Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb őrző-védő kutya?

Legjobb őrző-védő kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itt az ideje,hogy második kutyusunkat is kiválasszuk,mivel kertesházba költöztünk.

Van jelenleg egy 4 éves kutyusunk, akit örökbefogadtunk még 6hónaposan.


Minden héten járunk kutyasuliba és 2éve őrző-védőzik is,de úgy érezzük,hogy szeretnénk egy kifejezetten ebben is nagyon ügyes kutyát,de nem tudjuk melyik az,amelyik megfelelő lenne a mi életritmusunkba.

(Egyébként azért írom többesszámba, mert a párommal együtt visszük mindig , vagy felválta)


Napi kb másfél órát mozgunk lényegében. Rendszeres kutyasulizas van, ahogy írtam is.

Rottweileren gondolkodtam,de sok helyen látom,hogy 1,5éves kora körül már nem játszik valamiért a kutyákkal :/ inkább elvileg támadja...és ugye nekem van a 4éves kutyusom... + hetente több kutyussal is talizunk a kutyafuttatóba..

Pedig nagyon szimpatikus volt. Milyen kutyát tudtok ajánlani (még)?

Németjuhászt,dobermannt nem szeretnék!


ápr. 15. 23:46
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És MAXIMUM 300 - 400 Ezer amit rá tudok szánni! (Törzskönyvezettet szeretnék)
ápr. 15. 23:49
 2/24 anonim ***** válasza:
16%
Moszkvai őrkutya, kaukázusi juhász
ápr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Ha rendesen nevelt és szocializált (nálad ez adott lesz) akkor nem lesz gond. Főleg hogy a kutyád társasagában fog felnőni, valószínűleg jó barátok lesznek. Én maradnék a rottweilernél.


Versenyeznétek? Mert akkor holland pásztor vagy malinois, ezek elég hasonló fajták és jól szoktak szerepelni.


Ha inkább hobbi szinten, akkor a cane corso, a rotihoz elég hasonló fajta, ők kicsit jobban a nagy melegben nyáladzós fajta, masszívabb, masztiffosabb testfelépítéssel, de a tartáson is sok múlik, hogy mennyire lesz energikus kutya. Pl ezek is mind cane corsok.

[link]

[link]

[link]


Az argentin dog is jó, viszont ennél a fajtánál gyakran előfordul, hogy veleszületetten fél vagy mindkét fülükre süketek. Azt hiszem a fehér színt okozó génnel van összefüggés talán. Nem mélyedtem el benne, de van rá genetikai szűrés, amit a jó tenyésztők elvégeznek pároztatás előtt.


Esetleg a bull típusúakat mondanám még, amstaff vagy bullterrier, nem erre tenyésztett fajták, de hatékonyaknak szoktak bizonyulni és mindent megtesznek a gazdájukért.

ápr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%
A kaukázusi kefír-t nehéz kezelni a súlya miatt. Én nem ajánlom, mert a legtöbb feladatnál csak izomember tudja megtartani. Ha a németjuhász kiesik, akkor a malinois-t mondanám.
ápr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%

Ha szeretnél őv-zni, akkor nyilván őv fajtát válassz. A kau, argentin és bullok nem azok. Nem is lehet velük érdemben dolgozni.

Német juhász, mali, rottweiler, schnauzer, esetleg dobermann, beauceron, hovawart. De az utolsó 3 már elég gyenge sajnos.


Rotival is csak akkor fogsz tudni, ha kifejezetten munka vonalasat veszel. A küllem vonallal semmit nem tudsz csinálni.


Viszont az általában igaz az őv fajtákra, hogy velük nem fogsz tudni futtatóba járni. És nem is szabad. Ezek nem cuki labradorok, hanem kemény védő és zsákmány ösztönnel rendelkező fajták. Nem szabad és nem is lehet elvárni tőlük, hogy jópofizzanak mindenféle emberrel és kutyával. Azt lehet elvárni, hogy passzívak maradjanak, ha elsétál vagy dolgozik mellettük egy idegen kutya. A családban lévő másik kutyával bármelyik kijön, ez csak a gazdán múlik. De nagyon nem ajánlott ilyen kutyákat szabadon tartani a kertben, pláne a másik kutyával együtt. Sok szempontból sem.

ápr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%
Németjuhász.
ápr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Rottweiler.

Az csak idegen kutyákra igaz, hogy nem pajtizik velük, családban lévővel természetesen barátságos, sőt, a roti a gazdáját és családját - beleértve gyerekeket és kisebb-nagyobb állatokat - mindenekfelett védelmezi.


De azért azt megjegyezném, ha már egyszer örökbe fogadtatok, hogy menhelyen is vannak olyan jellegű kutyák, akiknél írják is, hogy alkalmas őrző-védőre vagy egyéb kutyás sportokra, akár fajtatiszta kutyák is szoktak lenni, ma voltam egy menhelyen, 3 fajtatiszta cane corso is volt, két masztiff, rengetek szelíd bull típusú.

ápr. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%
Aki lepontozott az tisztában van az ő-v sportággal? Tudja hány kiló egy felnőtt kaukázusi? Tudja milyen feladatok vannak a sportágban?
ápr. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%
Cane corso, amstaff de tényleg a rottweiler a legjobb
ápr. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 NTBS ***** válasza:
24%
Kaukázusi juhászkutya.
ápr. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!