Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya a kocsiban(?)

Kutya a kocsiban(?)

Figyelt kérdés

Megosztó téma lesz szerintem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, illetve hogy ti hogyan oldanátok meg. Nemsokára hazahozok egy kölyökkutyust, és itthon tudok vele lenni minimum 1 hétig (valószínű tovább is, igyekszem úgy beosztani a munkaidőmet), az egyetlen bökkenő a reggeli rutin körül annyi, hogy a gyerekemet óvodába kell vinni.


Itthon hagyni már az első napokban nem akarom a kutyust, akkor se, ha kb fél óra az ovis kör. Általában gyalog járunk, néha autóval, viszont az intézmény területére nem lehet kutyát bevinni (táskában sem, de nyilván ezt megértem). Annak nem vagyok híve, hogy a kutyát kikössem a kerítéshez, szerintem ebben bőven van rizikó. Arra gondoltam, hogy a kutyát arra a durván 5 percre, míg beviszem a gyereket az oviba az autóban hagynám a saját ülésébe bekötve, klímával/kissé lehúzott ablakkal, illetve kiírnám az ablakra, hogy pár perc es jövök+elérhetőségem. Több időre nem hagynám bent, a gyereket sem szoktam soha, ennek sem vagyok híve, de per pillanat más megoldást, ami mindenkinek jó nem igazán találtam. Mit gondoltok, ez így nagyon elítélendő, ha tényleg csak arról a reggeli pár percről van szó?:/



ápr. 19. 10:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit túltolod. Semmi baja nem lesz attól, ha fél órára otthon marad. Kikötve ne hagyd sehol, én mondjuk kocsiban se hagynám.
ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Jobb is, hogy kicsit magára hagyod az autóban, illetve hogy viszed valahova, legalább megszokja.

Klímával óvatosan, érzékenyek rá.

Rakhatod akár kutyaszállítóba/hordozóba is.


Az viszont fontos, hogy legyen nálad finom jutalomfalat, (állati eredetű) hogy amikor visszaérsz a kocsihoz, megjutalmazd amiért ügyes volt. Így feladatként tekint a dologra és idővel szépen meg fog benneteket várni.

ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1, három alomtesó+anyuka mellől szakítom ki és hozom el egy vadidegen helyre, ahol minden új lesz neki, valószínűleg vasárnap délután-este érek vele haza, majd a másnap reggelt úgy indítsam, hogy egyből itthon hagyom egyedül (ráadásként egy olyan fajtát, ami hajlamos szeparálni). Kösz, inkább nem próbálnám ki. Arra is számítok, hogy valószínű az első autóban hagyást is szrul fogja viseni.


#2 köszi a tippet, jutifalatot szerintem az első időkben éjjel-nappal tartani fogok magamnál, akkor amint visszaérek az autóba adok is neki:)

ápr. 19. 10:43
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván ha már most ekkora drámát csinálsz belőle, akkor jó hogy szeparálni fog xd
ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Otthon is hagyhatod és viheted is magaddal. :) Nekünk 2 kutyánk van, mi is állandóan visszük őket, ahová csak lehet és előfordul, főleg nyáron, amikor az egyik kutyának nincs kedve sétálni, ilyenkor ő a kocsiban marad a hűvösben, a másikkal pedig sétálunk (csak persze nem megyünk messzire).


Az, hogy arra az 5 percre hogy fog reagálni, amikor a kocsiban egyedül hagyod, azt azért próbáld ki, mielőtt élesben menne. Mert lehet, hogy először sírni fog, mert nem tudja, hogy mi van, de ha nyugodtabb fajta, akkor lehet, hogy csak lefekszik majd és vár. Egyébként az otthon hagyást is érdemes fokozatosan bevezetni, hogy először csak rövid ideig lesz egyedül, aztán pár órára stb. De eleinte az a legjobb, ha nincs felügyelet nélkül hagyva otthon, legfőképp a lakás épségének megőrzése érdekében.


Illetve a kocsikázást is érdemes vele csak kipróbálni először, mert lehet, hogy eleinte hányni fog.

ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Nincs 2 perc amíg megállsz az ovi előtt beviszed a gyereket meg vissza...


Vagy a gyerkőc menjen be egyedül - ha neked a kutya fontosabb.. 😁

ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerencsés esetben kap a tenyésztőtől valami alomszagú rongyot vagy kistakarót, amit érdemes használni, hogy megnyugtassa. Ezt a kocsiban is érdemes használni.

Hogy mennyire jó ötlet mindjárt másnap magaddal vinni kocsiban, az elsősorban attól függ, hogy fogja viselni a hazavitelt. Van kutyus, amelyik nagyon rosszul tud lenni autóban, nekem a most fiatalabbik kutyám ez az eset volt, 2-3 hónapos szoktatás volt legalább, hogy ne hányja el magát minden alkalommal. Ha kifogtok egy ilyet, akkor neki alapból rossz élmény lesz az autó, és készüljetek fel, hogy másnap is meg fogja viselni. Ha kistestű kutyus, amilyet lehet hordozóban szállítani, akkor autóban is az a legbiztonságosabb neki, és egy alapos lefárasztás után arra a fél órára is inkább hordozóba hagynám otthon - HA rosszul viselte az autózást előző nap. Persze ez esetben is szoktatni kell az autóhoz, de jobb lenne nem mindjárt másnap, hanem egy-két nap kihagyással belefogni, és felkészülni rengeteg jutifalattal és hányás feltakarításához mindennel. Ha jól viselte az autóutat, akkor nyugodtan lehet vinni másnap is. Olyan helyen állj meg, ahol nem süti a kocsit a nap, a többi amit kitaláltál rendben van, mármint a klíma plusz kiírás. Most a lehűlés jelenleg nektek kedvez, egy hete még nem lett volna szabad ott hagyni a kutyust 5 percre sem, amilyen meleg volt.

B megoldás: ha ismersz jobban egy szülőt, aki akkortájt szokta vinni oviba a gyereket, mint ti, akkor esetleg megkérheted, hogy arra az öt percre figyeljen oda a kutyusra az autóban.

ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem kéne a kutyát a kocsiban hagyni.
ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Hovarju ***** válasza:
96%

Én erre a fél órára otthon hagynám. Szerintem ott van a legnagyobb biztonságban.

Egy kis reggeli játék után adnék neki egy kajával tölthető labdát, amivel elfoglalhatja magát.


Ha mindenképp az autó mellett döntesz, akkor a telefonszámod mellett azt is ird ki, hogy be van kapcsolva a klíma.


Egyébként milyen kutyus?

ápr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi #7, igen, ilyen alomszagú rongyit kapni fogunk, ez már fix, azt az első időkben hurcibálni fogom magammal. A tenyésztőtől amúgy az a visszajelzés jött, hogy ezek a kölykök most jól bírják az autót (állatorvoshoz eddig is azzal hordták őket), na de majd meglátom, hogy ha itt lesz hogy viseli.
ápr. 19. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!