Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon való nekem a csivava...

Vajon való nekem a csivava kutyus? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Eddig mindig olyan kutyám volt, ami kertben érezte jól magát, vidéken éltem kertes házban. 2 hónapja felköltöztem Bp-re lakásba, de nagyon szeretnék kiskutyust, mert nagyon szeretem őket, hiányzik...

Olyan kutyulira gondoltam, ami nem túl pörgős, tehát terrierek kizárva... Kicsi, lehet babusgatni, de nem túl kényes a szőre.

Szerintetek a csivava megfelelő választás lenne?


Köszike!


L20


2010. okt. 27. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ha jól tudom a csivava a terrierektől származik. Én a csivavától pörgősebb fajtát nem is ismertek,nekem is van egy ilyen kis rosszaságom és olyan mint egy kimeríthetetlen energizer nyuszi :D Ha nem akrsz pörgős fajtát akkor ne csivit válassz.

A yorkik nyugodtabb fajták és ugyanolyan picik is.

2010. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ettől féltem... :(

Igazából nekem úgy nem lenne gond, hogy "pörög" a drága, de szerencsés helyzetben vagyok, nem kellene akkor sem otthon hagynom, ha dolgozok, mert bevihetném az irodában.

Yorkit nem szeretnék...


Esetleg bichon bolognese?

2010. okt. 27. 13:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy tündéri Bichonhoz mit szólsz? Sokkal nyugodtabbak, mint a csivavák vagy a Yorkiek, és pici kutyák. Vagy Shih- Tzu. De én inább Bichont javasolnék, igaz elfogult vagyok, mert nekem az van és imádom.
2010. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Arra vigyázz ezekkel a plüss kutyababákkal, hogy mivel divatfajták rengeteg a szaporító, és hiába olvasol te valamit egy fajtáról, ha nem minőségi kennelből veszed, akkor vagy olyan lesz, vagy nem.


Ha megengedheted magadnak, hogy jó kennelből válassz kutyát, akkor én is leginkább valamelyik bichont javaslom, de ha ez gondot okoz, akkor nézz szét a menhelyes kutyusok között is.


Rengeteg kistestű keverék kölyök van, és arra ők is tökéletesek, hogy szeretet adjanak a gondoskodásodért cserébe, velük is lehet nagyokat sétálni, és egyáltalán mindent tudnak amit fajtatiszta társaik, csak nehezebben lehet előrejelzni a jellemüket. De mondom, a jellem egy szaporított kutyánál is zsákbamacska, mert simán lehet, hogy "vérfrissítés címszó alatt kavarodott a felmenőibe valamilyen terrier, és pont a pörgős terrier vér jön ki rajta.


[link]

2010. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. okt. 27. 15:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem bichon bolognese lesz. :)
2010. okt. 27. 15:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is bichont ajánlanám, de szerintem válaszd a Havaneset:-) Csak jó helyről érdemes venni, mert nagyon sokan szaporítják. Én a havaneset nagyon ajánlom! Tündéri játékos kis bohóc. Nagyon könnyen tanítható, nagyon okos fajta. Az enyém nagyon jól kijön más kutyákkal, egyáltalán nem félős. Az embereket is imádja, a gyerekekért teljesen odavan. Nagyon jó választás! A bolognese is hasonló szerintem:-))


Sok sikert a kutyushoz!!!

2010. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, cuki vagy! :))
2010. okt. 27. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:
A Bichonok közül jellemre szerintem nagyjából egyformák, azt választ amelyik külsőre jobban tetszik. Nekem a Máltai a kedvencem.
2010. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!