Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámra a saját érzéseim...

A kutyámra a saját érzéseim vetülnek ki, amikor c. igánnyal találkozunk az utcán?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem vagyok rasszista. Viszont 2 jöttem haza a suliból. Tél volt, kb este fél 8, tehát vak sötét. Hazafele megtalált magának 2 cigány férfi, fogdostak, próbáltak a kabátom alá nyúlni. Azért engedtek el, mert jött felénk egy kocsi, és amikor ezt meglátták, gyorsan elfutottak. Tettünk a szüleimmel feljelentést, de mivel szinte egyáltalán nem emlékeztem a férfiak arcára, semmi nem lett az ügyből. Azóta ha meglátok egy cigányt, egyszerűen ledermedek. A kutyám fél éves. Semmi atrocitás nem érte őt soha, nem bántotta senki. De ha az utcán találkozunk egy ilyen emberrel, akkor az egész kutya megfeszül(ahogy én is), támadásra kész. Járok vele iskolába, határozott vagyok, és soha semmi problémám nem volt a kutyámmal. De ha csak a kertben látja, hogy a kapunk előtt cigányok sétálnak el, megőrül. Más emberekre meg fel sem emeli a fejét. Elkezdtem járni pszichológushoz. Talán ez segít rajtam, na de a kutyán is változást fogok látni? Tudom, már rég el kellett volna mennem dokihoz, de esküszöm, nem vettem észre magamon semmit. Természetesnek hittem, hogy félek ezután az eset után a romáktól. De amikor megláttam, hogy ez a viselkedésem már a kutyára is kihat, akkor rájöttem ez nem normál. Szóval az a kérdésem, hogy ha sikerül leküzdenem a félelmemet, a kutya is visszavesz magából? A kutyasuliban nem beszéltem erről, egyrészt szégyenlem, hogy ilyen módon megviselt ez a dolog, másrészt nem hinném, hogy ott sok mindent tudnának tenni, hiszen nem is a kutyával van gond. Nektek mi a véleményetek?

2012. nov. 19. 10:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

*Viszont 2-2 ÉVE

Amúgy 22 éves lány vagyok

2012. nov. 19. 10:19
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Ez elég általános a kutyáknál. Alapvetően a romák teljesen eltérő testszaga miatt van, ázsiaiakra és feketékre is hasonlóan szoktak reagálni. Lehet valamilyen szinten a te érzéseid is kihatnak de pl az én kutyáim is ezt csinálták pedig nekem semmi gondom a romákkal.

De pl ez fordított is a cigány telepek kutyái ugyanígy reagálnak ránk (szoc munkás vagyok szóval sokszor voltam már telepen) és a Tokiói dog shown mikor voltunk akkor ott is nehezen viseltek minket a kutyák még az európai bírókat bizalmatlanul méregették.

2012. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még soha semmi atrocitásom nem volt cigányokkal, eddig mindegyik kutyám mégis allergiás volt rájuk. Ha elmegy a házunk előtt - sőt a túloldalon egy cigány - szinte a kerítést akarták kidöngetni. A mostani egy 10 kg körüli, tehát kis termetű kutya. Ez is ugyanazt csinálja. Azt hiszem, hogy a kutyák alapjában véve nem bírják a testszagukat, ahogyan a piszkos, rendetlen emberekét sem. Azokra is általában ugranak és üldözendő ellenséget látnak bennük.
2012. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg rendszeresen van velük atrocitásom, a kutyámnak viszont semmi baja velük.
2012. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Én utálom őket, itt rengeteg van, ahol élek, de a kutyáim teljesen semlegesen tekintenek rájuk. Mondjuk én mindig nagyon erélyesen letiltottam bármiféle agresszivitást a részükről.
2012. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem meg örülj neki, hogy a kutyád megvédene tölük, ha kéne.


Nem alaptalan senki félelme a cigányokkal szemben.. Nagyrészük hajlamos sokféle büntettre, bántalmazásra. Ha lenne kutyám (meghalt sajnos 1 éve) és megakarna támadni pár xigány, örömmel nézném ahogy tepi öket :)

2012. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Marcy Darcy ***** válasza:
55%

Little Red és Kispalikee.

Nem azért, de a kérdező leírta, hogy cigányok molesztálták, ha nem jön arra egy kocsi még lehet meg is erőszakolják. Ti meg mit írtok? Little Red: "Nekem meg rendszeresen van velük atrocitásom.." Rendszeresen kapnak el az utcán és fogdosnak? Ez elég gáz, nem? Vagy ezzel mit akartál mondani? Nem értem...A kérdezőt lelkileg megviselte a dolog, és a kutyájára is kivetül az érzése, amikor összetalálkozik egy cigánnyal. Nem hinném, hogy a te eseted az övével összehasonlítható. Egy fiatal lányt este 2 férfi elkap az utcán, és fogdossák. A te eseted, vagyis jobban mondva eseteid nem tudom milyen mértékűek, de kétlem, hogy akkor is ilyen semmitmondó véleményed lenne, ha veled történne ilyen. A másik meg a kispaliee...Te gyűlölöd a cigókat. És? Ezzel sokat segítettél a kérdezőnek. Letiltod a kutyád? A kérdező is megtenné, ha nem rettegne ő maga is...Komolyan mondom, némelyikőtök olyan szinten önző...Leírjátok, hogy veletek mi van. A kérdés rohadtul nem erről szól, ahogy én olvasom.


Ennyit az Off-ról.

Kérdező. Az a legfontosabb, hogy te rendbe jöjj lelkileg, aztán ha már elég erős vagy, akkor meglátod, hogy a kutyád hogyan viselkedik. Ha már nagyobb önbizalmad lesz, azt a kutya is megérzi. Jelenleg, amikor összetalálkozol egy cigánnyal bestresszelsz, ideges leszel. A kutyád pedig érzi, hogy ha most baj lenne, te nem tudnád megvédeni őt, neki kell megvédenie téged. Ez alapból nem tesz jót a falkasorrendnek, de mint mondtam:előbb magadat tedd rendbe, aztán jöhet a kutya.

2012. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Szerintem meg örülj neki, hogy a kutyád megvédene tölük, ha kéne."


Nem örülök, hiszen nekem kell a kutyát megvédenem, hiszen elvileg én vagyok a falkavezér....A kérdést meg nem azért írtam ki, hogy elmondjátok ki hogyan áll a cigányokhoz. Konkrétan semmit nem segítettetek, pár válaszolón kívül. De azért kösz.

2012. nov. 19. 11:45
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Marcy Darcy! Te olvasni is tudsz vagy csak magyarázol bele a vakvilágba?


Kivetülnek az érzelmei? Kétlem. Ha én valakire annyira pipa vagyok h megütném, a kutya akkor is ül mellettem nyugisan. Ha utasítom, csak akkor moccan.

Semmi köze a kutya viselkedésének a kérdezőbel történtekhez. Sok kutya "gyárilag" elutasító az idegen szagú emberekkel szemben. Ez lehet tanult viselkedés vagy szocializációs probléma is.

2012. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező! A kutya megérezte h félsz és átvette a szerepedet. Ennyi történt, semmi extra. Ne ruházzuk már fel a kutyákat olyan érzésekkel, amik náluk nem is léteznek....
2012. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!