Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor viszed le a kölyköt,...

Mikor viszed le a kölyköt, mikor szobatisztaságra neveled?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran és hogy viszed/vitted le/ki a kölyökkutyát piszkítani? Miután felébred, vagy inkább felébreszted, abbahagyod a játékot, szóval meghatározott időközönként fogod, és lemész vele, hogy hozzászokjon? Vagy eleinte hozzá igazodsz, és csak kicsit később, három-négy hónapos korában kezded el az időt te beosztani? Most lett kutyám, és szeretném, ha minél hamarabb szobatiszta lenne. Tiszta helyre viszem, ahol elméletileg kicsi az esélye, hogy elkapjon valamit, ráadásul már kapott oltást, habár nem az összeset.
2010. okt. 26. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Eleinte 3 óránként vittem le.

Otthon ne szoktasd rá semmire, mert azzal csak elrontod.

Először úgyis a kaki marad majd el. Sajnos a pisi csak később. Az én kutyám 6 hónapos korára lett úgy szobatiszta h néha-néha előfordult 1-1 adag kaki. De az nagyon ritkán. Stressz, vagy ijedség hatására.

Amikor kinn elvégzi a dolgát, akár pisil, akár kakil, nagyon dícsérd meg. Játssz vele utána, vagy adj neki egy kis párizsit. Ebből tudni fogja h ha ő lenn csinálja amit kell, akkor az jó és jön a finom párizsi.

Ez csak türelem játék, siettetni nem tudod.

Sok sikert!

2010. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én úgy vinném, hogy ébredés után, meg miután evett
2010. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad evés után sétáltatni a kutyát!!! Bélcsavarodást kaphat. Mindenképpen evés előtt vigyed!
2010. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én most azt csinálom, hogy raktam ki pelust, amit egy hétig használt (kisebb-nagyobb sikerrel), amíg a második oltást is meg nem kapta. Egy hete van nálunk. Most kezdem el levinni, három óránként, éjszaka négy, de a pelust hagyom, hogy ha nagyon kell neki pisilnie, akkor tudjon. Még pici, nyolc hetes. Vagy ezzel nagyon összezavarom? :S
2010. okt. 26. 20:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Én eleinte kb 7-szer vittem le és nagyon megdicsértem amikor kint pisilt vagy kakilt( kapott jutifalit is). Minden alvás, evés, játék után azonnal felkaptam és rohantam le vele. Szerintem az elején inkább neked kell alkalmazkodnod, amíg megszokja, hogy mit vársz tőle. Az én kiskutyám most 4 hónapos és két hete baleset sem volt. Most már csak 4-szer megyünk le naponta, ez elég neki:-) Nekem eleinte pelenkára pisilt, amíg megkapta az oltásokat. utána kb egy hét alatt megszokta, hogy kinn végezze a dolgát!

Sok sikert!!

2010. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

- miután fölébredt (6-7 óra)

- miután játszott (9 óra)

- miután evett (11 óra)

- séta (13 óra)

és innentől 2-3 óránként.

2010. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. okt. 26. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak azért nem ajánlottam a pelust mert már hallottam olyantól aki rászoktatta h nagyon nehéz volt róla leszoktatni. De ezt tapasztaltam a mamámék kiskutyájánál is.

Egyszerűen lenn nem akarta elvégezni a dolgát, csak játszott. Amint felmentek egyből pisilt a pelusra.

De persze minden kutya más és más!

2010. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én óránként vittem, mikor elkezdtük a szoktatást, aztán 2 óránként, aztán 3, stb.
2010. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én most úgy csinálom (3 hónapos kutyusommal), hogy óránkét, max másfél óránként egyszer viszem sétálni. Ezt csinálom, amióta itt van a kiskutya (két hete) és még egyszer sem csúszott be a lakásban pisi-kaki, úgyhogy nagyon büszke vagyok magamra. :D Majd most fogom növelni az időt két-két és fél órára, aztán majd egy két hétre rá tovább növelem a séták közti időt.
2010. okt. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!