Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legjobb őrző-védő kutya?

Legjobb őrző-védő kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itt az ideje,hogy második kutyusunkat is kiválasszuk,mivel kertesházba költöztünk.

Van jelenleg egy 4 éves kutyusunk, akit örökbefogadtunk még 6hónaposan.


Minden héten járunk kutyasuliba és 2éve őrző-védőzik is,de úgy érezzük,hogy szeretnénk egy kifejezetten ebben is nagyon ügyes kutyát,de nem tudjuk melyik az,amelyik megfelelő lenne a mi életritmusunkba.

(Egyébként azért írom többesszámba, mert a párommal együtt visszük mindig , vagy felválta)


Napi kb másfél órát mozgunk lényegében. Rendszeres kutyasulizas van, ahogy írtam is.

Rottweileren gondolkodtam,de sok helyen látom,hogy 1,5éves kora körül már nem játszik valamiért a kutyákkal :/ inkább elvileg támadja...és ugye nekem van a 4éves kutyusom... + hetente több kutyussal is talizunk a kutyafuttatóba..

Pedig nagyon szimpatikus volt. Milyen kutyát tudtok ajánlani (még)?

Németjuhászt,dobermannt nem szeretnék!


ápr. 15. 23:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
30%
Kuvasz!
ápr. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Mali, bár lehet h neki kevés a napi másfél óra vagy a beauceron lehet még jó, esetleg óriás schnauzer.


Az ilyen sportokban a németjuhászok és a malik a legeredményesebbek, előbbiből a munka vonal viszonylag egészséges, ha csak a betegségek miatt esett ki a szitán.


Amúgy menhelyeken is lehet jó kutyákat találni, ha nem a nemzetközi szintű versenyzés a cél. Kicsit nézz körbe, vidd magaddal az oktatód, teszteljétek a kutyákat és lehet, hogy lesz megfelelő.

ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha nagy darab kutyát akarsz, akkor kuvasz vagy komondor (nekem a komondor jobban tetszik), ha kisebbet, akkor puli. Az a baj a globálisan népszerű fajtákkal, hogy nagyon jól meg kell választani az almot, mert annyira túl- és beltenyésztették, hogy nem lehet tudni, hogy milyen geneteikai betegségekkel rendelkezik. A komondorokról és a pulikról azt olvasom, hogy bizonyos körülmények miatt egész jó most a génállományuk. A puli nem támad, csak ugat, és jól kell nevelni hogy ne verje fel mindig a szomszédokat. A komondor kevesebbet ugat, de akár támad is, viszont nem akarja megölni a betolakodót. Ez a két fajta tökéletesen alkalmas arra is, hogy akár télen is kint legyenek, mert egyáltalán nem fáznak. Mind a kettő rendszeresen járőrőzik az udvaron. Én elég sokat olvastam róluk, és a szerelmesük lettem.

Gyerekkori trauma miatt én félek a kuvasztól (egy azt hittem be van zárva kuvasz nekem rontott 5 évesen, ha nem mászok ki a keritések ott halok meg), de elvileg az is jó fajta. A komondor viszont biztos hogy könnyebben kezelhető.

ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Itt senki nem tudja mi az az őrző-védő sport?

Itt? Senki.


Könyörgöm, mielőtt kutyát ajánlgattok, tudjátok már, hogy miről van szó. Területörző kutyák NEM alkalmasak öv-re.

Ahogy írták mások is: mali, német juhász (fajtamentesnel is érdemes szétnézni, ha szóba jöhet), óriás schnauzer, dobermann, roti (ennél a kettőnél nagyon meg kell nézni honnan veszi az ember), beauceron (bár olyan öv munkája sosem lesz, mint egy malinak vagy német juhásznak), talán cane corso (ha van itthon normális munkavonal, velük nem vagyok képben), illetve egyes bull típusúak is jók lehetnek (ha nem verseny a cél)

ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
18%

Őrző-védő képzésre akarsz vele járni, vagy azt akarod, hogy a területét őrizze? Mert nem ugyanaz a kettő.


Őrző-védő képzésre munkavonalas németjuhász, rottweiler, dobermann, cane corso


Terület őrzésre kuvasz, komondor, kaukázusi, sarplaninac, moszkvai őrkutya való

ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező azért szerintem elég nyilvánvalóan leírta, hogy őrző-védő fajtát keres, tehát kiesnek a pásztorkutyák. A pásztorkutyáknál nincs jobb területőrző, képzés nélkül, ösztönből megteszik, de őrző-védő munkára/sportra alkalmatlanok.


Az amstaff egyéb pitbull klónok szintén alkalmatlanok őrző-védőre.


A kérdező azt is leírta, hogy őrző-védőben kifejezetten ügyes kutyát keres. Ez alapján két fajta jöhet szóba, a malinois és a kérdező által nem preferált német juhász. Ez a két fajta a legjobb ebben a sportban, minden versenyt ők nyernek.

Ami még hobbi szinten szóba jöhet, de gyengébb teljesítményt nyújtanak: rottweiler, óriás schnauzer, doberman (kérdező szintén nem preferálja), holland juhász, beauceron.

ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ha tudnád hányan használják az őrző-védő kifejezést, aztán kiderül, hogy valójában "csak" egy házőrzőt keresnek. Elvégre az is őriz és véd elviekben. Jobb tisztázni.


Malinoist csak akkor javasolnám, ha tényleg az élete lesz a kutyázás és minimum beszerez neki egy mechanikis futópadot, mert amit írt az kevés lesz neki.


Egyébként a felsorolt fajták közül egyikkel sem fogsz jó eséllyel futattóba járni. Saját kutyáddal jól ki fognak jönni, de idegen kutyákkal más a helyzet. 1,5-2 éves korukra megkomolyodnak és bizony válogatni fognak más kutyák között. Ha ivaros kan szinte garantált hogy nem fogod tudni kan kutyák közé vinni. Ezek azért nem a futtatóba járunk bandázni típusú kutyák.

ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
79%

#17

Értem én, de a kérdező egyértelműen leírta: "Minden héten járunk kutyasuliba és 2éve őrző-védőzik is,de úgy érezzük,hogy szeretnénk egy kifejezetten ebben is nagyon ügyes kutyát,de nem tudjuk melyik az,amelyik megfelelő lenne a mi életritmusunkba."


Egyébként igazad van, sok olyan ember van, aki a kezdeti lelkesedés miatt megvesz egy olyan kutyát, aki aztán idővel mégsem kapja meg a kellő foglalkozást.


A kutyafuttatós dologgal viszont nem teljesen értek egyet. Ez egyrészt egyed, másrészt nevelés kérdése. Én láttam már kaukázusit, komondort, rottweilert, moszkvai őrkutyát, egyéb kemény fajtákat kutyafuttatóban olyan kutyákkal, amiket akkor láttak először. Persze olyan kutyákat is, amiket nem lehetett levenni pórázról és a szájkosarat sem lehetett levenni róla.

ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, csak azért mondtam hogy erre ne alapozzon, mert ezeknél a fajtáknál azért esélyes hogy nem lesznek puszipajtik idegen kutyákkal. Főleg ha a másik kutya nem tud viselkedni, ami azért a futattókban elég gyakran előfordul :D aztán jön hogy a rotti "megette" Buksit, aki amúgy éppen a lábát hágta, de az nem számít


Egyik kutyámnak pont egy olyan kutya ment neki, aki németjuhász mix és 1,5 éves kora után már nem lehet kb semmilyen kutyához odaengedni, pedig tényleg kölyökként rengeteg kutyával találkozott, szocializálták, enyémet is ismerte 3 hónapos kora óta, de hiába. Másik kutya a környéken rottweiler - németjuhász keverék, kan kutyákkal nem lehet összeengedni, de szukákkal jól kijön. Ettől függetlenül sétáltunk együtt kuvasszal, pedig mindkét kutya kan volt. Szóval ez nagyon vagy-vagy. Futtatóból ugye nem zárhatod ki a kan kutyát, nem válogathatod meg ki milyen kutyával jön be. Jobb esetben megbeszélitek, de közterület lévén bárki használhatja.


Labrador és hasonló kaliberű kutyáknál azért ritkán szokott ilyen probléma lenni. Persze előfordulhat, de nagyon alacsony az esély rá, nem ez a jellemző. Én kb 5 labradort ismerek, még az ivaros kanok is barátságosak más kanokkal.

ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Tőlem, a tenyészetemből az utóbbi 2 évben több nagyon magas minőségű rottweilerek kerültek ki, kimagaslóan teljesítenek a suliban. Sokkal gyorsabban tanulják meg a dolgokat, mint a többi társuk, németjuhászt is beleértve.


Ezen felül bőven nagyobb a teljesítmény, mint a mellette tanuló németjuhásznál (fel is van véve videóra), és jóval gyorsabban is tanul, ami engem is meglepett. Jobb az ösztön is, csomó videóm van a tavalyiakról meg az az előttiekről.



A tenyészkanom az az irtó okos, de az anya is munkavizsgás szülőktől van, és szerintem nagyon szépek.



Howavart, dobermann, stb. egyáltalán nem javaslom. A rotiban is nagyon hullámzik a minőség, de ennek az átlagát sem érik el a fentebb felsorolt fajták.


Minél gyorsabban tanul a kutya a suliban, annál nagyobb büszkeség ez a gazdinak, na meg rengeteg idő és pénz, ami meg van spórolva.

ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!