Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb őrző-védő kutya?

Legjobb őrző-védő kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itt az ideje,hogy második kutyusunkat is kiválasszuk,mivel kertesházba költöztünk.

Van jelenleg egy 4 éves kutyusunk, akit örökbefogadtunk még 6hónaposan.


Minden héten járunk kutyasuliba és 2éve őrző-védőzik is,de úgy érezzük,hogy szeretnénk egy kifejezetten ebben is nagyon ügyes kutyát,de nem tudjuk melyik az,amelyik megfelelő lenne a mi életritmusunkba.

(Egyébként azért írom többesszámba, mert a párommal együtt visszük mindig , vagy felválta)


Napi kb másfél órát mozgunk lényegében. Rendszeres kutyasulizas van, ahogy írtam is.

Rottweileren gondolkodtam,de sok helyen látom,hogy 1,5éves kora körül már nem játszik valamiért a kutyákkal :/ inkább elvileg támadja...és ugye nekem van a 4éves kutyusom... + hetente több kutyussal is talizunk a kutyafuttatóba..

Pedig nagyon szimpatikus volt. Milyen kutyát tudtok ajánlani (még)?

Németjuhászt,dobermannt nem szeretnék!


ápr. 15. 23:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam kifejezetten jó rottweilert őrző-védőn, az átlag küllem német juhásznál jobb volt, kb. azt a szintet tudta, mint a legjobb küllem német juhászok. A munkavonalas német juhász és a malinois szintjét azonban nem érte el.

Amik még kifejezetten jók tudnak lenni, az óriás schnauzerek. IPO világbajnokságokon néha befér egy-egy roti és schnauzer a TOP100-ba.


Ha területőrzés a cél, akkor viszont pásztorkutya. Télen-nyáron, esőben, fagyban, ösztönösen védenek.

ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó vagyok.


Én őrző védőre kisebb családnak erősen csak a rottweilert tudom javasolni, nekem is ez vált be, volt előtte minden-féle.


A német juhász az, ami még jó volt, de mára már jóval körülményesebb, mert sokkal egészségtelenebb fajta általánosságban.


Malinois: hm. szintén jó, de egy energiabomba, párnak, vagy hobbira nem javaslom, túl sok oda.


Erőben fele, mint a roti. A roti meg általában sokkal nyugodtabb, kis foglalkozás, aztán otthon elnyújtózik.



Dobermann: többet nem kell, állandóan ugat. Kb. Rottweiler, agárral felhigítva. Ösztönre sokkal kevesebb, mint egy roti.



Cane Corso: fizikai erőre penge, szép is - agyilag jóval kevésbé képezhető, mint egy roti.


Amstaff, pitbull: főleg, nem igazán őrző védőre van.

Csomó idő, pénz megy a lefolyóba, mire azzal eredményt kapsz, ha kapsz összehasonlítva a rotival.



Kaukázusi, kuvasz és társai: zömében alkalmatlanok ezekre a képzésekre, feladatokra



Jelenleg családnak, ŐV-re a roti az egyik legjobb fajta, és egészségre is jók, nem egy zavaróan nagy energiabombák.

ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Mármint 20-as voltam
ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

#21


Ez tökéletesen így van.


Németjuhász lehet világbajnok.


Annak a fajtának a jó előállítása viszont egyáltalán nem olyan, mint a rotié.


Így aki világbajnokságra készül annak a working dog.com-ot javaslom nézelődni.


Ha viszont csupán szeretne egy szuper kiskutyát a magyar árakra szabva hobbiból elvinni őrző védőre, és ott jól teljesíteni... Abban lehet, hogy tudok segíteni.

ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!