ehhez látni, ismerni kellene a kutyát, mert lehet félreértelmezed a metakommunikációját. Mindenképpen olyan szakembert javasolok, aki ért a pásztorkutyákhoz, tehát sima kutyaiskola nem jó, mert ott 99%-ban nem értenek hozzájuk. A sarplaninac, a kaukázusi, a kuvasz, de akár még egy komondor is könnyen el tud vadulni a nem megfelelő tartási körülmények és foglalkozási hiánya miatt. Ahogy az előttem szóló mondta, nem minden fajta való mindenkinek.
ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Nem tán kaukázusid van? kennelbe megőrül, ezt tudom. Nekünk a felsőudvar és a kert között volt a helye, mindég közte mentünk el, ameddig kicsi volt és nem tartottunk semmitől, addig a házba is bejárása volt, utána kiment a helyére. Nagyon barátságos volt, az utcai árusokra, vasszedőkre postásra viszont hiper agresszív volt, de nem számított mert nagy volt a távolság, elég volt a hang amit hall, vagy csengő.
ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Elég erős, célfeladatra való munkakutyát tartasz, ami tényleg farkasok és medvék ellen lett tenyésztve, hogy ne az embereket gangbangeljék. Olyan, mintha egy láda kézigránátot birtokolnál zsonglőrként, vagy egy mamutfenyőt nevelnél egy panelház erkélyén.


Három ilyet láttam. Egyik egy kennelbe zárva végezte. Egyikkel időnként verekedett a gazdája, amikor rátámadt a kutya. A harmadik rátámadt a gazdája idős anyjára, az intenzív osztályra juttatta. Majd egy évre rá belehalt a sérülésekbe.


Valami esély van rá, hogy tényleg olyan, mint egy meg nem értett kismacska egy oroszlán méretében. Csak törődni kell vele, megérteni, sétáltatni és játszani. Ha nagyon nem segít semmi, ivartalanítani. Lehet, csak a tesztoszteron viszi előre, mint egy bikát.

ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

A legjobb lenne megválni tőle és vállalni, hogy semmilyen háziállatot nem tartatok utána. Sajnos jugoszláv fajtamentés tudtommal nincs az országban, de most akkor legalább ez egy jó büntető feladat lesz felkutatni, hogy ki veszi át.


#1 8 éves félrenevelt, iskolázatlan eben már nem tud segíteni alaptanfolyam. Ha nem tudnád, az a gazdát tanítja meg a kutyával való bánásról. Itt most magát a kutyát kell átnevelni sok év berögzült szokásairól. Ehhez speciális tudással bíró szakember kell.

ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Egy ennyire agresszív kutyát, hogy vizsgál meg alaposan egy állatorvos...? Vagy csak bekukkantott a kennelbe?


A kérdés költői volt kérdező, nem várok választ. Nem a veszettség az, ami miatt első körben aggódnék.

ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Azért lett ilyen, mert amikor növekedett, nem te lettél a főnök, mindent megengedtél neki, például addig a kutya nem ehet, amíg a gazdája eszik, hiába kunyerál falatokat, nem kap, csak amikor a táljába beleteszik az ennivalót, és azt is csak akkor kezdheti el enni,ha erre felszólítást kap. Pláne egy ilyen farkasölő fajtát vettél. De akármilyen más kutyánál is neked kell lenni a főnöknek. Például már kiskorában le kell tiltani az ágyról, egyszerűen megfogni a grabancát (a nyakát fölül), és letenni a földre, közben mondani neki, hogy "nem szabad". Akkor megtanulja, hogy az ágyra nem lehet felmenni. Tehát neked kell a határokat megszabni, hogy mit lehet, és mit nem. (De ez még egy kisgyerekre is igaz.) Ha mindent e szerint csináltál volna, akkor a kutya nem nőtt volna a fejetekre. És hallgatott volna a szóra akkor is, ha visszahívod.Miért nem vittétek már kiskorában kutyaiskolába, ha egy veszélyes fajtát választottál?
ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
A sarplaninac nem egy házikedvenc célra kitenyésztett kutya, ezt tudhattad akkor is, amikor ezt a fajtát választottad. Már 8 éves!, az utóbbi két évét már kennelbe töltötte, biztosan nem ok nélkül, az az ő territóriuma.Őt már egyetlen tréner, sem kutyaiskola nem fogja megváltoztatni, kialakult élettere és személyisége van. Egyedül a gazdáját fogja megtűrni maradék éveiben, ne is próbálj a szokott életmódján változtatni, se más kutyákkal, vagy családtagokkal barátkoztatni, összeengedni. Legközelebb akkor vegyél sarplaninacot, ha a nyájad őrzése a cél, és a vadállatok, aranysakálok, farkasok, hiúzok és medvék ellen kell.
ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!