Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyszőrű 15 éves mudi kant...

Nagyszőrű 15 éves mudi kant megnyírnátok nyárra,ha ápolva van a szőre rendszeresen, de kinti kutya?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon beteg és egyedül él. Nem fogja nyáron se beengedni a hűvös konyhába. Rendszeresen fésülve van a szőre 15 éve, de hatalmas szőre van,és nagyon öreg a kutya. Félek,nem bírná a nyári meleget... Van árnyékos helye, de arra gondoltam,megnyírnám nyárra.

De. Visszanőne a szőre őszre? Ő egy nagyobb testű mudi. A szőre hosszú és csigás, a nyakán nagy és vastag "sörény" van.

Csak a kora miatt gondoltam megnyírni. Láttam már nem 1 megnyírt mudit. Nem volt még nyírva soha.

Vagy elég,ha továbbra is rendben tartom a bundáját kefével?


Amúgy általános állapota jó,nem beteg. Fut, szalad, játszik, eszik. Az apja 16 évig élt. Szerintem őbenne is van még 1-2 év.


ápr. 16. 17:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Természetesen szabadon él,bezárva soha nem volt. Kötve csak mostanában, mert a hallása/látása romlott. Amíg anyám beáll/kiáll az autóval,arra az 5 percre. Ezt megszokta a kutya,magától jön oda. Szóval a nyakán a sörény ép,nincs megkopva a lánctól.
ápr. 16. 17:21
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

Kötve csak mostanában, mert a hallása/látása romlott.


Állatkínzás láncra verni kutyát.

ápr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
A szomszéd pumi-puli keverékéről tudok nyilatkozni, ha ez segít. Minden évben akkor van megkopasztva, amikor elmúlnak az éjszakai hidegek, és beköszönt a nappal tartósan 20 fok feletti hőmérséklet, ez ugye változó, de általában május második fele. Aztán augusztus végére már megint kezdi elveszteni a kutya formát, és ki sem látszik a szőrből.
ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2! TARTÓSAN megkötve tartani állatkínzás. Nem 5 percre!


Amúgy hatalmas állatkínzás lehet,ha csóvál közben...Kicsit okosabb kutya,mint te.


A saját biztonsága miatt van megkötve. 5 percre. Úristen. Hívjátok a PETA-t azonnal. Jézusom...

ápr. 16. 18:03
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
A legnagyobb butaság megnyírni.
ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet azért lenne kockázatos mivel nem nyíros fajta, így öregen félő,hogy nem fog soha vissza nőni a szőre,ha géppel le lenne nyírva. Elég ha rendben van a bundája,ha nem csomós tud szépen szellőzni. Nyáron többször le kell vizezni. De ha télire be tudja anyukád engedni a házba,ha netán nem nőne vissza akkor persze meglehet próbálni. De ha kizárólag kinti,nem kockáztatnám.
ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek,hogy nem nőne vissza. Ok,meggyőztetek. Marad a kefe és a víz.


Anyám halálos beteg,nem fogja beengedni. Utolsó stádiumú rákos. Örül,ha elcsoszog bent,meg magára mos,takarít.


Kérdés az is,ki megy el előbb...az anyám vagy az öreg kutyám...olyan durva ez..rettenetesen durva...mindkettőért aggódom felváltva..

A kutyám 8 hetes kora óta megvan. Rengeteget foglalkoztam vele,nagyon okos és hűséges állat. Megpróbálom a lehető legjobb állapotban tartani a szőrrengetegét,meg elvinni az éves kutyakozmetikai fodrászkodásra. Remélem, ez elég lesz.

ápr. 16. 21:39
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sajnálom a jelenlegi élethelyzeted, kérdező. Őszinte leszek, ha anyukád ápolása mellett van annyi időd a kutyára, akkor én nem nyírnám le a szőrét, mert ezek szerint eddig is rendben tudtak/tudtátok tartani. Abban az esetben, ha ez valami miatt meghiúsulna szerintem azzal sem teszel nagy kárt, ha megnyírod a rasztásodó részeken vagy kozmetikusra bízod a dolgot. Kitartást kívánok!
ápr. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8!


Köszi.


Nincs rasztásodó rész...hetente fésülöm. Az a probléma, hogy nagyon nagy szőre van,és melege van benne. Ezért gondolkodtam el a nyíráson. Ápolom rendszeresen a szőrét. Csak nagyon vastag néhol.

ápr. 17. 06:27
 10/14 A kérdező kommentje:

Ő az amúgy:


[link]

ápr. 17. 06:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!